Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Holnap megyek a Rossmann-ba...

Holnap megyek a Rossmann-ba állásinterjúra. Részmunkaidő-be keresnek eladót. Mondjam meg, hogy GYES-en vagyok? Ha nem mondom meg kiderülhet?

Figyelt kérdés

Már olyat is hallottam, hogy előnyben részesítik a DM-ben és Rossmannban az anyukákat.

Valakinek valami tapasztalat?


2010. okt. 26. 17:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy ha felvesznek, akkor a GYesnek annyi? Bár lehet, hogy még megvan az a törvény, hogy részmunkaidőben dolgozhatsz. Szerintem először ennek járj utána.


Meg fogják kérdezni, hogy most mit csinálsz, az önéletrajzodból is ki kell, hogy derüljön, hogy most gyesen vagy, vagy legalábbis nem volt munkaviszonyod másfél éve.

Szerintem egy hazugsággal kezdeni nem a legjobb. Az őszinteséggel többet érsz, bár lehet, hogy pont emiatt nem kapod meg az állást.

2010. okt. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Már nincs munkaidő meghatározás a gyes mellett, csak annyi, hogy a baba 1 éves koráig nem dolgozhatsz, különben ugrik a gyes.

A lányom most múlt kettő és nov.3-ával közös megegyezéssel szűnik meg a munkaviszonyom, ha ide felvesznek.(ha nem akkor addig lesz amíg lassan ki nem fizetik az összes szabimat).

Az igaz, hogy a leszámoló papírból amit oda kell adjak az új munkáltatónak, kiderül, hogy GYED-et kaptam eddig, úgyhogy nem hazudok. :)

2010. okt. 26. 18:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!