Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi a felmondási idő, ha...

Mennyi a felmondási idő, ha határozatlan idejű szerződésem van, de a próbaidő épp csak letelik?

Figyelt kérdés
Még azt is kérdezném, hogy mi a módja a felmondásnak (írásban kell)? Vajon van olyasmire lehetőség, hogy felmondok a három hónap lejárta előtt, de megegyezünk, hogy még két hetet dolgozok, hogy találjanak a helyemre mást?
2010. okt. 26. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt nincs felmondási idő, utána 30 nap, természetesen írásban.
2010. okt. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

3 hónap a próba idő.. Ilyenkor nem kell sem írásos felmondás,sem ledolgozni semmit.Csak egy nap bemész,hogy PÁPÁ..

De ha túl lépted a 3 hónapos próbaidődet akkor már más a helyzet.

Ilyenkor írásban kell kérned a felmondásodat amiben megindoklod ,hogy miért döntöttél így(pl: családi okok miatt,költözés miatt stb)

Amikor az írásos felmondásodat odaadod a főnöknek vele fogod megbeszélni,hogy milyenen a felmondási idővel,mert az ilyenkor 1 hónap.De sok helyen a főnök vagy elengedi teljesen vagy csak 2 hetet igényel.Ez már a főnökkel való megbeszélésen múlik..

Ha nem akarod a felmondási idődet letölteni,akkor 2 dolgot még tehetsz.

1. a felmondási levélben kérd a felmondási idő törlését.

2.Ha haraggal akarsz eljönni ,és úgy érzed szemétednek veled,akkor menj el annyi időre táppénzre amennyi a felmondási időd..A táppénz beleszámít a felmondási időbe..

2010. okt. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
javítok* mi legyen a felmondási idővel
2010. okt. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igazából nagyjából sejtettem, hogy így van, de az ember mindig reménykedik. :)
2010. okt. 26. 13:50
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Először a szerződésedet kell megnézni, ha az nem tér ki a felmondásra, akkor a Munka Törvénykönyve irányadó. Eszerint 1 hónap a felmondási idő. Ha közös megegyezéssel mondasz fel, meg lehet állapodni, hogy az 1 hónapból mennyit dolgozol le. A felmondási időre teljes munkabér jár. A felmondást írásban kell benyújtani.

A táppénzért viszont kifejezetten utálni fognak, azt nem javaslom.

Próbaidő alatt nincs 1 hónapos felmondási idő. Azonnal kirúghatnak és azonnal elmehetsz. De én úgy tudom, itt is írásban kell felmondani, hiszen van élő szerződésed. De lehet, hogy rosszul tudom. Itt is meg lehet egyezni, hogy bemész még 2 hetet, ha akarják, de lehet, hogy nem fogják akarni.


Ha a cég korrekt, legyél te is az. Felvettek, amikor szükséged volt munkára, hálával nem tartozol ugyan, hiszen a saját érdekükben is tették, de ha eldöntötted, hogy nem maradsz, ne húzd az idejüket, és ne menj táppénzre.

2010. okt. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Miért, miben reménykedtél? Melyik részét érzed gázosnak? Történt valami?
2010. okt. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A cég nem éppen korrekt, de ennek ellenére nem szeretnék kics*szni senkivel, pláne nem a kolléganőmmel, aki így folyamatosan robotolhatna.
2010. okt. 26. 14:01
 8/8 anonim ***** válasza:

ha nem megfelelő a munka, s már elhatároztad, hogy le fogsz lépni, inkább a próbaidőben lépj le,mert így legalább nem kell fölöslegesen betanítaniuk téged. Azon pedig ne aggódj, hogy nem találnak a helyedre mást, mert minden állásra 10-15 ember vár. (s még lehet, hogy keveset is mondtam)


Neked lenne rosszabb, ha a próbaidő után mondasz fel, mert akkor nem léphetsz rögtön (felmondási idő).

Ha már van egy másik állás, ahová mész, akkor menj most, ha pedig még nincs, akkor dolgozz itt addig, amíg nem találsz másikat. (bár nem tudom mennyire számít neked a pénz)

2010. okt. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!