Valóban nem érdemes már tanulni gépészmérnöknek?
Figyelt kérdés
Tényleg van már elég és felhígult ez a szakma?2024. febr. 28. 20:47
1/18 anonim válasza:
Valójában eddig sem volt érdemes, fizetés szempontjából. Egy IT szak ugyanannyi év, a béred meg többszöröse lesz.
5/18 anonim válasza:
manapság már minek érdemes tanulni?
6/18 anonim válasza:
Jó szakemberekre mindig szükség van, kóklerre kevésbé. Az viszont igaz, hogy gépészmérnöki végzettség leginkább 15 évvel ezelőtt pörgött, utána felváltotta a villamosmérnöki, mára pedig már a mérnök infó/neurális háló.
Másik kérdés, hogy a végzettség egy dolog, jobban számít mit csinálsz a szabadidődben, mi az, ami érdekel. Hogyha szívesen rajzolsz CAD-ban és értesz is hozzá, elég sokáig lesz biztos munkahelyed! Többi szoftvert pedig megtanulod munka közben.
7/18 anonim válasza:
IT se felkapott már. Mindenhol leépítések vannak. IT-t jelenleg ipari felhasznalasú oldalként érdemes tanulni. Oda kelleni fognak a mérnökök. Szóval a gépészmérnökkel se lősz mellé. De érdemes olyan szakmát is választani esetleg amit az AI nem tud atvenni. Ilyen az agrármérszektor vagy állattenyesztés. Az állattenyesztést az AI ameddig nem lesznek két lábon járó humanoid robotok addig nem tudja kiváltani az emberi erőforrást, de még lehet akkor se. :D
8/18 anonim válasza:
Még mindig sokkal jobb lehetőségek vannak vele mint mondjuk egy epìtőmérnökivel amin én végeztem. Pedig sokan milliárdos nagy munkakon vannak de bagoert dolgoznak sajnos.
9/18 anonim válasza:
Már csak azért sem érdemes, ha belegondolsz, mivel Magyarországon alig folyik géptervezés-gépgyártás. Vannak azért multis gépészmérnök állások itthon is, csak alulfizetettek, és kevés ilyen állás van.
10/18 anonim válasza:
Nem tudom honnan veszik, hogy egy gépészmérnök diploma nem jó és nem felkapott már. Van nagy igazság abban, amit itt sokan írtak: villamosmérnöki, IT jobb, de gépészménökre mindig szükség van és lesz. A különbség talán az és ezt már 15 éve is tudták az egyetemek, hogy 20 éve vannak már programok, amiket tudni kell használni, ezért erőltetnek minden féle szoftvert fősulin. Egy IT-s vagy egy villamosmérnökin fősulin ez sokkal jobban ki van hegyezve, plusz már minden robotizált, amihez elméletileg is jobban ért a két szakma. Gépész szakon talán a rajzolás, 3D modellezés, ami biztosan évtizedekig megmarad, de ott van a PLC, amit úgy hiszem már mindig gépész fősulin tanítanak és bárki meg tudja tanulni, akit érdekel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!