Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kell egy egyszerű...

Miért kell egy egyszerű pénzügyi ügyintézőnek felsőfokú végzettség?

Figyelt kérdés
febr. 12. 09:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
25%

10: De hát van neve, folyószámlának hívják.

Mindegy, nekem nem jutna eszembe kártyát mondani, ezért tartom ezt érdekesnek.

Mondjuk én nem is fizetek sehol kártyával.

febr. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Pénzügyi egyetemi végzettségem van, én se használom a "mennyi pénz van a kártyámon" kifejezést, de teljesen érthető számomra ha valaki ezt mondja. Nem tartom hétköznapi beszélgetésben helytelennek. Ezer hasonló "rosszul" berögzült dolog van a közbeszédben, amik időközben akár jelentésváltozáson is átmentek és mára helyessé váltak.
febr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Elvárás.

A mostani generációk (95-2010) nagy részének mar alap a diploma és a 2-3 nyelv ismerete (legalábbis az én környezetemben).

febr. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
39%
Bár lett volna a devizahitelek terítésekor! Egy tisztességes hozzáértő (diplomás) pénzügyes a b*dös életben nem engedte volna meg, hogy az ügyfél felvegye...
febr. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
#14: Ez nem az ügyintézőkön múlt. Ha a bankoknak csak a verseny a lényeg, akkor mondhat bármit az ügyintéző. Azt meg nem akarja egy ügyintéző kockáztatni, hogy kirúgják, mert nem a felsőbb utasítást követi. A devizahitel-válság után szigorították a hitelminősítési eljárást, nem véletlen. Az sem az ügyintéző diplomájának köszönhető, hogy ma nem adnak hitelt boldog-boldogtalannak.
febr. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Távhőszolgáltató állami/önkormányzati tulajdonban van.

Ezeken a helyeken, kvázi csak a szellemi biorobot excel táblákból másolgatáshoz nem kell felsőfokú végzettség.


Versenyszférában azért, ez még bőven középfokú végzettséggel betölthető kategória.

febr. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

15

Nekem tukmálta. Aztán lebeszéltem róla és boldogan törlesztettük, majd végtörlesztettük pár éve a 2003-as forintkölcsönünket... Úgyhogy de, az ügyintézőn is múlt! Nem kicsit! Ha nem tereli az ügyfelet rá, hanem lebeszéli róla és forintkölcsön felé tereli, a bank nem bukott volna rajta úgy sem és nem rúgják ki - dehát nem értett hozzá, többek között azért, mert nem volt diplomája... Ahogy a többi sem, aki felvette, mert occó...igaz, fingom nincs, holnap mennyit kell fizetni rá, de most occó! Vegyük fel 30 évre! ... És rajtam röhögött a rokonság... Aztán a többi néma csend. ... Biztos, hogy 20-30 évre be szeretné terhelni magát úgy, hogy nem tudja mennyi az annyi? - ennyit kellett volna kérdezni az ügyféltől és hidd el, sokan felhúzták volna a szemöldöküket és inkább nem veszik fel.

febr. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
#17: Nem érted, amit írtam. Ha ki van adva, hogy tukmálni kell, akkor tukmálni fogja az ügyintéző, és nem azért, mert nincs diplomája. De van csomó tanulmány a neten a magyarországi devizahitel-válságról, nézz utána kicsit, hogy milyenek voltak az akkori állapotok, miért tukmálták a devizahiteleket.
febr. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
60%

18

Nem érted, amit írtam. "Egy tisztességes hozzáértő (diplomás) pénzügyes..." szembe megy a másokat nyilvánvalóan megkárosító direktívával és inkább felmond, ha muszáj. Tudom. Felmondtam többször is morális okokból, pedig vidéken élek. Pár hónap munkanélkülit mindig bevállaltam - de a gerincem megvan.

Akkor vettem fel a forinthitelt, lebeszélve a tukmáló nempénzügyes ügyintézőt... Tudom, milyenek voltak akkor a feltételek és körülmények. Aki nem tudta megfizetni a forintkölcsönt - az a devizakölcsönbe beled*glött vagy vagyonkezelős lett és albérletet fizet akár élete végéig.

Az is felvette lakásra, házra a devizakölcsönt, akinek volt tehermentes lakása, csak hát olyan olcsón mehetünk nagyobba vagy éppen házba...Aztán jött a várható árfolyamingadozás, bedőlés, válság. Egyébként azért is tukmálták, mert a fidesznek ratifikálnia kellett egy olyan eu-s irányelvet, ami ezt lehetővé tette és a bankok rögtön rárepültek erre a hibás termékre.

febr. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
52%
Szóval a válaszom a kérdésre röviden: Azért, mert az az egyszerű pénzügyi ügyintéző emberek, családok életét teheti tönkre. A biztosítási ügynököknek is kellene, hogy legyen - mondjuk morális képzést is adnék mellé és akkor kihalna a fajtájuk.
febr. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!