Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kell egy egyszerű...

Miért kell egy egyszerű pénzügyi ügyintézőnek felsőfokú végzettség?

Figyelt kérdés
2024. febr. 12. 09:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
40%
Hogy ne intézkedjenek emberek, cégek pénzügyeit illetően mindenféle aluliskolázottak, tipikusan ilyen “a kártyámon van a pénz” egyedek.
2024. febr. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
20%
Nem kell. Jó a középfokú is.
2024. febr. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
13%
1. Én is “a kártyámon van pénz” egyed vagyok, pedig PhD MBA közgazdász vagyok és (esetenként száz-)milliárdos akvizíciók tucatjaiban vettem részt. :)
2024. febr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Kelleni nem kell, de ha sok a jelentkező, mért ne válasszanak olyat, aki hozzájuk jobban passzol?
2024. febr. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
30%
3: Hát ez érdekes...
2024. febr. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
4. Mert a túlképzett embernek “igényei” támadnak. Magasabb fizetés, “több felelősség”, esetleg előrelépés, karrier stb. Ha csak számlázgatni kell, bőven megfelel egy erre éppen pont hogy alkalmas munkaerő.
2024. febr. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Gondolkodom pálya módosításon a gyermekem miatt. A város távhőszolgáltatója pü. ügyintézőt keres. Gondoltam elolvasom a kiírt hirdetést. És ott láttam, hogy felsőfokú szakirányú végzettséggel veszik fel az embert. Gondolkodtam, hogy megcsinálok egy középfokú tanfolyamot, de hát így.. lehet felesleges lenne. És akkor a fizetség gondolom még ügyintézői szintű lenne...
2024. febr. 12. 10:59
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hívják úgy, hogy diploma infláció. Nem akarom megint kitúrni a KSH adataiból, de manapság hasonló arányban végeznek a fiatalok Bsc-t, mint amennyien kb. 30-40 éve érettségiztek. Ma már egy diploma sok területen akkor is elvárt, ha egyébként a munkavégzés ezt nem indokolja az ott megszerzett tudást.

Ma sokszor ugyanazt jelenti a munkáltatóknak a diploma, mint régen az érettségi: ez az ember tud és hajlandó tanulni, valamekkora szorgalma biztosan van, képes szabályok szerint dolgozni, van felelősségérzete, stb. Persze ez nem azt jelenti, hogy Bsc vagy érettségi nélkül ne lehetne valaki szorgalmas és okos, azt sem jelenti, hogy nincsenek tróger diplomások, de egy munkáltató szemszögéből ez mégiscsak valamiféle "biztosíték".

2024. febr. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
#8: ez így van. 10-15 év múlva pedig már az Ma/MSc lesz az alap...
2024. febr. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Előre is bocsi a kicsi offért, a többiek (főleg #8) már leírták a választ, én egy másik hozzászólónak reagálnék.


A #1/#5 ellen, a #3 mellett.

Felesleges belekötés az, ha a "kártyámon van pénz" emberek beszólogatást kapnak.

Én is használom így, 2 PhD birtokában. Miért?

Bár rengeteg ember van, aki napról napra él, örül ha egy fizetési számlát fenntart a készpénzes borítékja mellett.


DE, meglepően sok embernek van ma már legalább egy Revolut/Wise online számla, egy TBSZ, Állampapír, ilyen-olyan megtakarítási számla, vagy akár csak több hagyományos bankszámla, stb.


Mind a feleségemmel (érthetően, hiszen családi pénzügy), de pár közvetlen kollégával, illetve pár közeli baráttal rendszeresen beszélgetünk a pénzügyeinkről.

Nekem is és nekik is van többféle.


Ha annyival tudnánk le, hogy "mennyi van a számlámon", akkor a fene se tudja, hogy éppen melyik kategória melyik számlájára gondolunk.

Viszont ha az azonnal elérhető készleteinkről akarunk beszélni, akkor a "mennyi van a kártyádon" egy teljesen elfogadható és érthető kifejezéssé válik, hiszen tudjuk, hogy a mögötte lévő számlákon van a pénz, de a "kártya" kifejezéssel tisztázzuk, hogy CSAK arról az összegről beszélünk, ami olyan számlá(ko)n van, amihez kártya is van és a mindennapokra használjuk.

(ÁLTALÁBAN, az embernek csak azokhoz a számláihoz van kártyája, amin a "mindennapokban" használható pénzét tárolja, az egyéb befektetési, megtakarítási számláihoz nincsen.)

2024. febr. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!