Amerikai, svájci, norvég vagy ausztrál munkatapasztalat mutat jobban egy CV-n?
Most nem feltétlenül a magyarországi munkaerőpiacra gondolok. Hanem úgy általánosságban véve, akármerre a világban.
Illetve milyen sorrendbe raknátok ezeket?
Sajnos ez értelmetlen kérdés, függ (minimum) a munkától, amit adott országban végeztél, a saját szakterületedtől, a céghez, ahová jelentkeztél, az országtól, ahol a cég van, és még sorolhatnám. Nincs ilyen, hogy "külföldön" jól mutat, nem a vasfüggöny mögött élünk, és külföld = Nyugat-Európa.
Mondanám, hogy Magyarországon talán legtöbbre a svájci tapasztalatoddal mész, messziről jött ember azt mond amit akar alapon, meg a sok német (meg osztrák, meg svájci) hátterű cég miatt. De ez sem fedné teljesen a valóságot, épp az elején leírtak miatt.
#6
És mi a helyzet a szakmunkákkal?
Vagy ahogy itt a gyakorin mondják "csicska munkák". Mert ugyebár ha nem vagy minimum orvos, ügyvéd vagy Java fejlesztő senior akkor te csak az vagy itt. Egy másik kérdésemben a villanyszerelő, vízvezeték-szerelő, hegesztő, szakács, ács stb is mind "csicskamunkás" volt.
Szóval a gyakori nyelvezete szerinti csicskamunkákra mennyire vonatkozik ez? Ott szerinted melyik munkatapasztalat ér többet egy CV-ben?
"Az amerikai, de csak akkor, ha akademiai diplomaval dolgoztal ott, föleg, ha a Harvardon szerezted."
- Ezt gondolom csak viccnek szántad 😂
Szerinted hány ember van összesen az országban, aki a Harvardra járt?
Illetve tudod, hogy mennyibe kerül egy szemeszter ott? Néhány szemeszter tandíjából igazából lakást lehetne venni a Belvárosban.
Szerintem gondold át a kérdést kicsit. Azért nem mindenki napi ötszázezerért dolgozó milliomos burkoló meg programozó ezen az oldalon.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!