Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munka illik hozzám?

Milyen munka illik hozzám?

Figyelt kérdés
Szeretek egyedül lenni, tudok hosszan koncentrálni egy dologra, nagy hatásfokkal végzem a rám bízott munkát. Zavar, ha közben mások beszélnek hozzám, a munkahelyen szeretek a munkával foglalkozni. Milyen szakot/kèpzèst lenne érdemes tanulni?
2023. dec. 31. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Gyári sori munkás.
2023. dec. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
Kórboncnok.
2023. dec. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Full stack dev.
2023. dec. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
33%

#1, Nem feltétlen.

Ne vedd el a kedvét, úgy végképp, hogy nem tudjuk hány éves. Bár, úgy hiszem, hogy mindenkinek önmagának kell megismerni a képességeit, lehetőségeit.


Kedves Kérdező!

Nagyon sok munkalehetőséged van, amelyek egyedül végezhetőek, illetve részben egyedül. Ha érdekel pl a...

> Programozás, informatika; Egyedül koncentrálhatsz a kódolásra, s a munka sava-borsa is önállóan elvégezhető.

> Fotográfus vagy videószerkesztő; Ha vonzódsz ezekhez a vizuális médiumokhoz, önállóan tudsz dolgozni egy-egy projekten.

> Kutató vagy tudományos munka; Itt pl hosszú időt tudsz szentelni a problémák megoldásának, kutatásának - önmagad, illetve részben önmagad.

> Műszaki területek; Tervező, CAD-modellező, különböző mérnöki szakágak.


De ez csak néhány a sok közül.

2023. dec. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

#4 Jó nagy hülyeségeket írkálsz...


-Programozás: egy multiban napi szinten több órás meetingek vannak: tervezés, demo, brainstorming stb... ha pedig valaki contractor ott is tárgyalni kell az ügyféllel. Ez egy teljes tévhit, hogy a programozó szemüveges antiszociális gyíkember aki ül a gép előtt reggeltől estig. 2023-ban megfelelő kommunikáció és emberekkel történő interakció nélkül belöled nem lesz fejlesztő.


-fotográfus: ahhoz hogy meg is élj belőle általában rendezvényekre hívnak (pl: eskúvők, babavárók stb...) ahol szintén sok ember vesz körül és irányíranod / szervezned is kell őket jó eséllyel, hogy hogy álljanak, mosolyogjanak stb... ha fényképész stúdióban dolgozol ott is az ügyfél igényének megfelelően kell specifikálni vele a feladatot


-kutató: szintén csapatban dolgozol, folyamatosan egyeztetve / konzultálva másokkal + konferenciákra járva előadni több száz fős tömeg előtt... ettől akkor mondhattál volna nagyobb baromságot ha azt mondod legyen énekes...


-Müszaki terület / CAD-modellező stb...: szintén ugyanaz mint a programozó, a legtöbb multi agilisan működik folyamatos interakcióval.


Ha valaki valóban nem akar kommunikálni másokkal (és gyenge a kommunikációs készsége / nem tudja kifejezni magát) és magányos típus akkor éjszakai őr, raktáros / rakodó / árufeltöltő, gyártósori operátor vagy kertésznek menjen.

2023. dec. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%
Naa, Beles professzor ujra színen... 😂😂 Maga orvos, egyszer professzor? Most pedig munkaügyi tanácsadó? Hol a szignó? Csak mert egy héttel ezelőtt még volt... 😛
2023. dec. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Maga orvos, egyszer professzor? Most pedig munkaügyi tanácsadó?"


Én orvosi végzettséggel lettem kutatóprofesszor, ami magába foglalja az egyetemi oktatói tevékenység mellett az egyes kutatásokban való részvételt. Mivel nem vagyok egy mai születésű ember, ezért kellő tapasztalattal rendelkezem akár kutatócsoport tevékenységének a szakmai támogatásából vagy projektnek a vezetéséből. Mivel több projekt is multidiszciplináris területet ölelt át kezdve a képfeldolgozó algoritmus fejlesztésétől a mérnöki gyártási folyamat kivitelezéséig épp ezért van rálátásom arra, hogy egy szoftverfejlesztőnek vagy "mérnöknek" mi a felelősségi köre és a feladata. Azért, mert konstruktív jelleggel leírtam a tapasztalatomat még nem leszek munkaügyi tanácsadó (és nem is akarok az lenni).


Persze azt is megértem, hogy a hozzád hasonló, 8 általános végzettségű embernek aki 20 éve gyári betanított munkásként dolgozik az feketén és fehéren látja a világot és az orvos az ő definíciója alapján ül a rendelőben és felírja a receptet, a programozó reggel 8-tól délután 16:30-ig gépeli a programkódokat emberi interakció nélkül a mérnök pedig szintén ül a gép előtt tervezőszoftvereket nyomkodva. Csak a valóság ettől árnyaltabb, nagyobb szerepe van ezekben a munkakörökben a kommunikációnak, prezentációs és előadó készségnek, mint azt egy kívülálló gondolná.

2024. jan. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

#mindenki


A négyes válaszolóval ne foglalkozzatok, valszeg ChatGPT-vel írta a válaszát. Nézzétek!


[link]

2024. jan. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!