Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 2023-ban miért nem fogják fel...

2023-ban miért nem fogják fel a multik, az ott dolgozó managerek, hogy az egyedüli dolog, ami a munkavállalót érdekel, hogy hónap 10-én mennyi pénz lesz a számlájan?

Figyelt kérdés

Beszélhetünk itt vállalati értékekről, kulturáról, értékteremtésről, de ez senkit nem érdekel. Egyedül az érdekli a munkavállalót, meg aki jelentkezik oda:


1. Mekkora a fizetése, illetve a bónuszok, egyéb juttatások


2. Lehet-e full time home office-ozni.


3. Muszáj-e bejárni.


Minden más csak fölösleges körítés. Nincs ilyen, hogy vállalati kultúra.


Prove me wrong, de szerintem tényleg így megy.



2023. dec. 5. 13:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon nem mindegy a vállalati kultúra es a közeg, én és a barátaim se 5x ennyi penzert se dolgoznák egy felvilágosulatlan, sötét agyu, nem nyitott és befogadó gondolkodású, hűbéri rendszerű cégnél ahol a családtagok es a haverok minden. És pl a cég környezetszennyező tevékenységű lenne vagy kizsákmányoló politikát folytatotna más földrajzi egysegeinél stb. Inkább beérem picit kevesebbel de legyek szabad és boldog, kiegyensúlyozott ez a cégnek is jó mert igy sokkal produktívabb es lelkesebb a munkaválló
2023. dec. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem is fontos a céges kultúra, és ezt azóta tudom, amióta zsinórban 3x megtapasztaltam a hiányát.

De az, hogy ezt a bentről vs. kintről dolgozás kérdésével mossák össze, az inkább a "hiány" egyik tünete.

A valódi ok nyílvánvalóan a vállalatok - állami támogatások - építőipar összefonódásából fakad, csak ezt nem fogják az orroda kötni. Dollár Papának az éri meg, ha úgy és annyi irodai négyzetméteren dolgozik ugyanannyi ember, ahogyan azt még pre covid megtervezték. A részleteket jobb ha nem tudjuk.

Nekem egyébként a legfontosabb a pénz, a feladatkör, és hogy jó helyen legyen az iroda, lehetőleg keveset kelljen utazni (legjobb emiatt természetesen a 100% HO.)

Más megközelítésben: fizessenek rendesen, hagyjanak dolgozni, legyen egy élhető, békés hangulat.

Érintőlegesen mindez céges kultúra is egyben.

2023. dec. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
37%
Jah. A biorobotnak csak az kell, hogy meg legyen az olajra.
2023. dec. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs igazad.

Én most december 1. mondtam fel a munkahelyemen.

Úgy voltam vele,hogy ez az utolsó hónap amit hajlandó vagyok a munkahelyemen végigdolgozni


2024 január 1.-től nem akarom,hogy bármi közöm legyen a jelenlegi munkahelyemhez.

Pedig alapvetően egy nem rossz fizetést hagyok ott.


11 év folyamatos munkaviszony után.

Egyszerűen belefáradtam,meguntam,kiégtem,

mással akarok foglalkozni.

2023. dec. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően igazad van, az emberek többségét valóban ezek érdeklik. Sajnos az állásinterjúkon és úgy a cégen belül ezt a fajta szemléletmódot nem igazán tolerálják. Ez pontosan ugyanolyan dolog, mint amikor a cégvezetők az értékteremtésről beszélnek, holott az egyetlen ami érdeklik őket, hogy növeljék a cégük profitját.
2023. dec. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!