Mennyire lehet nehéz a cnc gépkezelő munkakör?
Gondolok itt arra hogy ha elvégzem a Gépi és CNC forgácsoló tanfolyamot.
Mennyire nehéz pályakezdőként elhelyezkedni?
Illetve mennyire nehéz a munka? pl az hogy rengeteg gép létezik, ezek működtetését elsajátítani. Illetve léteznek hibás programok azok kijavítása pl kinek a feladata? Főleg olyanok tapasztalata érdekelne aki dolgozott már benne.
A CNC gépkezelő alapvetően egy betanított munkakör, nagyobb cégeknél, multiknál jellemző, ahol az a feladat hogy a darabokat cseréled a gépben, főbb méreteket ellenőrzöd, szükség esetén korrekciózol, lapkát cserélsz. Hibás program, szerszámtörés stb. kezelése a gépbeállító feladata.
A gépbeállító az a személy aki be tudja állítani a CNC gépet adott munkára (beszerszámoz, készüléket felszerel, programot feltölt, esetleg programot ír). Felette dolgozik a technológus aki megtervezi milyen műveleti sorrenddel lehet elkészíteni a darabot, készüléket tervez, programot ír.
Kisebb alkatrész gyártó cégeknél inkább CNC marós és esztergályos szakemberek dolgoznak ahol a fent leírt 3 munkakör feladatait ugyanaz az ember végzi, esetleg a programozást, készülék tervezést végzik irodából.
A gépkezelő munkakörben darab mérettől függően az anyagmozgatás ami nehéz, illetve az elvárt darabszám tartása lehet problémás.
Gépbeállító szinten már több tapasztalatra van szükség jellemzően 1-2 év gépkezelés után szoktak feljebb lépni ilyen munkakörbe.
A CNC marós, esztergályos munkakör több szempontból is nehéz, rengeteg tapasztalatot kell szerezni mire hatékonyan tudsz egyedi alkatrészt gyártani. Sajnos az ehhez szükséges tudás nincs arányban az országban elérhető fizetésekkel, így egyre kevesebben vagyunk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!