Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan képezze, fejlessze...

Hogyan képezze, fejlessze magát az ember, ha...?

Figyelt kérdés

Akár mert nincs, vagy nincs megfelelő végzettsége, vagy csak szimplán tapasztalat híján nem tud szert tenni akkora jövedelemre, amiből kijön, vagy netán nem egy helyben áll, rosszabb esetben odavágják, tanulni kellett volna/előbb kellett volna gondolkodni, jobbik esetben tanácsként jön, hogy képezze magát tovább.


De logikusan ha belegondolunk, ördögi a kör, mert ha így se jön ki a pénzéből, akkor hogyan kivitelezze?


Illetve mikor szakítson időt a tanfolyamra, tanulásra, ha egyfolytában dolgozik, és így sincs ideje semmire?

Főleg tegyük fel, még gyerek(ek) is van(nak.)


Általánosságban kérdezem, vagy aki megcsinálta, és sikerrel járt, az hogyan oldotta meg?


És ha hurrá, megvan a papír, de ugyebár nulla tapasztalat, akkor hogyan tovább?



2023. szept. 30. 15:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehetne kicsit konkretizálni a kérdést?


Annyira terjengős lett ez a leírás, hogy egyszerűen nem tudom melyik irányból volna a legcélszerűbb megközelíteni a válaszadást.

2023. szept. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Főleg tegyük fel, még gyerek(ek) is van(nak.)


Normalis ember nyilvan azelott epit karriert, hogy gyereket vallal.

2023. szept. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Képzettséget szerezni az ember életének későbbi szakaszában nem egyszerű, ha kell a pénz akkor bizony vagy esti vagy levelező képzésre kell menni. És az a pár év nem lesz piskóta.


Gyakorlat szerzést pedig érdemes már a képzés alatt megszerezni. A legtöbb egyetemi képzésnél pl van lehetőség gyakornokoskodni ami pénzt is hoz és tudást is ad.

Vagy pedig próbálkozni kell és egyszer fogsz találni helyet ahhol tudsz tapasztalatot szerezni, mégha nem is a legjobb hely.

2023. szept. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Akkor legyen egy összetettebb példa, nem hiszem, hogy ritka jelenség az országban, sőt...


Gyárimunkás átlag Józsi elveszi feleségül a pénztáros Katit. Extrákra nemigen költenek, de megélnek.


Jó esetben még lakáshitelt, albérletet sem kell fizetni, mert mondjuk teszem azt, Józsi örökölt egyet. Ide vállalnak 2 gyereket.


Rosszabb esetben nincs örökölt lakás, csak x millió ft, amire bevállalnak 3 gyereket, és felveszik az összes családtámogatásos, hiteles cuccot (nem tudom, nem értek hozzá), vesznek hitelre lakást.


Aztán elérkezik a válság, a fizetésük nem éri utol az inflációt, nem jönnek ki a pénzükből, szűkölködnek, ki van számolva minden fillérük.


A fenti kérdés adott a továbbképzéssel kapcsolatban.


Ha alapból több a kiadásuk már szinte, mint a bevételük, viszont az eddigi területükön nemigen fognak többet keresni, felfordulni meg nem szeretnének a 2-3

2023. szept. 30. 16:13
 5/14 A kérdező kommentje:

gyerekkel, így felmerül ez az opció.

Ennek a kivitelezése lenne a kérdés.

2023. szept. 30. 16:15
 6/14 krwkco ***** válasza:
78%

"Gyárimunkás átlag Józsi elveszi feleségül a pénztáros Katit."

Nem mindig a formális vagy szabadidős tanulás a kiút.

Józsi és Kati dolgozzanak. Egyszerű munkát végző emberekre is mindig szükség lesz és akkor a bérük lépést fog tartani az inflációval és a törlesztésekkel.

Keressenek olyan jobban fizető munkahelyeket, ahol a munkát el tudják végezni a jelenlegi tudásukkal. Vagy egy kicsit kibővítve. Pl. Kati elmehet az Aldihoz, Lidlhez, ahol nem csak a pénztárban ül, hanem feltölti a polcokat is több pénzért.

Józsi megpróbálhat a gyárban előrelépni. Nő a tapasztalata, lehet "előmunkás" nagyobb pénzért.

A továbbképzés, magasabb végzettséget igénylő foglakozásra váltás nem mindenkinek járható út.

2023. szept. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek megvan a ehetősége tanulásra.

Az szabad időt pedig arra lehet szánni, amire az ember szeretné.

Nos, gyerek mellett ez nem könnyű, de ha példát lát a lurkó (Apa, anya most tanul kicsim, fél órát elvagy egyedül), három hiszti után a free idő is meglessz. Rengeteg online képzés közül lehet válogatni, illetve példáúl egy idegen nyelv(pl angol) elsajátításához nem tanfolyam, sokkal inkább kitartás, befektetett idő, és energia szükséges. Igen, a gyárban is előrébb lehet lépni, légy ambiciózus, érdekeljen amit csinálsz. Csináld szorgalmasan, igyekezz érdeklődni, és tanulni közben. Sok sikert.

2023. szept. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%

Csak pár példa a teljesség igénye nélkül:


-Minimális nyelvtanulásás külföld


-Munkahelyváltás pl soför-nek


-Munkahely váltás más gyárba.


stb

2023. szept. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
34%
7-es vagyok. a 8-ast nem én írtam, mielőtt összekevernek vele.
2023. szept. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ahogy a régi mondás tartja, ha egy árnyas fa alatt szeretnél az árnyékban hűsölni, akkor a legjobb időpont elültetni a fát 20 éve lett volna, de ha eddig nem tetted még meg, akkor jobban jársz, ha ma megteszed, mint ha még tovább halogatod az elültetését.


A tanulás és a pénz megtakarítás is ugyanilyen dolog. Fiatalon könnyebb tanulni és karriert építeni, amíg még több az idő és nincs gyerek, adósságok, stb. Viszont aki fiatalon nem tette, az választhat, hogy lemond róla és beéri azzal, ami van, vagy megpróbálja a lehetőségeiből a lehető legtöbbet kihozni.

Mondjuk elég sokat emlegetik és nem is alaptalanul, hogy a tanulás élethosszig tart és sosem szabad abbahagyni. Bizony a gyerek, család és munka mellett sem árt, ha folyamatosan képzi az ember magát, hogy lépést tudjon tartani a világ és a technika fejlődésével, szakmai és egyéb változásokkal.


3-4 gyerekes családokat is ismerek, ahol meg tudják oldani, hogy jusson idő a szülőknek 1-1 tanfolyamra, vagy akár diplomára, nyelvvizsgára felkészülésre is. Nem állítom, hogy könnyű. Komoly erőfeszítéseket igényel, lemondással jár. Viszont befektetés önmagunkba, ami meg is térül.


A konkrét személy életének, időbeosztásának és költségvetésének ismerete nélkül nehéz általánosságoknál konkrétabb tanácsokat mondani. És bármit mond az ember, túl könnyű bármilyen felvetést hárítani, hogy "de nincs több időm", "nincs honnan lefaragni", "már mindent optimalizáltam". Erre meg nem lehet mást mondani, mint vagy megtalálod, hogy honnan tudsz még lefaragni, vagy elfogadod, hogy nem megy és akkor nem lesz változás.


Én oktató videókat, webinarokat, hangoskönyveket szoktam hallgatni (általában angolul, így több minden elérhető) a kádban fürdés, mosogatás, teregetés és utazás közben is.

Amikor a szememet és a kezeimet nem köti le más tevékenység, akkor vagy elektronikus, vagy papír alapú könyvet olvasok utazás közben, otthon pihenésként, munkahelyen szünetben.

Tanfolyamokat, szakképzéseket úgy szoktam keresni, hogy hétvégére, vagy olyan időszakra essen, amikor épp szabad vagyok.

De arra is van valamennyi lehetőség, hogy a munkahellyel megpróbáljon az ember tárgyalni róla, hogy rugalmasabban kezeljék a munkaidőt, előbb elmehess, elnézzék, hogy később érsz be, néhány napot lecsúsztass, máskor dolgozz le, vagy legrosszabb esetben amennyivel kevesebbet dolgozol a tanulás miatt, annyival kevesebbet is fizessenek. De akár arra is léteznek lehetőségek, hogy bizonyos (nyilván leginkább a munkahely számára is hasznos) képzéseket a munkahely megtámogasson. Pl. írhattok a munkáltatóval tanulmányi szerződést, hogy a cég akár teljes egészében is fizeti a tanulmányaidat, sőt még munkaidő kedvezményt is ad rá, hogy el tudj járni a képzésre, cserébe te meg X időre vállalod, hogy biztosan ott dolgozol még a cégnél, így addig biztosan nem hagyod ott őket.

Sajnos ezek is inkább komolyabb cégeknél, komolyabb képzettségű pozícióiban jellemzők, de azért próbálkozni alacsonyabb pozíciókban is lehet. Pl. Egy targonca vagy egyéb gépkezelő, teherautó sofőr képzés támogatása a legtöbb cégnél esélyes lehet, hogy belefér, főleg ha nekik van szükségük ilyen munkaerőre. De vannak olyan cégek és munkakörök (főleg hiányszakmákban), amik az újonnan oda érkező dolgozóknak is biztosítják a munkához szükséges képzést is, sőt akár valamilyen munkabért a betanítás idejére is fizetnek. Pl. busz és teherautó sofőrök, villamosvezetők esetében is szokás ez, de a rendőr, katona, tűzoltó, mentős és egyéb hasonló szerveknél is alap, hogy általában a megfelelő képzés nélkül jönnek az újoncok és előbb ki kell képezni őket, hogy munkába tudjanak állni.

2023. nov. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!