Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nyelvtudás nélkül külföldre?

Nyelvtudás nélkül külföldre?

Figyelt kérdés

Hirdetnek állásokat nyelvtudás nélkül pl gyárban.

Nyilván tudatában vannak azzal, hogy akit oda felvesznek, nem tudja az adott nyelvet.

Mindenhonnan azt hallom, így nem lehet nekiindulni az ismeretlennek.

Meg hogy először itthon kéne nyelvet tanulni de nem internetről hanem tanárral.

Kérdem én, és aki nem tud itthonról magolva tanulni? Az mire megy az itthoni "tanulásnak" nevezett semmivel?

Nyelvet hatékonyan kint lehet megtanulni elsősorban.

Biztos nehéz elkezdeni kint, de annyi fordító app van már.

Érdekelne mások tapasztalata, mert csak lehúzókat találok akik amúgy sem akarják hogy más kimenjenek konkurenciának.


2023. szept. 22. 17:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
És mi a kérdésed?
2023. szept. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Hát nem tudom. Hollandiában éltem 7 évig, de csak iskolában tudtam magamra használható holland tudást szedni. Az utcai holland elvárta, hogy legyen egy nagyon jó alap tudásod.


Dettó most ugyanez Kanada francia részén. Iskolába járok, hogy franciát tanuljak, mert az utcán elvárják, hogy megértsd őket alapból.


A nulláról max gyerekként tanulsz meg egy nyelvet hallás után, felnőttként már nem.

2023. szept. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2# De kint tanulsz, nyelvkörnyezetben, nem itthon?
2023. szept. 22. 20:29
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Igen, kint tanulok. De iskolaban, nem pedig az igazi eletben. Az iskola meg mindegy, hol van.
2023. szept. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

4# már hogy lenne mindegy. Kimész az utcára és mindenhol az adott nyelv jön szembe.

Én is voltam külföldön nyelvet tanulni. Teljesen más mint itthon. Ott rögtön tudtam alkalmazni is a tanultakat. Nem is volt más választásom.


A kérdésem, illetve az érdeklődésem arra irányul, hogy volt e valaki úgy, hogy nyelvtudás nélkül ment ki munkára, és esetleg emiatt elbocsátották, vagy maga jött haza, mert nem tudott megtanulni az adott nyelven, nem boldogult, mert ugye ennek hiánya azért a munkában is hátráztat.

2023. szept. 22. 20:37
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
Nemet nelkul jottem Svajcba, angolul kozepszinten tudok, de itt a nemet a fo nyelv. 2 het alatt lett munkam, ez 3 eve volt, azota is itt elek. Rengeteg emberrel talalkoztam aki nem beszel meg sokat angolul sem , megis itt vannak. Aki azt mondja, hogy felejtsd el az sose probalta meg valoszinuleg. De egyebkent szerencse kerdese is. Van olyan is aki nem talal munkat es hazamegy.
2023. szept. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
42%
Hülye ötlet.
2023. szept. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
attól még, hogy egy külföldi szalag mellett gürizel, és egy külföldi szállón vegetálsz, nem fogsz megtanulni egy nyelvet. nyelvet tanulni sajnos komoly erőbefektetés, nem lehet megúszni. persze kimehetsz, és néhány év vegetálás után hazahozol elég pénzt egy csokos házra és egy lerobbant bmwre, és nagyon menő leszel, aki nagy hangon oszthatja az észt a Kűfőd-ről.
2023. szept. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező kicsit fura a gondolkodásod.

Én Magyarországon meg tudtam tanulni furcsa módon angolul. Ezer lehetőség van, nem csak 1 féle tanár létezik, plusz internet világában ezer opció van ami ország független. Appok, játékok, filmek, könyvek, youtube videók és még sorolhatnám. Ha valaki azt mondja hogy nem lehet… mert akkor az kifogást keres.


Nyelv nélkül külföldön ott fognak átcseszni ahol tudnak. Cseszheted a google fordítót ha azt se tudod mit hol keress (pontosságról nem is beszélve).

Gyártósoron meg mosogatással nem fogsz tudni nyelvet tanulni munkába. Az megint csak nem nyelvtanulás hogy elmekeged hogy “kártyával fizetnék”.

Ugyan úgy le kell ülnöd és tanulnod kell.


Én MOn dolgozok külföldi munkatársakkal akik angolul beszélnek. Azok akik nem tanulják a nyelvet azok 10 év ittlét után is csak alap dolgokat tudnak.

2023. szept. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

10# nem azt mondtam hogy nem tanulják, hanem azt, hogy miért kéne itthon seggelni fél évet nyelvtanozni, hogy aztán majd ha kimegy, majd ha már beszéli, majd, majd. Aztán amikor ott van, kiderül hogy egy nagy szart ért az egész, mert alkalmazni nem tudja az itthon magoltakat.

Angolt meg kár idekeverni, azt itthon sem nehéz megtanulni, a csapból is az folyik, de egy olyan nyelvet pl. francia amihez nem ártana nyelvterületen élni, sokkal nehezebb itthonról magolni.

Tanulni nem árt, de nem mindegy hogy az adott nyelvterületen vagy itthon.

Egyébként meg ne magadból indulj ki, a legtöbb ember nem tud jól megtanulni idegen nyelvet itthon. Nem mindenkinek van nyelvérzéke. Az meg egy régimódi felfogás hogy be kell magolni. Nincs ilyen. Ha valakinek nem megy, annak bemagolva sem fog menni, csak úgy, ha nonstop megy a fülébe nyelvterületen. Nem egyformák az emberek.

Az más kérdés, hogy aki nem is akar tudni, nem befogadó, annak tényleg mindegy hogy hol mit hall mert kizárja az információáramlást.

2023. szept. 23. 06:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!