Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem indulok hátránnyal ha még...

Nem indulok hátránnyal ha még nem mondtam fel a munkahelyemen de már újat keresek?

Figyelt kérdés
Munkáltatói szempontból az olyan jelentkezőket, mint én akinek próbaidőt kell letölteni hátránnyal kezelik vagy van bennük olyan érzés ha el akar jönni miért nem mondott már fel? Nyilván a pénz miatt amúgy, hogy legyen biztos bevételem addig is.
2023. szept. 17. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Elég ostoba ötlet először felmondani, aztán pedig munkát keresni. Szóval jobban jársz, ha a még meglévő mellett keresed az újat.
2023. szept. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább előny, mint hátrány, mert ha hónapokig, évekig nem találsz jobb állást, addig is van biztos jövedelem.
2023. szept. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%
De.
2023. szept. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Mindenféle szempontból előny, ha úgy keresel másik munahelyet, hogy még nem mondtál fel. Eleve jobb alkupozícióból indulsz, hiszen ők is tudják, hogy kevesebb fizetésért nem fogsz váltani. Ha nincs munkahelyed, könnyen ajánlhatnak kevesebbet, mondván, hogy ez is elég lesz, hiszen most 0 a jövedelmed.
2023. szept. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Én ugyan nem vagyok munkáltató, de ha az lennék, az én szememben előny lenne, mert

- felelősségteljesebb embert sejtet, aki nem vállal be bizonytalan helyzeteket

- ha új hely nélkül felmond valaki, ott a kétely, hogy mi volt ennyire kiállhatatlan, hogy nem bírta ki, amíg másik helyet keres, nem kirúgták-e valamiért

- ha már munkanélküliként keres állást, akkor felmerül a kérdés, hogy mi okozza, hogy ilyen sokáig nem talált új helyet, mi vele a baj. (még meglévő munkahellyel nincs ráírva az emberre mióta keres új helyet).

A próbaidő általában egy hónap. Annyi idő simán elmegy a papírmunkára és a feladatok/betanítás előkészítésére. Előtte már be lehet hívni ismerkedni, felkészülési anyagot adni neki, hiszen úgyis lelkes lesz, szóval hamar elrepül az idő és még felkészültebb is lehet, mint amúgy lett volna, csak meg se kell fizetni azt az időt. (Persze ezt nem elvárásként kezelném, de ilyenkor az ember általában lelkesebb az új munka iránt, mint a régi helyén, mert nem véletlenül vált.)

Én elsősorban értelmiségi munkakörben gondolkoztam most, szakmunkában a mi cégünk pl. általában nem vár ennyit, mert mindig azonnal kell a munkaerő. Ott viszont az a tapasztalatom, hogy ha nincs épp kirívóan sok munka, inkább elengedik hamarabb a munkavállalót, hadd menjen, ha akar és van új helye.

2023. szept. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Az eleg nagy hilyeseg ha felmondasz es csak utana keresel...
2023. szept. 18. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó ember vagy hidd el megvarnak. Nem egy embert ismerek ahol az uj cég megvárta az 1-2 honap felmondasi időt.


Amugy gázabb ha mondjuk 3-4 honapja nincs munkád.

2023. szept. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A papírmunka sokszor eltart akár 1 hónapig is, főleg ha van háttérellenőrzés, ami alatt le tud pörögni a felmondási időd.


Szerintem a legtöbb munkáltató kalkulál azzal hogy nem fog tudni azonnal felvenni valakit, neked meg addig is jön a pénz amíg nem találsz új állást

2023. szept. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb munkáltató ki tudja várni a felmondási időt (NEM próbaidőt, az más!). Nekem volt olyan is, aki az akkor 3 hónapos felmondási időmet is kivárta volna.

Bolond, aki úgy mond fel, hogy még nincs meg az új hely!

2023. szept. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szinte teljesen mindegy, ha igazán kell az ember, csak örülnek, ha azonnal tud kezdeni, de ha igazán kell akkor várni is tudnak rá.

Én életem 2 legjobb munkahelyét azonnali kezdéssel találtam. Az egyikhez próbaidőről jöttem el, a másikhoz munkanélküliként.

De a legrosszabb helyekre is így, kiszolgáltatott helyzetből kerültem, amikor már mindegy mit, el kellett vállalnom.

Ma már nem hagynék ott semmit a bizonytalanért.

Viszont azt is bele kell kalkulálni hogy a keresés alatt is radikálisan változhat a helyzet. Vagy a cég miatt, vagy miattad. Nyeregben érzed magad, mert van 1-2 jól haladó pályázatod, aztán egyszer csak irány az utca, mert beszóltál a főnöknek és kiraktak.

2023. szept. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!