Tényleg nem jó gyereket vállalni, ha a munkaügyi szempontot nézzük?
Csak azért, mert amúgy a legtöbb anya nagy hátrányban van munkaügyileg, már sokan panaszkodtak, hogy beadták volna a 2 éves gyereküket bölcsibe viszont a munkahelyen ahova jelentkezett, rögtön azt mondták azért nem veszik fel, mert gyerekük van.
Most minden munkahely ilyen?
1-es ezt jól írod.
Viszont manapság már a legtöbb anyuka berakja a gyereket bolcsibe es akkor visszaveszik az eredeti munkahelyére nem?
Nem azzal van baj, ha bölcsődében van a gyerek.
A gond az, amikor beteg. Márpedig gyakran betegek a kicsik.
Ilyenkor anyuka helyett a kollégák dolgoznak.
Ezt senki sem szereti.
De a cég, se a többiek.
Ez van...
5.
Azért nem minden esetben.
Nagyon sok családban a nagyszülők tudnak vigyázni a kicsire, ha beteg, hogy az anyuka addig is tudjon dolgozni.
Csak manapság az a baj, hogy a legtöbb házaspár túl messzire költözik a szülőktől, és 0 segítségük van a gyereknevelésben.
"Nagyon sok családban a nagyszülők tudnak vigyázni a kicsire, ha beteg, hogy az anyuka addig is tudjon dolgozni"
Már ha nyugdíjasok és az egészségi állapotuk megengedi. De szeretném felhívni a figyelmedet arra, hogy egyre emelkedik a nyugdíjkorhatár és (legalábbis ahogy én látom) egyre több az olyan munkavállaló, aki az utolsó 4-5 aktív évében már egy marék gyógyszerrel, a nyugdíjat megváltóként várva dolgozik, éppen csak egyik napról a másikra átvonszolva magát. Lehet, hogy ők nem sokat tudnak kezdeni az energiával teli kisunokával hosszú távon.
"Csak manapság az a baj, hogy a legtöbb házaspár túl messzire költözik a szülőktől, és 0 segítségük van a gyereknevelésben"
Ez nem mindig önszántukból történik: a fiatalok oda költöznek, ahol van nekik megfelelő munka. Az, hogy a szüleik Bivalynagybüdösön össze tudtak hozni valami egzisztenciát a '90-es években, nem jelenti azt, hogy ők most, a 2020-as években képesek lesznek erre, inkább elköltöznek valamelyik nagyvárosba, ahol nem csak közmunka meg kihalásos alapon betölthető közalkalmazotti státuszok vannak. Aztán majd ott állnak pár év múlva a nagybeteg papával és mamával, akik nem bírják kifűteni a 200 négyzetméteres, háromszintes hodályt, amiben élnek, de eladni sem lehet, mert semmi értéke, viszont Bivalynagybüdösről nem tudnak eljutni az "esztékába" a heti kezelésekre, úgyhogy a munka és a kisgyerek mellett még hozzájuk is lehet rohangálni.
Azért a nagyszülőktől se várhatod el hogy heteken át a gyerekedre vigyázzanak. Egy 70-75 éves nem bírja már úgy a strapát mint egy 50 éves.
Arról nem beszélve hogy az se biztos hogy a nagyszülők nyugdíjasok vagy épp a közelben laknak.
Plusz ki tudja hány gyereket akar egy szülő, lehet felveszel valakit aztán kiderül fél év múlva hogy megy szülni, szval egyrészt pótolnod kell őt, másrészt ha visszajön dolgozni akkor is kell neki hely.
Ez nem egy egyszerű témakör, az államnak kellene tennie azért hogy a munkavállaló flexibilisen tudjon dolgozni, a munkáltatónak pedig megérje egy családanyát foglalkoztatni.
Majd akkor vállalj gyereket, ha a család fontosabb lesz a munkánál!
Munka mindíg van, volt és lesz is!
Na a gyerek / család az nem ilyen...
Pénz meg nem csak munkavállalásól lehet...
Hű... Én azért szerencsére nem látom ezt akkora problémának, pedig elég nagy a baráti társaságunk és szinte mindenhol mostanában szivárog vissza anyuka a munka világába.
Én azt látom, hogy azok vannak nehezebb helyzetben, akik "tiszta lappal" indulnak, új munkahelyet keresnek egy 2-3 éves gyerkőccel. Ez sem lehetetlen küldetés, de nyilván baromi kellemetlen tud lenni, amikor már próbaidő alatt is 3 hétből 2-t otthon van a gyerekkel anyuka. Ahol van hova visszamenni, ott a munkavállaló már bizonyított egyszer, akár éveken át és szívesen várják vissza akkor is, ha kicsit nyűgösebb életszakaszban van most.
Mellesleg érintett anyaként (két munkahellyel) azt mondom tud a lehetőségeihez képest rugalmas lenni egy munkahely és tud rugalmas lenni egy anya is. Pl. fő munkaidőben nem tudok dolgozni, mert egyedül vagyok a beteg gyerekemmel, de a telefont felveszem és amit feltétlenül meg kell csinálni, azt megcsinálom, ha a férjem hazaér, így nem terhelik át másokra az én feladataimat, haladok, nem jelentek nagy kiesést.
Aztán ott van apuka is, aki szintén mehet táppénzre a gyerekkel és akkor nem anyuka esik ki állandóan, mellesleg a nagyszülő is tud szabira menni, ha feltétlen szükséges, de végső esetben fizetett segítséget is igénybe lehet venni. Nekünk van, mert az én esetemben pl. több az anyagi kiesés, ha táppénzre megyek, mintha a pótnagyinkat vennénk igénybe, így ilyenkor csak az első rosszabb napokon vagyok itthon én a kislányunkkal.
Szóval akarat kérdése...
Nem egyszerű helyzet, nagy a nyomás, stresszes időszak ez az 1-2 betegesebb év, de utána már nem szokott ezzel komolyabb gond lenni. Arról nem is beszélve, hogy lehet egyébként úgy szervezni a bölcsi és a munkakezdést és legyen pár hónap csúszás a kettő között, így a beteges időszak jó része lecseng mire anyuka visszamegy dolgozni. Csakhát sokan nem gondolkoznak, avagy kell a pénz, így centiznek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!