Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 35evesen mihez kezdjek ha...

35evesen mihez kezdjek ha csak egy érettségim van?

Figyelt kérdés
Gyárban dolgozom és már belefáradtam ..nem tudom mi lenne jó..
2023. aug. 29. 15:45
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
3%
Én vezető szoftverfejlesztő vagyok, nettó millió fözötti fizetéssel, pedig szintén csak érettségim van. Szintén pont 35 vagyok.
2023. szept. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
57%
Hegesztő, köműves, ács stb. Egy komoly szakmat tanulj ki
2023. szept. 5. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
77%

Szakmunkásokból borzasztó hiány van. A jó szakmunkásokból meg mégtöbb.


Ha bármi ilyesmi érdekel, akkor nosza, áldozzál érte időt, pénzt.


Megígérte a munkáltatóm, hogy könnyebb munkát biztosít, amiért még több fizetést is kapok, ha legalább legérettségizem. Ezért ültem be 44 évesen az iskolapadba. Betartotta az ígéretét.

Legalább rólam vegyél példát. :D

2023. szept. 16. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
16%
Csináld meg a vagyonőrit, aztán menj el vagyonőrnek vagy portásnak, ott csak sétálgatni meg ülni kell. A nyugdíjig hátralévő 30 évet már kihúzod vele.
2023. szept. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
23%
B-opció: vegyél egy lottót, hátha bejön.
2023. szept. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

2 szakma ingyenes. A szakképzési centrumoknál nézz utána.

Képezd magad!

2023. szept. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Olyan szakképzettséget tanulj ki, aminek végzésére jogszabály is kötelez (amire nem kötelez azt felesleges elvégezni értelemszerűen, és sajnos rengeteg ilyen van, de valódi tudást egyik sem fog adni). Továbbá elsődleges szempont legyen a tanfolyamválasztásnál, hogy értelmes megélhetést biztosítson és egyszemélyben is végezhető legyen vállalkozóként, vagy alkalmazottként is. Pl: Aranyműves, műkörmös-kozmetikus, könyvelő, vagy taxis és véletlenül se vagyonőr, villanyszerelő vagy gumis.


Egyébként ha jogsid van futárkodhatsz is vagy vállalhatsz költöztetést, egyikhez sem kell végzettség!

2023. szept. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
40%
Inkább írjál ki egy kérdést a gyakorira!
2023. szept. 17. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
6%
CLB, OVB, Gyári meló :D
2023. szept. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
0%

"Csináld meg a vagyonőrit, aztán menj el vagyonőrnek vagy portásnak, ott csak sétálgatni meg ülni kell. A nyugdíjig hátralévő 30 évet már kihúzod vele."


Honnan veszed, hogy ezeknek van fizetve nyugdíj / egyéb járulék?


A bejelentés csak egy dolog ám, az a papírforma csak!


Ja, hogy a Köztévhitben hiszel, hogy a "munkavállalót nem érheti hátrány".


CSak tájékoztatlak, hogy az államnak vagy va kedve "hitelezni" az elcslt járulékodat, és majd évek múlva jóváírni a közös költségvetés kárára, vagy nincs. (mivel nem kötelessége kártalanítani, a csaló cégeken meg vagy sikerül behajtani vagy nem).


Amennyiben nem sikerül a járulékcsaló bandát megfognia a hatóságoknak sem azesetben az az időszakod bukta, és ha nekiiramodsz reklamálni, akkor szépen annyi lesz ráa hivatalos reakció, hogy vedd fel a kapcsolatot a munkáltatóddal (aki addigra már rég eltűnt).


Így nyomassad ezeket a "szakmákat".



Én összesen 9 évet gyakoroltam, ezt a fajta melót, 2007-től napjainkig különböző kormányok alatt különféle jogszabályi hátterekkel, töb tíz "munkáltatón" keresztül. (közben mást is melóztam, ami akadt)


Két éve hagytam abba végleg és a legutolsó 5 évem úgy járt, hogy másfél év járulék elcsalva maradt, nem is lesz rendezve, mert akkor már jóváírták volna. Hat hónapnyi munkaviszonyomat meg egyszerűen kitörölték a rendszerből, és befizettették utána utólagosan a TB-t is, hiába vittem munkaszerződést is róla, mivel az is fiktív volt, ahogy a bejelentés is az OEP-nél, mivel pénzügyi járulékfizetési teljesítés nem történt utána. A banki jövedelemigazolást pedig a Közigazgatási törvény (legújab) miatt nem vehetik figyelembe, csak a munkáltatói M30-at.


Azt ajánlották tegyek büntetőfeljelentést, de mire mennék azzal is, ha nincs kin behajtani a járulékot.


Sehol egy jogszabályt, egy törvényt nem fogsz találni ami kimondja, hogy ilyen esetben az állam köteles téged kártalanítani.

2023. szept. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!