Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megcsinálhatják ezt velem?

Megcsinálhatják ezt velem?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Múlt héten kezdtem meg a munkát az új munkahelyemen.Rögtön az első nap kijelentették, hogy egy másik férfi is van az állásra és kvázi versenyeznünk kell a munkáért.Ezt azért nem éreztem/érzem korrektnek, mert az állásinterjún ezt az apróságot nem említette meg a főnök.No mindegy ezen még valahogy túl is tettem magamat.Egész múlt héten azt mondta a főnök is és a többi kolléga is, hogy én vagyok az ügyesebb, gyorsabb, találékonyabb így minden bizonnyal enyém lesz az állás.A másik úriembert folyamatosan csak szidták előttem, mondván, hogy milyen lassú és teljesen alkalmatlan erre az állásra.Múlt héten szombaton a főnök maga mondta, hogy a másik illetőt már nem is hívja be, mert én maradok.Aláírjuk a munkaszerződést stb.Erre ma, amikor mentem ki az egyik címre, azt mondja nekem egy kedves hölgy, hogy neki azt mondták, hogy a másik futár marad.Gondolhatjátok, hogy mennyire ledöbbentem.Gondoltam kíváncsiságból belenézek a naptárba és láttam, hogy az úr erre a hétre is be van írva, annak ellenére, hogy a főnök azt mondta nekem, hogy többet nem hívja.Most akkor ki mondd igazat?Ha elhitették velem, hogy én maradok és mindeközben egy másik állást is visszamondták ezért, akkor én nem tudom, mit csinálok, de nem lesz szép!!!!!
2023. aug. 28. 16:38
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
Ahogy már említettem a két hét múlva lesz munkaszerződésem is.Ha és amennyiben mégsem, akkor ágyöőő
2023. aug. 28. 21:29
 22/43 anonim ***** válasza:
100%

1: Én értem, hogy állás akkor lesz, de egyszerűsített foglalkoztatásban 1 napra is kell szerződni!

Szerződtök 1-1 napokra?

Mert ha nem, akkor ez illegélis, és persze, hogy bármit megtehetnek veled, hacsak nem mész a rendőrségre és a munkaügyi hatóságokhoz.

Valami bajod lesz, munkahelyi baleset, elütnek, stb., azt se téríti senki így.

2023. aug. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%

" Mert ha nem, akkor ez illegélis, és persze, hogy bármit megtehetnek veled, hacsak nem mész a rendőrségre és a munkaügyi hatóságokhoz."


De így a munkavállaló is megtehet bármit, szó nélkül, egyik pillanatról a másikra leléphet. (Mondjuk, próbaidő alatt szerződéssel is.)

Egy hét munka miatt meg ki megy rendőrségre meg hatóságokhoz?? Nyilván egyik fél sem.

2023. aug. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan feketén van foglalkoztatva. Ahol ilyen c*gánykodás megy, hogy "versenyezni" kell ott nem gondolod, hogy napira bejelentették... Ahogy 2 hét múlva sem fog szerződést kapni, hanem jön a következő kettő balek akivel ezt újra el lehet játszani.
2023. aug. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%

"Én értem, hogy állás akkor lesz, de egyszerűsített foglalkoztatásban 1 napra is kell szerződni!"


A dolgozó NAV-hoz történő bejelentésével létrejön az egyszerűsített foglalkoztatás. Szerződés nélkül is.


Mint ahogy munkaviszony is létrejön szóbeli megállapodás alapján. Ugyanis a dolgozónak a munkába állását követően 30 napja van arra, hogy a jogviszonyát felmondja mindenféle következmények nélkül abban az esetben, ha 30 napon belül nem kapja meg írásban az aláírt munkaszerződést.


A kérdező leírása alapján ő jelenleg egyszerűsített foglalkoztatásban vesz részt. Gondolom a munkáltató ezzel váltotta ki a "próbaidőt", sokan tesznek így. Aki mellett dönt, azzal később valószínűleg munkaszerződést fog kötni. Munkaszerződés megkötése esetén próbaidő kizárólag akkor van, ha a szerződés ezt tartalmazza -> a két fél kikötötte a próbaidőt. A próbaidő nem egy kötelező eleme a munkaszerződésnek. Ha nincs benne, akkor az nincs is.


Azért, hogy teljesen biztos legyen a kérdező a dolgában, nem ártana, ha leellenőrizné azt, hogy a munkáltató valóban bejelentette a NAV-hoz őt és hogy milyen jogviszonyban.


De a lényegi kérdése az volt, hogy a munkáltató lehet-e vele szemben ilyen inkorrekt. Nyilván nem, de mégis sokan megteszik, hiszen nincs következménye. Jogilag nem megfogható a dolog. Azt választja a két jelentkező közül, amelyiket akarja.

2023. aug. 29. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
51%
Ne többek közt ezért kell az alkalmazotti munkától mihamarabb szabadulni és elkezdeni akármilyen tiszta módon pénzt keresni, ahol nincs nyomorodott főnököd, aki pofázzon. Még ha gombokért hajolgatsz is eleinte akkor is csak ez éri meg.
2023. aug. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
84%

"Ahogy már említettem a két hét múlva lesz munkaszerződésem is."


Ahogy már említettük.SZERZŐDÉS NÉLKÜL NEM DOLGOZUNK!!!! SOHA! Egy napot sem, sem 2 hetet semmit!!! Nem érteni magyartot?



Ügyfélkapun kérd le h bejelentettek-e egyaltalán! Napi foglalkoztatást online is betud adni ahhoz meg nem kellesz.

2023. aug. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:
Felesleges lekérni, mert tudom, hogy nem vagyok lejelentve :D.Csak akkor azt nem értem, hogy valaki, hogy dolgozhat itt szerződés nélkül 12 éve.Mert van olyan kolléga, aki annyi ideje van itt.
2023. aug. 29. 08:59
 29/43 anonim ***** válasza:

Az legyen az ő gondja nem a tiéd! Ha fizeti maga után a TB-t akkor gyakorlatilag a kutyát nem érdekli sőt ha nem fizeti igazából az sem csak kb nem látják el sehol ez meg megint az ő baja.


Aztán te miért alapozol másra? Hogy a másik szerződés nélkül, bejelentés nélkül dolgozik?

Aztán meg nem baj mikor pont ezek sírnak, hogy "a köcsög állam 20 ezer forint a havi nyugdíjam nem tudok megélni" és társai.


Nem is értem miért akarsz foggal körömmel itt dolgozni....ezer meg egy futár állás van pl. Posta de te tudod én itt el is engedtem, mert te is csak a veszett fejsze nyele vagy

2023. aug. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%

"azt nem értem, hogy valaki, hogy dolgozhat itt szerződés nélkül 12 éve"

Úgy, hogy az illető nem teljesen normális. 12 év feketemunka? Aztán majd néz nagy bociszemekkel, mikor nem lesz nyugdíja. Ha baleset ési, lebetegszik, nem lesz táppénz. Vagy ha gyereke születik, nem lesz GYES, GYED.

2023. aug. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!