Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Utólag,visszamelőleg beadhatom...

Utólag,visszamelőleg beadhatom írásban a felmondásomat,ha csak szóban mondtam fel ?

Figyelt kérdés
1 hónappal ezelőtt felmondtam a munkahelyemen,de csak szóban mert nem tudtam,hogy írásban is be kell adni. Azóta a főnököm folyamatosan megaláz minden nap és emiatt haza jöttem. Ez a hét lett volna még a felmondási időmből ami 30 nap illetve jövőhéten szabadságon lettem volna. Szeptermber 1.kezdenék az új munkahelyemen ,de ma közölte velem a főnök,hogy mivel nem adtam be írásban a felmondásom további 30 nap a felmondási időm onnantól kezdve hogy beadom neki papíron a felmondást. Dikerkt csinálta,hogy ne tudjak kezdeni az új munkámban. Beadhatom úgy neki a felmondásomat,hogy visszamenőleg arra a dátumtól írom meg neki amikor szóban felmondtam? Vagy mi tévő legyek? Teljesen ellehetetleníti a mindennapjaimat,gonoszkodik velem azért mert elmegyek. Folyamatos megalázásnak vagyok kitéve.
2023. aug. 22. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Add be azonnali hatállyal, add fel postán holnap. És 2 nap múlva már ne menj be.
2023. aug. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta a főnök,hogy azonnali hatállyal csak ő mondhat fel nekem én nem mondhatok fel azonnalival.
2023. aug. 22. 21:07
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor rugasd ki magad. Holnap nem mész be, nem is telefonalsz, az azonnali hatályu kirugas. És ő fogja megtenni. Szeptemberben kezdhetsz az új helyen.
2023. aug. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Te is felmondhatsz azonnali hatállyal. Csak tudd bizonyítani a megalazasokat.
2023. aug. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ez az incidens hétfőn történt amikor haza is mentem és nem mentem be azóta dolgozni. Akkor még aznap megírták az azonnali felmondásom amit nem írtam még alá ,de ma hívott a főnök hogy inkább mégse vagyok kirugva és akkor a + 30 érvénybe lép stb...na de ilyet lehet,hogy kirugnak aztán meg mégse?

Tudom bizonyítani a megalázásokat mert a munkatársaim is hallották illetve szerintem még az is indok lehet hogy bejelentve 8 órát vagyok szerződésben de akaratom ellenére napi 10 órára kényszerítenek kötelezően heti 5 napot. Igaz hogy kifizetik de nevetséges összegben

2023. aug. 22. 22:25
 6/10 anonim ***** válasza:

"Beadhatom úgy neki a felmondásomat,hogy visszamenőleg arra a dátumtól írom meg neki amikor szóban felmondtam?"


Nyugodtan írhatsz ilyet, viszont nem mész vele semmire. Törvény szerint az írásba fektetett munkaviszonyt írásban lehet megszüntetni (felmondani). Ebben igaza van a főnöködnek. A felmondás annak közlésével (írásban történő átadásával) vált ki joghatást méghozzá úgy, hogy a következő napon elindul a felmondási időd. Mindegy, hogy ez a nap milyen napra esik.


Az a vezetőd részéről egy inkorrekt dolog, hogy letagadja azt, hogy jelezted a felmondásod szóban, mielőtt papírra vetetett volna. Nos, ezzel él vissza. Tudod: A szó elszáll...


"Nekem azt mondta a főnök,hogy azonnali hatállyal csak ő mondhat fel nekem én nem mondhatok fel azonnalival."


Most, hogy már be sem mentél dolgozni, nyilván meg is van az oka rá.

Ettől függetlenül az azonnali hatályú felmondást bármelyik fél meglépheti, ha megfelelő oka van rá. Az ok bekövetkeztétől számított 15 napon belül. A határidő jogvesztő!


A vezetőd mindentől függetlenül egy hülye. Ilyen módon intézni a munkaügyi dolgokat, eléggé aggályos. Ötletel, éppen neki mi felelne meg, vagy éppen milyen gatyát vett fel reggel. Persze papír semmiről nincs...


"na de ilyet lehet,hogy kirugnak aztán meg mégse?"

Hiszen látod..., ha semmi papírod nincs róla. Tudod: A szó elszáll...


Mielőbb add be a felmondásod, ha fogcsikorgatva is, de bírd ki azt a 30 napot. Ha már nincs annyi időd, akkor kezd az új helyen, ide pedig ne menj be és akkor biztosan azonnali hatállyal megszüntetik a munkaviszonyodat.


Azt viszont tudnod kell, hogy egy ilyen jellegű felmondás szankcionális jellegű. Ami adott esetben anyagilag nem kevésbé érinthet téged, ha a cég problémát akar abból csinálni, ahogy a munkaviszonyodat megszüntetted (nem töltötted le a felmondási idődet).

Ha nem akar, akkor megúsztad.

2023. aug. 23. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól értem ha azonnalival felmondok akkor benne van a pakliban, hogy nem fog kifizetni?
2023. aug. 23. 07:32
 8/10 anonim ***** válasza:
ha nem fizet ki, viheted munkaügyi birosägra, de te is irhatsz azonnali fölmondäst csak indokolnod kell, hogy miert.(pl elviselhetetlen munkahelyi legkör, mobbing a fönökseg reszeröl) dätum, aläiräs ajälnva postäzva( mert akkor van nyoma), vagy a fönök kezebe nyomod vigyorogva.
2023. aug. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. Szerencsére az irodás tudott hatni a főnökre és írtunk egy közös megegyezéses felmondási megállapodást 8.31.ig . De kötöszködött velem,nem akarta aláírni . Azt várta,hogy mèg én kérjek bocsánatot de megmondtam,hogy engem nem érdekel a kicsinyes sértődöttsége. Nekem lenne okom megsértödni. Írja alá vagy mondja meg mi legyen ,mert van mindennek hivatalos útja módja én nem fogok vele tovább vitatkozni,mert engem nem érdekel már semmi velük kapcsolatosan.
2023. aug. 23. 10:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Remek...
2023. aug. 25. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!