Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akiknek nincs diplomája...

Akiknek nincs diplomája azokat vidéken miért csak ilyen alulfizetett gyári és bolti fizikai munkák várják?

Figyelt kérdés
Van pl egy haverom ő pl szivbeteg emiatt hosszú ideje nem is talál munkát mert az orvos megtiltotta neki a fizikai munkát és az éjszakázást is más semmi meg nincs a környéken, amúgy nem éles kés a fiókban a srác de adatrögzítőnek, adminisztrátornak jó lenne el is vállalná akár nettó 220ért is, de ha egy gyár hirdetett pl raktári adminisztrátor munkát végén mindig kiderül az nem csak az hanem pakolni, emelgetni is kell.
2023. aug. 1. 16:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
76%

"próbáld meg megérteni nem mindenkinek van elég esze, képessége mérnöknek, programozónak lenni és hasonló elvont gondolkodást és logikát igénylő szakmákat kitanulni. És itt van pl ez a srác akit említettem, ő még azt sem tudja megtenni elmegy gyárba vagy az Aldiba mert nem cipekedhet egész nap. Ő most haljon éhen pl?"


Én ezt teljesen megértem, te meg azt próbáld megérteni hogy én minek alkalmazzak egy olyan embert akinek se esze nincs de még fizikai munkára is alkalmatlan. Akkor gyakorlatilag milyen feladatot bízzak rá vagy egyáltalán mi szükségem lenne egy ilyen "munkaerőre"? Én mint munkáltató nem vagyok Máltai szeretetszolgálat, úgy ahogy a munkavállalóim sem jótékony Mikulások akik önként vállalják a munkát. Vannak feladatok amiket el kell végezni a cég működése érdekében és én olyan embereket alkalmazok akik ezt képesek megtenni.

2023. aug. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
95%
Vidéken lakok, itt sem csak alulfizetett munkák vannak. Az a dolog nyitja, hogy nem betanitott segedmunkával kell beérni.. Betanitott meló a legalja. Legalabb egy szakma kell és akkor megnyìlnak a lehetőségek. Nem egy köművessel, áccsal, villany vagy vìz-gáz szerelővel beszéltem videken akik annyit hazavisznek mint egy mernök , mert nagy a hiány belőlük. Ez van. A betanitott munka mindenhol, meg nyugaton is kevesebbet fizet mint a szakipari vagy a diplomas melok.
2023. aug. 2. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
79%
Diplomával közmunkáztam, az volt igazán alulfizetve. Pláne idegesítő volt, hogy olyanok voltak felvéve közalkalmazottnak, akiknek se végzettsége, hülye is volt hozzá, de volt ismerőse, meg szerbeket alkalmaznak, egyik bunkóbb volt, mint a másik, a magyarnak meg nincs munkája.
2023. aug. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
95%
Hozzánk felvesznek irodai melóra olyanokat is, akiknek egy email elküldése is gondot okoz.
2023. aug. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos az a helyzet, ha diplomával akarsz jól megfizetett munkát végezni, muszáj Budapestre vagy külföldre költöznöd, mert vidéken erre nem nagyon van lehetőséged.


Erre én is rájöttem pár év éhbérért való robotolás után. Először külföld, utána már nem mentem haza, hanem Budapesten kerestem állást - ez a helyzet sajnos, nem tudom, hogy mikor fog változni.


Mindenkinek ezt tanácsolom, aki diplomával normális pénzt akar keresni, és nem indít önmaga vállalkozást, hanem "csak" egy alkalmazott.

2023. aug. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
35%

Nekem most telt be a pohár. Igaz 2,5 évig volt jó melóm vidéken, de a hely bezárt, már csak a pesti központ van és más cégeknek adják ki a melót.

1 éve nem találok semmit.

Na most ott telt be a pohár, hogy én diplomásként minden nap nézem az álláshirdetéseket és mindenhova jelentkezek, még egy másik ismerősömet aki pincért felvettek egy irodai állásra ami nem is volt meghirdetve csak ismerős által megkapta. Kb. itt eldöntöttem hogy vagy felakasztani érdemes magam vagy elhagyni az országot, de minimum Pest. Ezt a valakinek a valakije dolgot utálom a legjobban tényleg akkor inkább a halál én nem akarok ilyen világban élni.

Én diplomával voltam segédmunkás is, átérzem a haverod helyzetét én nekem az a bajom hogy 60 kg vagyok és pl. volt olyan amit átvettek tőlem mert meg sem tudtam mozdítani, de legalább látták az akaratot, sok munka olyan hogy nehéz fizikai. A könnyű fizikaira nőket vesznek fel.


A 6-os válaszoló meg egy idióta, annyira magasról beszél... De öröm lesz nézni, mert a magasról lehet nagyot esni ;)


Az viszont igaz, hogy ez nem a munkáltató feladata. Ez a kormány feladata lenne, egy megfelelő szociális háló. Egy ideig odatettem én is az X-et, de mostmár azt mondom jöhet bármi, háború stb. állok elébe. Amég van munkád nem érzed át, de akkorára nyílt az olló, hogy így élni nem lehet. Régen olyan munkák voltak, hogy biciklimegörző, volt aki a sofőröket kisérte és pakolt ilyen tök alibi munkák. Nem lenne egyszerűbb az egész munkaügyi központból az összes havert és cimborát kitenni az utcára és abból a pénzből valami könyebb munkát egy jelképes összegért az ilyen szerencsétleneknek mint én?

Olyan b*lf*szok vannak ott, hogy azt mondta a csávó, hogy azért nem vesznek fel dolgozni, mert az önéletrajzon nem ingben vagyok. Hát a munkáltatót az rohadtul nem érdekli.

2023. aug. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
92%
Budapest, Győr, nyugati hatarszél. Itt van meló, fizetés, penz ilyen helyekre kell költözni
2023. aug. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Igen...
2023. aug. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!