Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki járt diákmunkára, milyen...

Aki járt diákmunkára, milyen helyen volt? Átlagosan mennyit kerestetek?

Figyelt kérdés

Én szeptemberben leszek második éves gimis, de ezen a nyáron még egyelőre csak a közösségi szolgálatot szeretném letudni, hogy a következő évekre ne maradjon.


Viszont majd jövőre szeretnénk keresni az egyik barátnőmmel valamilyen diákmunkát, (persze nem nyáron, hanem jóval előbb fogjuk elintézni) és kíváncsi vagyok, hogy mennyi lehet átlagosan az órabér.


Itt a városban, ahol lakunk, szoktak menni például könyvtárba, polgármesteri hivatalba takarítani, cukrászdába, fagyizóba, stb.


2023. júl. 15. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én még egyetem elején voltam jópár éve diákmunkás. Árufeltöltősködtem, meg voltam gyárban is.

Képzettség nélkül 18 év alatt limitáltak az opciók szval csak hasonlóan egyszerű munkákat fogtok találni.


Halálra nem fognak fizetni titeket, nagyátlagban ezekért minimál bér közeli összeget fogtok kapni. Annyi szerencsétek lesz hogy diákmunkásként 25 év alatt a bruttótok lesz a nettótok, szóval egészen oké összeget tudtok összeszedni.

2023. júl. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor diák voltam, akkor 700-1000 forintos órabérért elég jó melók voltak, forgalomszámlálás, csomagkiszállítás, irodai kisegítő munkák (pl ledarálni több karton iratot), stb.

Azóta úgy 2-3x ennyit keresni. Jobban keresnek azok akiknek van pl egy kis IT végzettsége.


Az egyik cégemhez szoktam felvenni diákokat alkalmanként, social media munkákra, irodai munkákra, és rendezvényekre. 20000 ft-t szoktam adni naponta diákszövetkezeten keresztül.

2023. júl. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Önkormányzathoz menj. Van egy ilyen diákmunka programjuk, ahol többet kereshetsz úgy, hogy kb semmit sem csinálsz mint egy dolgozó felnőtt. Komolyan! Kérdezz utána! Egy a fontos, soha, de soha, de soha ne diákmunka közvetítőn keresztül menj mert rettenetesen lehúznak. Az én időmben volt ez a Meló Diák diákmunka közvetítő, lehet még most is van nem tudom. Ugyan ott dolgoztunk osztálytársammal, majd amikor kaptuk a fizetést értetlenkedett hogy ő miért kap harmad annyit. Mondtam, hogy nem tudom. Aztán kiderítettük. Én magam jelentkeztem a céghez, így a teljes fizetést megkaptam amit ígértek. Osztálytársamat a Meló Diák közvetítette ki, és rajtuk keresztül is ment a fizetés. Épp ezért ő 300 forintos órabért kapott én meg 900at. Vagyis ő is 900 kapott, ennyit utalt a cég a Meló Diáknak, csak azok 600ft-ot óránként levettek a fizetéséből azért mert annyit mondtak, hogy "ehhez a céghez menj dolgozni". Szóval ezzel nagyon vigyázz! Az önkormányzatnál könnyebb és jobb fizető helyet nem fogsz találni!
2023. júl. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#3


Bocs, de ez butaság, és képtelenség.

Cégtulajként mondom, aki szeret korrekt fizetést adni a diákmunkásoknak.

Alapból foglalkoztatva valakit, hiába diák, adózni kell rendesen, kivéve SZJA ha 25 alatti.

Ezzel szemben diákszövetkezeten keresztül a diákmunkások adója nulla. A diákszövetkezetek kérnek el egy sápot, de ez általában 10-13%. Kevesebb mint fele annyi mint az adók lennének. Én elég jóban vagyok egy diákszövvel, hozzájuk szoktak menni a diákok akiket felveszek.

A harmadik opció az ideiglenes foglalkoztatás, ahol szintén 13%, de nagyon sok szempontból limitált, és rengeteg papírmunka van vele.


Szóval valamit elnéztetek szerintem, vagy valaki irgalmatlanul átvert titeket, de normál esetben kb az alábbi a sorrend:

1) diákszövön keresztül

2) ideiglenes foglalkoztatottként

3) direktbe a cégnél alkalmazottként


Az önkormányzati bulihoz nem tudok hozzászólni.

2023. júl. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3


300 forintos órabér elég lehetetlennek tűnik, vagy nagyon nagyon régen lehettél diák. Még középiskolában, 16 évesen, ami 10 éve volt akkor is 450 Ft volt a minimum nettó órabér(ami az akkori minimál bér volt).

Hivatalosan diákok sem kaphatnak bruttóban kevesebbet mint a minimálbér.


Nekem is volt gondom szövetkezettel, nem akartak 2 napot kifizetni mondván hogy "nem dolgoztunk jól" és elvileg nem akart nekik fizetni a cég. (Ami így 10 év távlatában továbbra is elég mondvacsinált indok) de végül bevasaltuk rajtuk a pénzt.


Nem diákszövetkezeten keresztül kevés cégnek éri meg diákot foglalkoztatni, szimplán túl sok a macera, a diák meg nem fog sokkal többet kapni, főleg ha nem olyan munkát végez ami képzettséget igényel (mint gyakornokoskodás)

2023. júl. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2023. júl. 15. 18:38
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

3-4 ezres órabérért őriztem egy szem nyomtatót.

Azt a nagy fajtát ami a földön van, derékig ér és kerekeken kell gurítani mert nincs az az ember aki fel bírja emelni.

Ha papír kifogyott feltöltöttem, ha festék kifogyott rendeltem, ha elromlott hívtam szerelőt.

Aki nem tudta hogyan működik annak segítettem.

Valami pénzügyi dolgokkal foglalkozó cég volt, szinte folyamatosan ment a nyomtatójuk.

2023. júl. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!