Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő lejárata előtt...

Próbaidő lejárata előtt átlagban mennyi idővel rúgnak ki?

Figyelt kérdés
Persze nincs erre semmi rendszer, csak kb. Másik pedig hogy mik a jelek az elbocsájtásra?

2023. júl. 12. 23:14
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Cégenként változó, sok helyen utolsó nap.
2023. júl. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%
Miért rúgnának ki?
2023. júl. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Én eddig azt láttam, hogy próbaidő letelte előtt pár nappal a kollágát megszólítják a munkanap vége fele. Bezsélnek vele 15-20 percet és vége.
2023. júl. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez rendszerszerű gyakorlat a cégnél, akkor nyilván az utolsó napon. Ha a munkavállalóról kiderült, hogy balf*sz, akkor olyan hamar, ahogy lehet, hogy ne csináljon több kárt.
2023. júl. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2 perc.
2023. júl. 14. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%

Egyik volt munkahelyemről a próbaidő legutolsó napján mondtak föl nekem. A helyemre inkább ukránokat és egyéb migráncs munkavállalókat vettek föl.


Évekkel később egy másik munkahelyem 3 nap próbaidő után rúgtak ki. Ami a vicc ebben azóta is folyamatosan zaklatnak, hogy jöjjek vissza EFO-ba dolgozni oda. 😅

2023. júl. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

Változó, pl. nálunk van egy pozíció, ahol mostanában sokan megfordultak.

Az egyik próbaidős a végén kapott levelet a főnökségtől, hogy nincsenek vele megelégedve. Nem volt hülye, de tény, hogy elég lassú volt.

Most egy új ember jött, nem érdekli semmi, már kiderült, hogy igazából másik helyre akart inkább bejutni. Első nap facebookozott a fotelben, miközben magyaráztam neki bámult kifelé az ablakon. Ha bejött valaki serényen nyomkodta a gombokat, ránézésre dolgozott, de közben kiderült, hogy csak szórakozásból nézegetett olyan árlistát, amihez közünk nincs.

Eljöttem szabira, erre beteget jelentett. :D

Szerintem nem lesz ott egy hónapig se, ha visszamegyek és továbbra is fontosabb lesz az ebédje, szólok, hogy tüntessék el, mert felesleges tovább foglalkozni vele.

2023. júl. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk 2 hónap után elküldik azt a próbaidőst aki a 2 hónap alatt bebizonyította hogy nem jó szinte semmire. Akit meg nem küldenek el ennyi idő után azt nem is fogják már mert látják hogy lesz belőle valami és érdemes megtartani.

Volt egy srác aki túlélte ezt a 2 hónapot aktívan dolgozott amennyire tudott hogy ne vágják ki, mert már elterjedt ez a hír hogy nálunk az első 2 hónap a döntő az utolsó hónap a próbaidőből már nem oszt nem szoroz az inkább a dolgozó döntése hogy él-e az indokolatlan felmondással vagy sem. Ő úgy volt vele hogy 2 hónap után nem szóltak semmit akkor már maradni fog. Aztán az utolsó próbaidős hónapjában elkezdett nagyképű lenni, meg linkeskedni, meg úgy leszart dolgokat. Aztán az utolsó napján már éreztette mindenkivel hogy Ő ott "valaki" és akkor a felső vezető közölte vele hogy ennyi volt a munkaviszonya, következő nap már ne jöjjön be.

2023. júl. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!