Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Normális, ha azt érzem egyetem...

Normális, ha azt érzem egyetem után, hogy nem értek semmihez?

Figyelt kérdés
Most végeztem gépészmérnök MSc-vel, de ahogy nézegetem az álláshírdetéseket, valahogy mindenhol van olyan elvárási pont felsorolva, amihez nem értek. Akár egy szoftver ismerete, akár ilyen olyan tapasztalat stb. Tökre úgy érzem felesleges volt ez az 5 év. Normális ez?

2023. júl. 11. 15:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Nem voltál valahol gyakorlaton egy cégnél, ahol beleszagolhattál volna a való életbe?


Egyébként nagyon sok cégnél a pálykezdőket külön képzik, hogy miket kell tudni az adott cégnél. Egy szoftver kezelésének a megtanulása pár hét, és leggyakrabban nem elvárás, különösen, ha specializált szoftverről van szó. Ez totáisan bevállalható egy cég részéről, hogy megtanítanak az ott szokásos alapvető folyamatokra, sok cégnek (leginkább multiknak) külön betanulásra specializált folyamataik vannak, hogy bevezesség az új munkatársakat abba, hogy hogyan mennek ott a munkafolyamatok.

2023. júl. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Teljesen normális. A diploma csak egy papír. Semmilyen hasznos szaktudást nem ad.
2023. júl. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
13%
Ez az általános itt magyarba. Senki nem ért semmihez,de mégis nagyot gondol magáról.
2023. júl. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Na te jó szakember leszel mert tudod hogy nem értesz dolgokat. Ez már fél siker, felvesznek valahova mrgtanulod és újra rájössz hogy örökké tanulnod kell
2023. júl. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
11%

Besétálsz maci, mondod mi van. Értek ehhez no gyakorlat, értek ehhez plenty of gyakorlat, súgom eztet, fílek ettű.


Elmondod, mi a stájsz. Vágni fogják.


Sose ártott tudásvágyó idiótába váltani idejekorán, és nyilvánvalóvá tenni ezt a tényt az idiótáknak, meg tudni beszélni a motivációról, hogy így akarom, így szeretem, nebaz.

2023. júl. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Állásinterjún csak eladnod kell magad, ez kvázi külön szakma.Rá kell érezni.

Sokaknak nem azért van magas fizetése, mert annyira jók,hanem jól adják el magukat, hasba akasztják az interjúztatókat és magas béreket alkudnak ki.

2023. júl. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

#6

Ez amúgy igaz, nekem is van ismerősöm, akinek érettségije meg semmilyen kézzelfogható szakmája sincs, mégis nagyon jól fizető állása van, megvan mindene, lakás, hétvégi ház, BMW, mert jól tudja eladni magát..

2023. júl. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Először is, sokszor a cégek mindent is felsorolnak az álláshirdetésnél és már akkor jó vagy ha egy részét teljesíted a listának, különösen kezdő poziknál.


Másodszor pedig teljesen normális az érzés, ezt hívják imposztor szindrómának. Szép lassan rá fogsz jönni hogy amiket tanultál egyetemen az elő elő fog jönni, lehet hogy nem fogsz teljesen emlékezni mindenre de nálam nem egyszer volt olyan, hogy hah mintha XY órán lett volna erről a dologról szó. És szép lassan összekötődik majd a friss gyakorlati tudásod az elméleti tudásoddal

2023. júl. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%
Az álláshirdetéseknél felsorolnak 100 dolgot amit tudnod kell, tegyük fel ha már 30-hoz konyítasz valamit, akkor érdemes jelentkezni. A többit majd megtanulod.
2023. júl. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja, 5 éve végeztem bsc-t de még sokszor így vagyok. De az jó jel, mert olyan helyen akkor lesz mit fejlődni meg megtanulni, csak hát vegyenek föl valahogy.
2023. júl. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!