Programozók, ti csináltok próbafeladatokat ha váltani akartok?
Én már negyedszer futok bele olyanba, hogy még csak vissza se jeleznek.
Most legutóbb egy kb. 8 órás feladatot adtak be, előtte semmi interjú nem is volt, rögtön ezzel indul a folyamat. Sőt, igazából 12 órás is lett volna ha minden pontot megírok, de ennyit már tényleg nem vagyok hajlandó rászánni.
Azzal nem lenne gondom, ha visszaszólnának, hogy köszönjük, de nem Önt választottuk.
Ráadásul a saját munkahelyemen is azt látom, hogy a főnököm is bekér próbákat, és MEG SEM NÉZI!
Ti hogy vagytok ezzel? Beletörődtök és megírjátok, vagy ez kizáró ok cégkeresésnél?
Én data scientist vagyok, és a mi szakmábkban ADNAK házi feladatot, jó esetben. Házi feladat nélküli interjúnak semmi értelme nem lenne. Amikor legutóbb felvételiztem, 2 helyre jelentkeztem (helyesebben 2 hely jelentkezett hozzám), és az egyikre 2 napot, a másikra 3 napot készültem. Komoly befektetés, de mind a két helyre felvettek és így én válogathattam.
Én olyan helyre nem mennék, ahol nincs házi feladat. Komolytalan.
5. “ És inkább ez, mint amikor 10 perc alatt kódolj le valamit úgy, hogy közben hárman figyelik a megosztott képernyődet. Én olyan helyzetben nem tudok teljesíteni és rontottam már el interjút ilyen miatt. Ellenben egy jól megírt követelmény alapján legyártok egy megvalósítást szép, tiszta kóddal, tesztekkel, mindennel.”
Így. Én sem akarok osztott képernyőn faxkodós leetcode-os feladatokat megoldani. Ezt meghagyom a junioroknak. Inkább dolgozom rajta 2-3 napot, és megmutatom, mire vagyok képes.
A vicc amúgy az, hogy nálunk van egy recruiting Teams csoport, és abban közzéteszik a megoldásokat. 2-3 senior ráugrik és szétszedik. De mindenki olvassa. Így mire jön az új kolléga, mindenki ismeri a keze munkáját, kb. mire lehet tőle számítani. Szóval utólagos haszna is van a házi feladatoknak.
#11 ez erdekes, tehat ilyen szintu cegekhez, mint Google vagy Jane Street nem mennel, mert nem adnak hazi feladatot, komolytalanok.
Megkerdezhetem hol dolgozol?
13. A Google-nek extra nehéz a felvételi interjú sorozata, de én azért nem mennék oda, mert az én élethelyzetemben a Google túl hajtós lenne.
A data science iparban teljesen általános itt Európában a házi feladat, nagy cégeknél is (én is nagy cégnél dolgozom).
Láttam pár helyet ahhol van pár órás tesztfeladat. Egyrészt érthető másrészt meg nagyon nem.
Érthető olyan szempontból hogy szerintem többet lehet így felmérni mint egy random leetcode algoritmizáló programozással aminek sok esetben semmi köze a munkádhoz.
Másrészt viszont órákat eltölteni 1-1 jelentkezésnél nagyon leterhelő és keveseknek van arra ideje hogy 20 helyre aholva beadják a jelentkezésüket mindenhol ilyeneket csináljanak
#16 Ha programozóként 20 helyre kell jelentkezned, akkor vagy csapnivaló programozó vagy, vagy nem tudod jól szűrni, hova is érdemes jelentkezni. Én legutóbb két helyre küldtem CV-t, egyre fekvettek.
De manapság amúgy legtöbbször téged keresnek meg, nem muszáj jelentkezni sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!