Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » IT cégeknél mennyire hozzák...

IT cégeknél mennyire hozzák vissza az irodai munkát?

Figyelt kérdés
Nekem a Covid alatt egyáltalán nem kellett irodába járnom, aztán tavaly év elején lett heti egy nap, év közepétől meg heti kettő. Ezzel így még ki vagyok békülve, de nem szeretném, hogy ennél több legyen, a cégnél meg már rebesgetik, hogy több kéne legyen, mert más országokban már többször járnak be. Mi a helyzet máshol? Mennyire kell bejárni irodába és alkalmaznak még teljesen távmunkában is embereket?

2023. jún. 19. 14:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Ugyanugy tobb szazezer remote lehetoseg van vilagszerte, mint korabban.
2023. jún. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen ismerősömnél van összesen ahol van 3 kötelező bejárási nap. Mindenki másnál nagyon max heti 1 amit senki nem néz vagy havi 1, ha van egyáltalán kötelező bejárás.
2023. jún. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"a cégnél meg már rebesgetik, hogy több kéne legyen, mert más országokban már többször járnak be"


Egy ilyen selejt céget úgy otthagynék aki képtelen felmérni a belső igényeket és arra alapozza a döntését, hogy máshol mi történik. Mi ez a hely valami zsebhoki kiscég ahol dolgoznak 10-en max? Jobban jársz ha magadtól lépsz le egy ilyen inkompetens vezetéssel megáldott cégtől.


Normálisabb helyeken ugyanúgy opció a home office lehetőség. Én havi 1x járok be amikor nagyobb közös rendezvény van de az sem szigorúan kötelező csak erősen ajánlott. Legtöbb ismerősöm vagy teljesen remote dolgozik vagy havi 1-2 bejárással.

2023. jún. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagy multinál dolgoztam. Korábban az volt, hogy "home office csak kivételes esetben, egy-egy napra lehetséges, be kell járni". Aztán jött a covid és mindenkit hazaparancsoltak, érdekes módon nem állt meg az élet és működött a homeoffice. Utána én leléptem a cégtől és azóta már a második remote helyemen vagyok. Nem minden cég olyan begyepesedett, hogy követeli a bejárást. Sőt, szerintem ezek a cégek meg is fogják szívni, mert a jó szakembereket elszívják tőlük a remote-first szemléletű cégek.

Én már soha többé nem akarok visszamenni irodába. Most egy német cégnek dolgozok itthonról, szóval oda nehéz is lenne bejárni. :D

2023. jún. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A mostani cégem az ilyen néha azért gyere be dumálni kicsit, de semmi sem kötelező hely. Az előzőnek meg még tisztességes irodája sem volt, mindenki otthonról tolta. Szóval van bőven ilyen még szerencsére.
2023. jún. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A mostani cégemnél teljes otthonról dolgozás van. Viszont főleg anyagi okok miatt terveznék váltani. Egy hely ahonnan felkerestek a kezdetben 100% irodai lenne, utána talán heti 2-3 nap home office.


Más pályázott állásomnál is ott van a "támogatjuk a home office munkavégzést". De ez ugye kérdés, hogy 100%, vagy heti 1-2 nap. Gondolom próbaidő alatt mindenképpen kevesebb vagy semmi home office.


(Én is Covid óta vagyok itthon. Sokkal hatékonyabb szerintem.)

2023. jún. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#6 Én eleinte se lennék már hajlandó bejárni. Mert minek?! Minden betanítás megoldható online. IT területen abszolút a munkavállaló diktál, mert szakemberhiány van.

Pl a feleségem is kezdettől fogva itthonról dolgozik, pedig az állás eredetileg úgy volt hirdetve, hogy havi kétszer be kell járni (250 km-re). Ő meg közölte, hogy vagy teljes HO, vagy nem érdekli a meló. Megkapta az állást, egy éve ott dolgozik, ezalatt egyszer volt az irodában, átvenni az eszközöket.

2023. jún. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Normális cégekben rájöttek, hogy ha az emberek akkor mennek home officeba, amikor akarnak, akkor kb 30% jár be az irodába egyszerre mindig. Tehát ha 200 fős a cég, akkor nem kell óriási iroda házat bérelni, elég egy pici 60 férőhelyes. Az alkalmazottak meg sokkal boldogabbak.


Ez a home office igazából csak azoknál a cégeknél gáz, akik most csináltak óriási beruházásokat saját épületbe. Pl.: az OTP. Ott az új iroda, így elég ciki ha ne használják.


Ott is visszarendeltek mindenkit, aztán rájöttek, hogy a fejlesztők nem szeretnek bejárni, így már lazább.


Meg ott is volt, hogy egy nagyobb vezető bement és látta, hogy nincs bent senki az irodában, így visszarendelték az embereket.

2023. jún. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A cég, ahol dolgoztam, pont a covid előtt húzott fel egy új, többszáz férőhelyes irodaházat. Mégis lenyelte a békát és a covid után is inkább azt mondta, hogy az emeleteket nem fűti be és 3 szintből kettő üresen állt.
2023. jún. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9: Ezen én is gondolkodtam. Minden erre mutat, hogy ez a hosszú távon élhetőbb dolog. Az a baj, hogy ezek az acél+üveg szörnyek alkalmatlanak általában minden más célra. (szálloda, stb)
2023. jún. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!