Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azt csináljátok a munkahelyete...

Azt csináljátok a munkahelyeteken, aki a szakmátok, végzettségetek? Többet, vagy kevesebbet értetek el a papírhoz képest?

Figyelt kérdés
2023. jún. 16. 04:17
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"Azt csináljátok a munkahelyeteken, aki a szakmátok, végzettségetek?"

- Igen.


"Többet, vagy kevesebbet értetek el a papírhoz képest?"

- Hays átlagot keresem.

2023. jún. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Nagyrészt igen,elektronikai és automatikai technikus végzettségem van,egy gyárban dolgozok elektromos karbantartóként.Nem mondanám hogy többet értem el,inkább kicsit más irányba mentem.
2023. jún. 17. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Részben szó szerint értettem. Ezt azért írom, mert valaki felhívta a figyelmem arra, hogy a papír végzettséget ad. Igen. Ezért gondoltam, hogy akinek van egy gépészmérnök diplomája, az gépészmérnökként dolgozik-e, akinek van egy informatikus papírja, az informatikusként dolgozik-e? Aki bolti eladónak tanult, az bolti eladóként dolgozik? Aki fényképész, az fényképészként dolgozik? Vagy nem, mert egy egészen másik munka, ahová nem a tanult szakmája (papír) által került, többet ad neki?

Jó visszakérdezés volt a "presztízsben vagy pénzben" is. Azt hiszem, úgy értettem a kérdésem, hogy rosszabb lenne-e az életed, ha a tanult szakmádban dolgoznál? Azt hiszem, ez a legtöbb embernek pénzt jelent, de nyilatkozzatok ti a konkrét esetekről. Pl vannak színészek, akik kitanulták a színész szakmát, vagy mondjuk képzett énekesek. Ennek ellenére műsorvezetők, bár az is egy szakma, amit oktatnak valahol, ha jól tudom. Valamiért azt gondolom, hogy ha egy színész műsorvezetést vállal, anyagi többlettel jár számára.

Ti hogy látjátok?

2023. jún. 17. 05:53
 24/24 anonim ***** válasza:

Számomra a pénz és a munkával járó életszínvonal egyaránt fontos.

Teljesen más napi 8 órát irodában eltölteni (ahol mondjuk végzel nettó 3-4 óra munkát) és úgy hazamennni, mint mondjuk gürizni 3-4 műszakban a szalag mellett a gyárban ahol még úgy beszélnek veled, mint egy utolsó kutyával.

Ez pénzben is rendesen meglátszik, és utóbbi egészsége hosszútávon nagyon megszenvedi ezt. Főleg, hogy három hetente vagy kb egy hét élete a nappalos műszaknál.

Meg amikor haverokkal, régi ismerősökkel leültök sörözni azért nem mindegy, hogy a "na és mit értél el az életben" kérdésre mégis mit tudsz válaszolni. Azért egy "Projektmanager vagyok a(z) XY-nál" vagy hasonló sokkal jobban hangzik és az ember mindennapi kedélyét is javítja.

Ha karrierista személyiség vagy akkor meg duplát nyomnak a latba ezek a dolgok.

2023. jún. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!