Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azt csináljátok a munkahelyete...

Azt csináljátok a munkahelyeteken, aki a szakmátok, végzettségetek? Többet, vagy kevesebbet értetek el a papírhoz képest?

Figyelt kérdés
2023. jún. 16. 04:17
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Úgy látom többen nem értjük a kérdést. Mit jelent az, hogy többet értem el a papírhoz képest, vagy kevesebbet értem el a papírhoz képest? Hogy lehet egy papírhoz képest többet vagy kevesebbet elérni? Ezt pontosítanád kérdező?
2023. jún. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%

11 Mondok példát:


Adott egy ember, van egy szakmunkás bizije+érettségi. Egy a szakmájától homlokegyenesen más szakmába, ezzel a végzettségével-aminek semmi köze a jelenlegi munkájához-nőként, mondhatni elérte a csúcsot a munkájában diploma nélkül, kizárólag gyakorlattal.

2023. jún. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%
*elérte a csúcsot a munkájában diploma nélkül,nőként, kizárólag gyakorlattal és szorgalommal-egyedül.
2023. jún. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%

13+ Mondjuk ezt Isten nélkül lehetetlen lett volna elérni-így útólag nekem ez a véleményem.


Az iparterület meg:


Az egyik szolgáltató ipar,abból is a betanítós változat, a másik Kereskedelem+Logisztika

2023. jún. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
12-es ennek semmi értelme. Egyáltalán hogyan definiálod a csúcsot egy szakmában? A szakmában legtöbbet elérő emberhez kell viszonyítani, hogy nála többet vagy kevesebbet értem-e el? Mi van ha papírral értem el kevesebbet nála és mi van, ha papír nélkül? Akkor a papírhoz képest többet vagy kevesebbet értem el? Mi van, ha a szakmában legtöbbet elérő embernek van papírja és mi van, ha nincs? Melyik papírhoz kell viszonyítani?
2023. jún. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

15 Remélem a belső frusztrációdat, ami már nélad szinte az öürjöngés határán van sikerül kiélned, más emberek beszédjének kiforgatnipróbálásával, és a minuszolásaiddal, aminél már már a billentyűid kezdik feladni.


Jobbulást, no meg nem ártana kezeltetni mind a gonszságodat, mind azt ami ennyire eltorzította a jellemedet.

2023. jún. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%
örjöngés
2023. jún. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%
nálad
2023. jún. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
93%
Már azt sem értettem miért te próbálod megválaszolni a kérdezőhöz intézett kérdést, de így nyilvánvalóvá vált.
2023. jún. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Csatlakozva az előttem szólókhoz, erre nincsenek egzakt mérőszámok. Jól körülírható szempontok, ha megadod őket.

Az ember fejében él egy kép, hogy adott végzettséggel, mit, mennyiért, milyen körülmények között lehet csinálni. (Számomra ez a 3 szempont létezik, a többi nem érdekel. Ha már szempontok.) Aztán, ha teszem azt szülői nyomásra szerez az ember bármilyen végzettséget, a szülőknek is lehet egyfajta kép a fejében. Ember legyen a talpán, aki mindennek meg tud felelni... főleg úgy, hogy a mai foglalkozások többsége nem köthető egyértelműen egy-egy végzettséghez. (Vannak, lesznek kivételek, nyílván.) Ez viszont nem jelenti azt hogy ne lenne értelme végzettsegeket szerezni. Kérdésre visszatérve, van 2 diplomám, az egyikkel mostanában kezdtem olyan dolgokat kezdeni, mint amiről annak idején álmodoztam, vagy legalábbis volt valamilyen kép a fejemből arról, hogy mihez kezdjek majd vele. Annak idején a válság és egyéb okok miatt ez nem sikerült. Most döbbentem rá hogy mennyire értékes tudást szereztem több mint 10 éve és most nyílt ki a világ számomra sok szempontból. Az is biztos, hogy a jelenlegi munkám pont annyival kevésbé nívós/jól fizető/stb. az elképzeltnél, amennyivel kevesebb munkát tettem bele annak idején az egyetembe.

A másik diplomám a "hobbimhoz" kellett ami elsőre túlzásnak hathat de jó okom van rá hogy ezzel, és így foglalkozom. Erre pedig azt tudom mondani, hogy hallgatói jogviszony, kötelező gyakorlat, diplomamunkaírás, vizsgaidőszakok stb-stb. tehát az egész keret nélkül amit az egyetem adott, sehol sem tartanék ezen a területen, nem az a téma amit YT videóból meg lehet tanulni (van ilyen is), vagy ha igen, olyan is lesz a végeredmény. Egy szép napon ebből szeretnék majd megélni, de egyelőre az elsőt kell kimaxolnom, abból telik kenyérre.

2023. jún. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!