Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha 3 hónap próbaidőt kötöttek...

Ha 3 hónap próbaidőt kötöttek ki a munkahelyemen, akkor mikor jár le?

Figyelt kérdés
A munkaviszonyom 2023.03.13. nappal indult.
2023. jún. 12. 09:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
15%

9-10 hülyeség. A három hónap próbaidő nem veszi figyelembe hogy melyik hónap hány napból áll.

Te összekeversz valamit. Nem 90 nap a próbaidő, hanem 3 hónap. Azaz, 13-án jár le, vagyis az a nap lesz az utolsó ami még a próbaidőbe számít bele.

14.-e már nem próbaidős.

2023. jún. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%

#11 Ki mondta, hogy beleszámít? Senki.

Viszont neked nem csak a szövegértés hanem a matek sem megy.


Ha mondjuk 1 hét lenne a próbaidő, akkor a te logikádat követve mondjuk hétfőtől hétfőig tartana, ami 8 nap. 1 hét mióta 8 nap okoska?

2023. jún. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
24%

Szakcikkek mind azt támasztják alá, amit én írtam (9 vagyok), sajnos bulvárcikkekben megtaláltam az ellenkezőjét is.


Pl

[link]


"A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy az április 1-én, hétfőn kezdődő, háromhetes próbaidő nem április 22-én (hétfőn), hanem már április 21-én (vasárnap) lejár. Továbbá: az április 1-én kezdődő, háromhónapos próbaidő nem július 1-jén, hanem már június 30-án lejár, mégpedig tekintet nélkül arra, hogy ez a nap szombat vagy vasárnap-e."

2023. jún. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

Mindig a naptár szerinti hetek stb. számít.

Ebből többször volt már vita.

2023. jún. 13. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
15%

12# okoska, a három hónap próbaidő az akkor is 06.13.-án jár le a kérdezőnek ha tetszik, ha nem.

a 3 hónap próbaidő sem 90 napból áll, hanem többől, vagy kevesebbből.

Teljesen logikus ahogy számolják.

Mivel 13-án állt munkába, 13-án telik le neki a 3 hónap. Nem, nem 12-én. Tudom, nem logikus, de így számolják, neked nem megy az értés azt látom.

Minden könyvelésnél így számolják ez köztudott.

2023. jún. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
#13 Ezeket a rögeszméseket semmilyen szakcikk nem fogja meggyőzni, mint ahogy a 15-ös is bizonyítja, aki csak szajkózza a saját hülyeségét. Szánalmas.
2023. jún. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
24%
16: egyébként azt el tudom képzelni, hogy van olyan munkahely, ahol rosszul számolják. Hogy a 15 miért ül ilyen magas lovon, azt nem tudom :).
2023. jún. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

"Te sem centized ki... épp csak megszárad a fenekeden a tojáshéj és máris hitelt veszel fel?"


Mi közöd van hozzá?

2023. jún. 13. 10:30
 19/22 anonim ***** válasza:
17%

17# Mert így könyveljük, és így könyveli mindenki a munkaügyön.


Nem is értem mit nem lehet ezen érteni?

2023. jún. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
17%

9#

Értem én amit mondasz, hogy március 31 napos, de ott van a szökőév is febr. 29-el.


Érts meg, az, hogy valaki próbaidős, annak semmi jelentősége bérszámfejtésileg!


Ezért ha márc 13-án állt munkába, tehát az az elő nap amikor dolgozott, ÉS HOGY KÖNNYEBB LEGYEN MEGJEGYEZNI, a három hónap lejárta, az június 13.-a. Értelemszerűen mivel 13-án jár le valami, az azt jelenti hogy aznap még érvényes arra az időszakra ami meg van határozva, miszerint próbaidős.

Másnaptól 14-től már nem próbaidős.


Mivel bérszámfejtésileg a f...szt nem számít hogy ez a 3 hónapos intervallum ez esetben 89 nap összesen, vagy 91 nap, így ezért van így meghatározva a lejárta, hogy három hónap próbaidő, ha elsején lépett munkába, akkor három hónap múlva elsején fog lejárni a próbaideje.


Mit nem lehet ezen érteni?


Soha a büdös életbe nem járt le semmi 12-én, ha az 13-ig tartott. Ez kb 5000 éve így van.

2023. jún. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!