Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az átlagos magyar dolgozók...

Az átlagos magyar dolgozók szinte bármennyiért elmennek dolgozni?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy gyárban vagy pénztárosnak a havi nettója 250 ezer.

Ha azt mondták volna, hogy nem 250, hanem csak 150. Akkor is elvállalnák ugyanazt a munkát? Mert szerintem igen, egy jó nagy százalékuk.


2023. jún. 5. 12:07
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Így, hogy a te ismeretségi körödben nincs olyan, így már tényleg reális, igen. :))
2023. jún. 5. 17:08
 12/28 anonim ***** válasza:
51%

9# Az emberek szeretik a saját buborékuk szerint látni a világot. Elhiszem, hogy ha te és minden más ismerősöd nettó 200 körül keres és ha láttok valaki, aki nettó 400 felé megy, akkor az már "gazdag", viszont ez nem reprezentálja az átlagot.


Rettenetesen sok pénz van az országban és nagyon jól él rengeteg emeber.


A 150-250 között kereső emberek szegények. Nem pedig az átlag.

2023. jún. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
35%
Persze sok félkegyelmű balfasz van, aki éhbérért dolgozik, de a medián lényege pont ez, hogy alatta is sokan keresnek, nem csak felette.
2023. jún. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Akkor úgy mondom inkább, hogy értsd.

Többen vannak, akik MAX 250 ezret keresnek, mint az felett.

2023. jún. 5. 17:21
 15/28 anonim ***** válasza:
83%

13# Érdekes definíció a mediánra :D


Nem nem átlagot, hanem mediánt nézünk, akkor is hivatalosan br 447 800, ami kevesebb mint az átlag tehát elmondható, hogy a jobban keresők picit felhúzzák a statisztikát, de ez is azt mutatja, hogy az ország fele jobban keres, mint br 447800, aminek kb 300.000 a nettója, de nyílván ennél sokan különféle adó kezdvezmények miatt többet kapnak, így a valóság valószínűleg felette van.

2023. jún. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
87%
14# Nem. Pont az előző válaszomban, írtam, hogy az emberek fele 300 felett és a másik fele alatta keresnek kb nettóban.
2023. jún. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
83%

Lehet itt fikázni a másikat, de nem értettem soha, hogy miért mentek el mindig ilyen irányba, ha felmerül egy ilyesmi kérdés.

Sok mindentől függ a dolog, pl. mi a végzettsége, hány éves, az ország melyik részén lakik.

Aztán jönnek azok, akik nagyképűen mondogatják, hogy ők bezzeg milliókat keresnek, ami általában nem igaz, csak itt élik ki magukat. Azzal meg nem vagyunk kisegítve, ha néhány ember milliókat keres, amíg a többiek meg éheznek.

Én megyeszékhelyen lakom, és mondhatni van itt munkahely. De jól fizető munkahely elég kevés. Diplomával, nyelvtudással olyan átlag nettó 300 körül keresnek itt az emberek, van, aki kicsivel többet, attól függ, hogy mennyi gyereke van, meg ilyesmi.

De alapvetően én azt gondolom, hogyha nem lenne a minimálbér, az alá mennének a munkaadók, és még így is lenne olyan ember, aki kénytelen lenne elvállalni. Nem mindenki diplomás főorvos, és a kétkezi munkát is meg kell csinálni. Sőt, azokból van több.

2023. jún. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
34%

250.000 Ft-os keresetek persze...mikor egy tank benzin 50.000 Ft, és még így is tömve az utak állandóan, a boltok tele, szórakozóhelyek, kávézók fullon, egy hosszú hétvégén olyan forgalom, mintha ingyen osztanának valamit valahol és még lehetne sorolni.

Soha nem látott jó lét van, lehet pont az inflációnak köszönhető, hogy tolódnak felfele a bérek is.

2023. jún. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
43%

18-as, hol laksz?

Amúgy ezt az anomáliát én is látom, nem is értem. De szerintem lassan elfogynak a félretett készletek. Azért ez a hatalmas infláció nem olyan régóta van. És a cégek is megérzik, én nem azt látom, hogy felfelé mennek a bérek, inkább lefelé.

2023. jún. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

18-as, őket látod a kocsiban, bevásárlóközpontban.

Otthon ülve, vagy tömegközelekedéssel mennyien vannak? Szerintem szorozd be 4-5-el kb.

2023. jún. 5. 18:04
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!