Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi ezer eurót félretenni...

Havi ezer eurót félretenni nyugis munkával vagy havi két-két és felet kemény melóval? Melyik mellett döntenél?

Figyelt kérdés

Vegyük úgy, hogy mindkettő kb heti 40-45 óra meló.


Az egyik nyugis, nem hajtanak és a munkaidő közben sokszor van kávészünet meg ilyesmik. A hónap végén kb 1000 eurót lehet félretenni.


A másikban a munkaidő alatt folyamatosan kell dolgozni megállás nélkül. A hónap végén kb 2000 (esetleg max. 2500) eurót lehet félretenni.


Mindkettő fizikai szakmunka.



2023. máj. 14. 18:16
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

#10


Az öt évből, amiből Magyarországon éltem négyet Budapesten töltöttem és egyet "vidéken".

De most nem ez a kérdés témája.

2023. máj. 14. 22:57
 12/31 anonim ***** válasza:
Oké, valami hasonlóra tippeltem én is, ezért is mondtam, amit mondtam.
2023. máj. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
75%

#9


Jól van, én saját tapasztalatra építettem. 60 országban jártam, közte éltem is elég sok helyen huzamosabb ideig (legalább több hónap, vagy egy év, munkák miatt), közte Kanada, Kína, Szingapúr, London, Németország, stb. Jártam minden európai és ÉAmerikai fővárosban, és a legtöbb ázsiaiban is.

Számomra messze Budapest a legélhetőbb, plusz család barátok stb. Plusz itt sokkal jobban élek X pénzből, mint tenném azt bármelyik felsoroltban, és most hogy online dolgozom főleg, abszolút no brainer.

Ha most fiatal lennék, kimennék nyugatra, 2-3 év alatt összeszedném egy-két lakás árát, és visszaköltöznék stabil egzisztenciával.

2023. máj. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

"2-3 év alatt összeszedném egy-két lakás árát"


Az a korszak már elmúlt. Ma már lassan utolérik a nyugati lakásárakat a budapesti árak.

2023. máj. 14. 23:31
 15/31 anonim ***** válasza:
82%

#14


Azert ez nincs igy. Kb a negyzetmeter ar hasonlo szintu es eletszinvonalu lakasok kozott kb negy vagy otszoros nyugaton.

Nemet negyzetmeter árak 6-10000 kozott varostol fuggoen, itthon ilyen 1500-3000.

2023. máj. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
62%
Az csak attól függ, akarok-e tőkét gyűjteni.
2023. máj. 15. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
72%
15: Mely német ingatlanos oldalakat nézed?
2023. máj. 15. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Budapesten €3500/m2 az átlag.

Németországban a nagyobb városokban, mint pl Berlin, München stb valóban magas. De vidéken vagy kisebb városokban hasonló az négyzetméterár ott is.

2023. máj. 15. 07:52
 19/31 anonim ***** válasza:
0%
Ertem, hogy a harmadik valasz az csak poen, de minden viccet felreteve a szinten szakmunkas parom kicsivel 400 folott rak el minden honapban Magyarorszagon. Uugyhogy en a helyedben ha mar kimentel kulfoldre, akkor nem elegednek meg annyi megtakaritassal havonta ami Mo-n is megszerezheto. Mar csak azert sem, mert gondolom kint dragabb az elet, ergo ott kicsit kevesebbet er ez az osszeg.
2023. máj. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
De most nem ez a téma. Alapból nem is Magyarországon születtem, így lakásom, családom stb semmim nincs ott. Nincs semmi értelme odaköltöznöm a semmibe.
2023. máj. 15. 07:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!