Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi ezer eurót félretenni...

Havi ezer eurót félretenni nyugis munkával vagy havi két-két és felet kemény melóval? Melyik mellett döntenél?

Figyelt kérdés

Vegyük úgy, hogy mindkettő kb heti 40-45 óra meló.


Az egyik nyugis, nem hajtanak és a munkaidő közben sokszor van kávészünet meg ilyesmik. A hónap végén kb 1000 eurót lehet félretenni.


A másikban a munkaidő alatt folyamatosan kell dolgozni megállás nélkül. A hónap végén kb 2000 (esetleg max. 2500) eurót lehet félretenni.


Mindkettő fizikai szakmunka.



2023. máj. 14. 18:16
A kérdező szavazást indított:
Havi €1000 félretenni nyugis melóval
Havi €2000-2500 félretenni folyamatos hajtással, kemény melóval
Maradtá te vóuna maygarországbaa, borsódba napnota enyit mekkeresek!
24 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
69%
Nem végeznék fizikai munkát, csak ha nem lenne más választásom.
2023. máj. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
20%
Én úgy vagyok vele, hogy amíg bírom, addig a hajtom. Ezért a 2-es.
2023. máj. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
87%
A jelenlegi problémáim nagy részét megoldaná 20 000 euró, ezért a 2-est választanám szűk egy évre. Aztán váltanék valami nyugisabbra.
2023. máj. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
23%
Hajtom egy ideig, és a plusz pénzt befektetem, aztán lazább tempó.
2023. máj. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

#1


Itt mindenképpen csak fizikai munkáról lenne szó.

Nem csinálnék többet irodai munkát. Dolgoztam ott is, de halálunalmas volt. Inkább fizikailag fáradok le mint agyilag menjen el az életkedvem.

2023. máj. 14. 20:36
 6/31 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy kifelejtettem: A cél mindenképpen kint maradni. Azaz visszaköltözni Kelet-Európába semmiképpen se lenne opció
2023. máj. 14. 21:45
 7/31 anonim ***** válasza:
60%

#6


Márpedig én megszedném magam 2-3 év alatt, aztán visszaköltöznék. Soha nem lesz X összegből olyan életminőséged nyugaton, mint itthon, ráadásul család, barátok, kultúra, stb.

2023. máj. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
88%
Én is inkább bevállalnám előbb a nehezebb munkát a nagyobb megtakarítás miatt aztán utána váltanék ha ez már kezd sok lenni.
2023. máj. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

#7


"Soha nem lesz X összegből olyan életminőséged nyugaton, mint itthon"


Itt sokkal kevesebb pénzből is jobb életminőségem van, mint Magyarországon. Már önmagában az hatalmas előny, hogy nincs mindenfelé az utca meg az aluljárk összehányva meg összesz*rva és faggatnak Rikárdóék folyton, hogy mennyi az idő a telefonomon.


"ráadásul család, barátok, kultúra, stb."


Ebből mind Magyarországon nulla.

2023. máj. 14. 22:17
 10/31 anonim ***** válasza:
0%

Akkor rossz helyen éltél Magyarországon belül... én is ismerek ilyen helyeket, amiket említés, de szerintem messze nem ez az általános.

Mindezzel együtt, ha tetszik, ahol vagy, és tudsz pénzt is keresni, akkor tényleg ott a helyed :)

2023. máj. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!