Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok erről az esetről?

Mit gondoltok erről az esetről?

Figyelt kérdés

Kb. 2022 eleje óta tehergépjármű vezetőként dolgozom egy cégnél, ahol már a belépésemnél szó volt arról, hogy egy év múlva nyugdíjba megy egy, a járművek szervíz ügyintézését végző kolléga, és ha bevállunk egymásnak, akkor csinálhatom azt a munkakört, több pénzért a jelenleginél.


Eltelt az egy év, kolléga nyugdíjas lett, de a főnökünk itt tartja még 9 hónapig. Nem éppen erről volt szó...

Addig is, ez év elejétől betanulok a nyugdíjas kolléga mellett, aki ráadásul home officeban dolgozhat a Covid óta is.

Magyarul a nyugdíjas kollégám több pénzért otthonról dolgozhat, én pedig még 5 hónapig a jelenlegi béremért csinálhatok helyette sok dolgot "betanulás" címszóval, mivel én vagyok a helyszínen.


Iszonyatosan frusztrál ez a helyzet, így hálálják meg az eddigi erőfeszítéseimet és lelkes munkavégzésemet, mostanra pedig már gyűlölöm az egész munkahelyemet ezáltal.

Megtanultam, hogy egy dekával sem kellett volna lelkesebbnek lennem a kelleténél...


Jogos a frusztrációm és a magasabb fizetés hiánya miatti dühöm?

Ha utcáról vennének fel valakit, vele nem csinálhatnák meg ugyanezt...az indok az, hogy erre a munkakörre egy pozíció van csak, ami a még nyugdíj után is itt tartott kollégámé...állami vállalat...



2023. máj. 9. 06:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
77%

#8 Nagy különbség van aközött, hogy azt mondja a vezető, hogy 2023.04.01-el a munkaköröd megváltozik és aközött, hogy a belépésnél megemlíti a jövőbeli lehetőségeket. A kérdező úgy írta, hogy szó volt róla. Ebből nem derül ki, hogy milyen minőségben említette a vezetője a lehetőséget. Mik a tárgyalt lehetőség szükséges feltételei? A kolléga nyugdíjbavonulása és a kölcsönös szimpátia, illetve a megfelelés. A kolléga még nem vonult nyugdíjba. A kérdezőnek ahhoz végképp semmi köze, hogy egy ember mikor vonul nyugdíjba. A kérdésből az sem derül ki, hogy a kérdezőt alkalmasnak találják a feladatra jelen pillanatban (vagy az elmúlt fél évben). Viszont azt leírta, hogy betanulási folyamatban van az öreg mellett.


Nekem inkább az jön le a kérdésből, hogy a leendő szervizügyintéző egy tapasztalt ember mellett betanul, azaz nem hogy nem adnak neki lehetőséget meg letörik a motivációját, hanem még segítik is. Nem beszélve arról, hogy a kérdésből nekünk egyáltalán de lehet még a kérdezőnek sincs tudomása arról, hogy milyen egyéb céges folyamatokban, szervizes kapcsolatokban van jelen az öreg, ami miatt megkérték hogy maradjon még.


Itt csak hamis önérzet van egy kis mézevéssel, nem motiváció letörése.

2023. máj. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
18%
#10 Nem bérsávról beszéltem, hanem bérről. Nem kell idehozni a bérsáv fogalmát azért, hogy egy kis önigazolást nyerj. Egyébként 2 német multinál is dolgoztam az elmúlt 3 évben, egyiknél sem volt publikus a bérsáv. Régebben dolgoztam USA tulajdonú multinál, ott sem volt publik bérsáv.
2023. máj. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
30%

12#


Akkor rossz helyeken dolgoztál.Jellemzően a menedzsment és a HR boomer tagjai ragaszkodnak ehhez az elavult metódushoz.


Rossz hírem van számodra, lassan az egész EU-ban kötelező lesz a transzparencia ezen a téren:


[link]


Elég a sumákolásból.

2023. máj. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
78%

Az mennyivel lesz jobb, hogy pl. mint a nofluffs-on odaírják hogy senior fejlesztőnek a bérsáv br. 1-2m? Vagy odaírják hogy medior devops br. 800-1,5m? Teljesen irreleváns intervallumok vannak ezekben a hirdetésekben. Persze van olyan ahol +-10%-al tényleg reprezentatív bérsávot adnak meg, de nem az a jellemző. :D

Ez káprázatmenedzsment, mostantól teflon serpenyőn kenegetjük a sz_rt szilikonos süteménykeverővel bödön-fakanál helyett.

2023. máj. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
81%
@13 Jönnek majd a jó kis FAANG bérsávok. Juniot fejlesztő? Évi 22k és 500k dollár között. HR koordinátor? 12k és 300k között. Solutions architect? 35k és 800k között. Jó sokat ér.
2023. máj. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
33%
Egyébként biztos, hogy a bérek nem publikus szelektálása az elavult? Nem pont az olyan rendszerektől akartunk megszabadulni egykoron (nem is olyan rég), ahol több szempontból (fizetés is) skatulyázva vannak a munkavállalók? Mint a szociban. :) Ezen érdemes elgondolkodni, nem előrelépésről beszélünk.
2023. máj. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
75%

Egyre több álláshirdetésnél ott van a konkrét bér kiírva.

És egyre több munkahelyem nyilt titok mindenki megbeszéli a másikkal a bérét.

Teljesen normális dolog.

Mi a ffffssszt kellett eddig is ezen titkolni?

2023. máj. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%
Írj le még 2 -f és -s betűt, hátha kapsz választ. :D
2023. máj. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Annyiból nem mondanám a munkatársamat szakinak, mert ugyan ezzel foglalkozik már nagyon régóta, de ez lényegében egy ügyintéző munkakör, ahol a járművek szervízeltetését ügyintézed. Nem vitatom, hogy jó, ha ehhez van rutinod, de alapvetően a vállalatra jellemző jól megszokott teendőket, elintezesi módokat kell megtanulnom, ebben van igazán tapasztalata hozzám képest.


Nem tőle sajnálom a fizetését, hanem egyszerűen nem normális dolog az, hogy új munkakörbe tanulok be és még a tehergépkocsi vezető szerződésem van a hozzá tartozó bérrel. A betanulast nem úgy kell érteni, hogy még 5 hónapig semmi hasznom nincs, már 4 hónapja csinálom ezt a munkakört és intézem a szervízeltetéseket, és sokszor azt érzem, hogy a home officeos kolléga helyett dolgozom, mert home officebol nehéz egy autót szervizbe elvinni például.


Ami mellettem szól, hogy a szervíz ügyintézőnek nem feltetel a teherautós jogosítvány, ahogy a munkatársamnak sincs, én ülök az autókon, ismerem őket, tudom mi a bajuk, mit kell érezni, mit kell hallani, milyen volt, szervizbol elhozva milyen lett, ő viszont egy percig sem vezette az autókat, saját tapasztalatból nincs visszajelzése az autókról.

Emellett engem kimondottan érdekelt az autók állapota és a helyben elvégezhető, kisebb problémák elhárítása, ezért azt gondolom, hogy egy nagyon jó jelölt lettem volna én a pozícióra, de már sajnos teljesen elvették a kedvemet, azon gondolkodom, hogy tovább állok, amit nagyon sajnálok. A főnököm ráadásul nem is boomer, de állami vállalat révén, elmondása szerint mivel csak egy fogalalkoztathato személy van erre a munkakörre, ezért nem tud kettőnket egyszerre azonos munkakörben dolgoztatni.

Csak vannak itt érdekes dolgok, amiket kva érdekes módon valahogy mégis sikerül megoldani, csak ezt a dolgot nem.....


Aki privatban írt a beremrol, beosztasomrol stb.rol érdeklődve, ne haragudj, de nem fogok visszaírni. Kevesen vagyunk sofőrök, belső szállítást végzünk, ide mindig megvan az ember.

2023. máj. 9. 10:19
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

"sak egy fogalalkoztathato személy van erre a munkakörre, ezért nem tud kettőnket egyszerre azonos munkakörben dolgoztatni"

Ez állami cégeknél így van. Amíg az öreg el nem megy nyugdíjba, addig nem tudsz papíron a helyére lépni. Ez valós probléma. Másik munkakörbe átrakni az idős kollégát nem oké, mivel akkor a fizetése is megváltozna, valószsínűleg lefelé.

Várd meg amíg az öreg elmegy nyugdíjba, feltéve ha mindenképp ott akarsz maradni.

2023. máj. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!