Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok erről az esetről?

Mit gondoltok erről az esetről?

Figyelt kérdés

Kb. 2022 eleje óta tehergépjármű vezetőként dolgozom egy cégnél, ahol már a belépésemnél szó volt arról, hogy egy év múlva nyugdíjba megy egy, a járművek szervíz ügyintézését végző kolléga, és ha bevállunk egymásnak, akkor csinálhatom azt a munkakört, több pénzért a jelenleginél.


Eltelt az egy év, kolléga nyugdíjas lett, de a főnökünk itt tartja még 9 hónapig. Nem éppen erről volt szó...

Addig is, ez év elejétől betanulok a nyugdíjas kolléga mellett, aki ráadásul home officeban dolgozhat a Covid óta is.

Magyarul a nyugdíjas kollégám több pénzért otthonról dolgozhat, én pedig még 5 hónapig a jelenlegi béremért csinálhatok helyette sok dolgot "betanulás" címszóval, mivel én vagyok a helyszínen.


Iszonyatosan frusztrál ez a helyzet, így hálálják meg az eddigi erőfeszítéseimet és lelkes munkavégzésemet, mostanra pedig már gyűlölöm az egész munkahelyemet ezáltal.

Megtanultam, hogy egy dekával sem kellett volna lelkesebbnek lennem a kelleténél...


Jogos a frusztrációm és a magasabb fizetés hiánya miatti dühöm?

Ha utcáról vennének fel valakit, vele nem csinálhatnák meg ugyanezt...az indok az, hogy erre a munkakörre egy pozíció van csak, ami a még nyugdíj után is itt tartott kollégámé...állami vállalat...



2023. máj. 9. 06:12
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Kiegészítés: vagy még 5 hónapig soforkodom negyed ennyi frusztrációval és kevesebb feladattal, felelősséggel ugyanazért a pénzért...

Nekem a home office lehetőség nem élne, ezt kijelentette a főnököm, pedig rugalmasan nagyon jól lehetne kezelni a munka fizikai és irodai részét.

2023. máj. 9. 06:16
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Akkor úgy volt, most meg most van. Sajnos erre sehol nem lehet alapozni.

Igazad van, de lehet hogy fogalmuk sincs arról hogy neked ez rosszul esik.

Hozd elő a témát, ki tudja, változnak az idők, a nyugdíjjasok is így szokták hogy jaaj ő nyugdíjba megy ám, meg alig várja a végét, aztán amikor ott van, akkor meg csimpaszkodik a munka farkába. De persze jó neki home officeba. Hidd el, olyan szar home officeba lenni egy idő után, ki tudja lehet jól jön ha most beajánlkozol a posztra. Így sokkal könnyebb hogy a másik nincs közvetlen képben. És akkor irodázhatsz. Valahogy így működik a dolog. Cselekedj.

2023. máj. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%
Szóval nem egész 1.5 év munkatapasztalattal szeretnéd ugyanazt, mint egy nyugdíjas szaki. Sok szerencsét.
2023. máj. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
41%

Nem jogos a kiakadásod, a dühöd pedig primitív.


Neked semmi közöd a jelenlegi kollégád munkaviszonyához, nyugdíjazásához, sem a céggel való kapcsolatához, sem a fizetéséhez. Ha ő és a munkáltató úgy döntenek, még 5 évig is dolgozhat ott, ha úgy döntenek a te fizetésed nyolcszorosáért.


Foglalkozz a saját dolgoddal. Most mi a munkaköröd? Szereted csinálni? Ha igen, ne pampogj. Ha nem, vagy kevés a fizetés, válts munkahelyet.


Egyszerűen nem értem, miért más pénztárcájában, karrierében turkálsz ahelyett, hogy a sajátoddal foglalkoznál. Ne dúskáljunk már ennyire a hamis önérzetben, hát szekunder szégyent hozol egy anonim fórumon arra aki olvassa. Önmagad tiszteld meg annyival, hogy nem egy kollégád munkahelyi viszonyán dühöngsz azért, mert neked nem oké.


Azt pedig tanuld meg, hogy egy munkahelyen az a fix ami a munkaszerződésbe le van írva. Gondolok itt arra, hogy ha a belépésed idején elnyújtanak előtted egy mézes madzagot, nem kell átmenni micimackóba. Soha se kezeld tényként a szóban elhangzott infót, pláne ne egy jövőbeli előléptetés kérdését úgy, hogy még kb. egymás nevét sem tudjátok.

2023. máj. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
31%

4# Ne szenteskedj már itt te szent fazék. Ja mert te nem lesed a kollégád feljebb lévő poziját mi?

Na ugye hogy nem a soron vagy 3 múszakban. 😛

2023. máj. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
70%

4#

A legrosszabb, ami történhet az az,hogy letörni egy ambiciózus, motivált fiatal szárnyait és a földbe döngölni a motivációját.

Ezek az úgynevezett "boomer" vezetők, állami cégek tele vannak még ilyen vén kommunistákkal.

Egy jó erős tisztítás kellene ezeken a helyeken.


Remélem, a magadfajta, sohasem lesz vezető.

2023. máj. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
79%
@6 Ennek a világon semmi köze a boomerséghez, teljesen nyilvánvaló, hogy másképo fizetnek meg embereket 1.5 meg 42 év tapasztalattal.
2023. máj. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%

7#


Itt nem ez a probléma.Hanem az,hogy a vezető beígért valamit és nem tartja be.

Ha nem tud valamit betartani, ne ígérje meg.Ő felelős a beosztottakért.


Ráadásul a kérdező már másik munkakörbe tanul be, de a fizetése még az előző pozíciójához tartozik.Jogos a felháborodása.

2023. máj. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
31%

#4 Ezért mondtam neki, hogy váltson munkahelyet.

Megjegyzem, a német multiknál benne van a céges policyban, hogy tilos a saját munkabéredről beszélni és nem veszk félvállról. Semmi közöm a kollégám, TM-em, stb. fizetéséhez, neked sincs közöd a kollégáid fizetéséhez. AKkor sem, ha szerinted ez boomerség (nem az, teljesen mást jelent :D ), meg akkor sem ha szent fazék vagyok. :D

2023. máj. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
75%

9#


Éppen ezért boomerség.

Egy elavult HR struktúra maradványa a múlt korból,hogy a bérek titkosak.


Olyan helyen, ahol normális a HR kultúra, transzparens,hogy melyik pozíciónál mely bérsáv van.Nyilván, a pontos összeg nem, de a bérintervallum, sáv nyilvános a belsős munkatársaknak.

Belső pályázatoknál is nyilvános kell,hogy legyen.

2023. máj. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!