Miért választja több nő az orvosi pályát mint férfi?
#2 Jelentős részük az, de minden korosztályban női orvosból van több, főleg a fiatalok között:
17065 férfi orvosra jut 23606 női, de ha a 30 alattiakat nézzük, akkor már 1882 férfire jut 3287 nő, vagyis a fiatal orvosok alig több mint egyharmada férfi. Nyilván ez is sok férfit jelent, ráadásul az egyes szakterületeken nem is kiegyenlített a nemek aránya (talán ezért találkozott a kérdező kevesebb férfival), de az világosan látszik, hogy jóval több nő megy orvosnak.
A kérdésre válaszolva: erre pontos választ senki nem fog tudni adni szerintem. De van abban valami, amit az első ír. A nőket, kislányokat sokkal inkább a gondoskodás felé terelik gyermekkoruktól kezdve (lásd babázás stb.), így érthető, hogy nagyobb eséllyel választanak segítő szakmát. Ha pedig idővel kiderül, hogy még jók is az egyes reál tárgyakból, akkor egyenes út vezetheti őket az orvosiig. A férfiaknak, fiúknak inkább a műszaki irányt szokták javasolni, kevésbé építenek a szociális készségeikre. Így többen mennek mérnöknek, informatikusnak. Illetve a felsőoktatásban alapból egyenlőtlen a nemek megoszlása, idén például 20 ezerrel több nő jelentkezett egyetemre, mint férfi (53000 és 73000). Ez lehet, hogy csak a saját ismerettségi körömben van így, de a lányok időnként valóban jobb tanulók, sokan inkább gimnáziumba mennek továbbtanulni, onnan meg majdhogynem muszáj egyetemre menni. A fiúkat "könnyebben" küldik szakközépiskolákba, technikumokba, hogy kitanuljanak egy szakmát. Úgyhogy lehet, hogy a felsőoktatásban megjelenő nemi különbségek azok, amik végül az orvosoknál is előjönnek.
"nőkben genetikusan benne van a férfiak legyőzésének vágya, a férfiakban pedig az, hogy nem viaskodni akar a nőkkel, hanem megvédeni őket"
:DDD Erről mutassál már légyszi empirikus adatokat.
Most ebben mi olyan röhejes? Amióta koedukált osztályok vannak, romlik a fiúk teljesítménye.
Te koedukált osztályba jártál?
A fiúk között ki volt a nagymenő?
Aki lenyomta tanulásban a lányokat?
Vagy aki sz*r az egészre, és inkább bunyózott, cigizett?
És a lányok között?
Aki lenyomta tanulásban a fiúkat?
Nálunk egyértelműen igen...
Fiúként nem kihívás lányokat legyőzni.
Fordítva igen...
Ha annyira akarod, keresek empirikus adatot is, bár félek, hogy ha ezt nem érted, fölösleges lesz.
#6 Az benne a röhejes, hogy a saját szexista elképzeléseidre építve akarsz egy teljes társadalmi jelenséget megmagyarázni. Ezért kértem tőled adatokat, ugyanis nem gondolom, hogy bárki másban felmerült volna ekkora baromság, már bocsánat.
Nyilván koedukált osztályba jártam. Mindkét nemnél az volt a menő, akit minden érdekelt, csak a tanulás nem. Aztán ők szívták meg a legjobban, mert vagy nem vették fel őket egyetemre (a kérdés szempontjából kissé ironikus, hogy pont orvosira), vagy felvették őket egy alacsony ponthatárú szakra, és több év kellett, hogy rájöjjenek, hogy az adott irány nem nekik való. Nálunk a lányok többsége jó tanuló és szorgalmas volt, amit a fiúkról nem igazán lehetett elmondani. Mégis mindkét nemnél a "bulizósok" voltak a menők. A lányok többsége jó eredménnyel felvételizett, orvosira, közgázra, hasonló szakokra ment. A fiúknak meg kb. a fele összekaparta magát az érettségire, a másik fele meg a már említett pályát futotta be. És ez egy "elit" gimnázium volt.
Kérlek, keress empirikus adatot arról, hogy a nőkben genetikusan benne van a férfiak legyőzésének vágya, ezért a férfiak inkább félreállnak! Komolyan kíváncsi vagyok. :)
"Értem", tehát a lányok szerinted alapból jó tanulók, a fiúk bulizósak, és én vagyok a szexista, nem te :)
Jönnek az adatok is, majd ha a könyveim közelében leszek.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!