Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez csak hiszti a vállalatok...

Ez csak hiszti a vállalatok részéről vagy valós probléma?

Figyelt kérdés

Én gyakran olvasom a Linkedin hírfolyamot.Számomra érdekesebb,mint a Facebook hírfolyam.


Pár napja fennakadt a szemem egy fiatal HR-es hölgy bejegyzésén, aki csak úgy zúdította a panaszt a képernyőre.Elsősorban a magyar diplomás, szellemi munkaerővel voltak problémái, szerinte elkeserítő a helyzet, ugyanis a nagyon nagyok a munkaerő elvárásai, bérekben és más területeken is.Tett fel idézeteket is, hogy miket mondtak a pályázók:

"Bruttó 900 ezres bérigény egy asszisztensi pozícióra"

"Ja,hogy nincs home office és be kell járni, akkor nem érdekel"

"Nem azért diplomáztam a Corinuson,hogy aktákat tologassak"

"Mennyire rugalmas a munkaidő,9-nél előbb nem kelek fel"

"Mennyi idő után lehet feljebb lépni,ha több, mint 1 év, akkor hagyjuk"


Állítása szerint a cégek "küzdenek" a fiatal diplomásokkal.


Nem állítom,hogy nincs igazság abban amit ír, de kissé hiszti szagú, a HR-es kollegináknak többet kell dolgozni, nem tudnak úgy válogatni, mint 10-15 éve, illetve a munkavállalók jobban elvárják a humáncentrikusságot (home office lehetőség, rugalmas munkaidő).

Egy szóval jobban meg kell erőltetni magukat, nem tudnak annyit alibizni, mint régebben.A vállalatoknak meg mélyebben a zsebükbe kell nyúlni.


2023. ápr. 8. 10:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem probléma de máshogy. Mindenki több pénzt akar, ez evidens.logikusan nem keletkezik a semmiből csak úgy termék hogy legyen mire elkölteni , így a több pénzért kevesebbet kapunk ezzel kompenzalodik. Tehát a cég a zsebébe nyúl mélyebben de drágábban szolgáltat, alapvetően mégse adott többet de megszünteti a megtakarítás lehetőségét hiszen próbálj meg egy lakásra gyűjteni jelen környezetben.


Dolgozni nem akarnak sokan és igen , van hogy semmit se ero onerzetes ember. Mindegy milyen szinten nekem festő mondta hogy nem azért tanult ennyit hogy 18 fokban dolgozzon, 8 általánost végzett ember kérdezte hogy kap e sofőrt a munkába járáshoz , gazdasági szakember hibázott mert van valami betegsége ami miatt a számokat összekeveri , de szerinte O jó szakember ért a penzugyekhez csak a számok ne lennének. Nonszensz.

2023. ápr. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Több évtizedik, főleg itthon, nem voltak számbavéve a munkavállalói igények. Ez a trend megfordult az elmúlt 10 évben és felnőtt több generáció, amelyik már nem abban a közegben szocailizálódott, amiben a szüleink.

Több minden érhető el számukra, sokkal több információ jut el hozzájuk. Mivel a fizetések bizonyos területeken elszálltak itthon és elérték az uniós színvonalat, ez magával hozta, azt, hogy elkezdte mindenki feljebb pozíciónálni magát és persze részben ezek az ágak feljebb is húzták a többit.

Kapitalizmus van és szépen a versenyhelyzet helyére fogja tenni a dolgokat. Amíg munkaerőhiány lesz bizonyos területeken addig ott nőni fognak a bérek, amint nincs, megáll a növekedés még ha az igények nem is. De ha megállt a növekedés onnan már csak idő kérdése, hogy ezt elfogadják az emberek.

Szerintem hangosak kell legyenek a munkavállalók csak mindenki legyen tisztában a saját értékével.

2023. ápr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

igaza van a munkavállalónak. Ki akar 8-17 ig bent rohadni diplomásként bruttó 350e-ért?


amúgy kíváncsi volnék ,hogy a HR hölgy aki ezt kiírta mégis mikorra jár dolgozni, mennyi neki a homeoffice, stb.


Csak mert nálunk a hr-nek be se kell járni az irodába... úgy könnyű elvárni dolgokat, hogy ő maga a kényelemben úszkál.

2023. ápr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Jah, a fiataloknak elszálltak az igényeik, de a HR-es a 45-60 évesek önéletrajzait meg dobja félre azzal, hogy öregek. Tessék nyitni az idősebb korosztályra is. Egy 45 éves még nem biztos, hogy a sírásót, vagy a nyugdíjat várja! Nekem meg ez a tapasztalatom.
2023. ápr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Kedves HR-esek és munkaadók üdv a kapitalizmusban! Egy olyan helyen, ahol nem csak árupiac van, hanem munkaerőpiac is, ahol tárgyalsz a dolgozókkal, és nem zsarolod őket, ahol egy jó dolgozóért harcolsz, jó fizetéssel, jó munkakörülményekkel és korrekt szakmai kapcsolattal. Ha nem találsz munkavállalót a 27 ország EU közös piacán, akkor Veled van a probléma, és nem azzal a sok millió munkavállalóval, akik nem akarnak Neked dolgozni.
2023. ápr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%
Ez színtiszta hiszti. Nem tetszik neki, hogy manapság sok esetben a munkavállaló diktál és nem a munkáltató. Szerintem nincsenek túlzó elvárások. Pl. amelyik cég felháborodik azon, hogy a dolgozó nem akar bejárni és homeoffice-ban dolgozna, oda nem is érdemes menni dolgozni.
2023. ápr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fent idézett embereknél talál jobbat, vagy akinek nincsenek ilyen magas igényei akkor igaza van. Ha nem talál akkor nincsen és a munkáltatók vannak elmaradva ebben a tekintetben.
2023. ápr. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Eddig kb éhbérért vették fel az embereket és a körülmények is szarok voltak.

Most munkaerőhiány van és ezért a munkavállalóknál van az előny és bizony szeretnének a munkavállalók jobb körülményeket.


Sok HR es egyébként katasztrofálisan rossz. Nincsenek tisztában azzal sem hogy milyen képességek kellenek egy adott munkához, 6 körös interjúkat akarnak leszervezni úgy, hogy azt se tudod, hogy mennyit akarnak érted fizetni stb stb.

2023. ápr. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
8: én csak kíváncsi vagyok 5 év alatt hány százalékot nőtt a fizetésed?
2023. ápr. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Baluba ***** válasza:
100%

Ez teljes hiszti. A leírtak alapján a HR-es egy friss gazdasági vagy pénzügyi területen szerzett diplomást keres egy nem diplomás pozícióra, nem diplomás fizetésért, cserébe 9-től 5-ig robotként kell minden nap az irodában dolgozni. Gondolom ezeket persze nem írta bele az álláshirdetésbe. Aztán amikor valaki a 4 feltételből 2-3-at teljesít, és kompenzációt kér a többiben cserébe, akkor a HR-es van kiakadva, hogy milyen elszálltak az igények.


Ráadásul ez a generáció már nagyon rosszul viseli, ha hülyének nézik és vesztegetik az idejét, és ezt meg is fogják mondani az interjún. A HR-es meg ahelyett, hogy tanulna ebből az őszinteségből, arra a következtetésre jut, hogy itt bizony mindenki más a hülye.

2023. ápr. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!