Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkám lehetne? (Problé...

Milyen munkám lehetne? (Problémás eset vagyok.)

Figyelt kérdés

Fiú vagyok, 30 éves leszek hamarosan.

Jelenleg csak érettségim van.

Súlyos pszichés zavarokkal küzdök, amelyek miatt kapok fogyatékossági támogatást.

Rokkantságim nincs, mert még 2015-ben, amikor részt vettem az eljáráson, "csak" 60%-ban találtak betegnek, és 80-tól adtak volna ilyen irányú nyugdíjat.

Csakhogy azóta (2019-ben), a régi betegségeken felül, diagnosztizáltak nálam paranoid skizofréniát, és szorongásos zavart is.

Plusz, valami baj van a szívemmel, mert néha kihagy egy-két dobbanást, és gyors, rendszertelen verésekkel pótolja mindazokat. (Ez ügyben még nem jártam orvosnál.)

Lényeg, hogy négyhetente kapok injekciót a fentebb említett skizofréniámra, ami szinten tartja a betegséget, de gyógyítani nem tudja.

Nagyon elhíztam 2019 óta, 131-132 kilót mutat a mérleg (182 cm vagyok).

Eddig egy munkahelyem volt, 2015-ben, két/két és fél hónapig (nagyjából) dolgoztam ott, de kénytelen voltam felmondani, szorongásos álmatlanságból kialakult, idegösszeomlás-közeli állapot miatt. Nem a teljesítményemmel volt a probléma. (Legfeljebb csak a végén.)

Fehér, magyar ember vagyok.

Az ország egy viszonylag elmaradottabb részén élek, a Dél-Alföldön.


2023. márc. 5. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
ne aggódj a szorongás és az idegösszeomlás az emberek 95%-ban sulytja munka közben.Közmunka esetleg.
2023. márc. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Gyártósori operátor
2023. márc. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%
segéd,ács segéd,árufeltöltő,rakodó,állványos munkás(Mind voltam)
2023. márc. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

Az eddig felsorolt helyeket jobb ha elkerüli az ember... csupa bunkó tahó emberek a kollégák, akiknek a szókincse kimerül a káromkodásban, meg abban hogy hogy du#ná meg ezt meg azt, meg hasonló értelmiségi témák. Ráadásul aki kicsit is próbál dolgozni, vagy értelmesebb, azt pillanatok alatt kinézik maguknak és szekálni kezdik, és teszik ezt addig míg el nem űzik az illetőt. Igen, van aki szeret haladni a munkájával és pofázás helyett dolgozik, és jól dolgozik. Na az ilyenektől falra másznak.


A gond csak az, hogy olyan helyen is elég gyakori az ilyen, amiről nem is gondolnád, pl. irodai (töltelék)munkák.

2023. márc. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem értek hozzá és semennyire nem releváns amit írok és gondolok a témáról.

Szerintem a betegséged minőségétől, súlyosságától függ, hogy mire vagy alkalmas. Azt is célszerű lehet figyelembe venni, hogy idővel romlik-e a helyzet, és ha igen, milyen meredeken. Mennyire befolyásolja a koncentrációképességet, monotonitástűrést, szociális gépességeket a betegség. A szívproblémád is érdemes lenne pontosan diagnosztizálni. Valószínűleg nehéz fizikai munka kizárva, de a szívprobléma és túlsúly miatt a könnyű fizikai munka is kérdéses lehet. Persze rá lehet vágni, hogy le kell fogyni, de pszichésen nem biztos, hogy alkalmas vagy rá. Azért 40-50 kilót ledobni egészésges mentális állaotban sem egyszerű, illetve megint befolyásolhat a szívprobléma.

Egy olyan közösségben akik skizofréniával foglalkoznak, lehet hogy előbb kapsz értelmes választ, mint itt. Aki ebben már benne van és dolgozik, több infót tud adni. Esetleg olyan vlogot vagy videót keress, ahol hasonló problémával küzdő emberek osztják meg a tapasztalataikat, döntéseiket és azok következményeit. Pl. youtube-ra a következő keresőszavak:

living with schizophrenia disorder

job with paranoid schizophrenia

2023. márc. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!