Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 55 évesen van rá esély, hogy...

55 évesen van rá esély, hogy megéljek programozásból vagy más IT területen ?

Figyelt kérdés
Fiatalabb koromban (huszonévesen) még programoztam a szám.tech. hőskorában (C64-en ass-ben, később PC-n dBase, Clipper, Foxpro) néhány adatbáziskezelő programomat el is adtam, de utána inkább az IT hardver részére kerültem, számitógépek összerakása, javítása. Az elmúlt 7-8 évben egészen más területen dolgoztam, de most érzek késztetést, hogy visszatérjek az IT világába. Tudtok olyan tippet amiből meg lehetne élni (akár mint alkalmazott, akár vállalkozóként) ?

2023. ápr. 7. 16:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Én írtam hogy 47 évesen nem lennék programozo. De ha volt számítógépes vállalkozásod és tönkrement, pedig csak adok veszek csavarozok szintet kellett hozni, akkor a programozast hogy képzelted el ? Azért a pc alkatrészeinek az osszedugdosasa az szakmunkás feladatkör
2023. ápr. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
11. A szám.tech. vállalkozásom 1992-től ment egészen addig amig tömegével meg nem jelentek ezek a garázs-webshopok ahonnét olcsóbban meg lehetett rendelni az alkatrészeket mint ahogy én az akkori nagykerekben meg tudtam venni (Sowah, Juventus, Ramiris, CHS, PC-Parts, stb.). Meg a 2008-as válság sem sokat segített. 3 éve elvégeztem egy C# gyorstalpaló (30 órás) tanfolyamot de már nem fog úgy az agyam mint fiatalon.
2023. ápr. 8. 11:15
 13/19 anonim ***** válasza:

De miért nem csináltal webshopot te is ? Én is nepperkedtem gépekkel, de amint jöttek a webshopok ,sot a depo.hu volt mindenkinek a fő mumus már a mennyiség volt a lényeg 1-2 százalék árrés és tolni a mennyiséget. Mindenesetre már akkor illett ezt meglepni.


Sajna neked kell kitalálni mire vagy kepes, en csak magamrol tudtam nyilatkozni hogy programozni nem, de korombol adódóan és azért mert más dologgal is foglalkoztam évtizedekig látom más szakma problémáit, így végülis az tudom kitalálni mire lenne szükség kb hogyan megoldható , nagy vonalakban össze is rakom, de a fiataloke a jövő akik tokeletesitik és átlátjak a logikát.

2023. ápr. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

13. Igazad van, a programozást elengedem, nézem az álláshirdetéseket, olyan követelmények vannak, hogy néhány programnyelvről még csak nem is hallottam :)))


Amikor bejöttek a webshopok én próbáltam a hagyományos ügyfélbarát modellnél maradni, főleg mert vidéken, távol Budapesttől ez tűnt a kifizetődőbbnek, de aztán az idő rácáfolt. Amig ment a vállalkozás, addig egy család megélhetését tudta stabilan biztosítani, de ez már a multté. Ráadásul van rá némi esély, most is egy hasonló válság elé nézünk mint ami 2008-ban volt, ezért is nehéz kitalálni merre induljon el az ember.

2023. ápr. 8. 11:34
 15/19 anonim ***** válasza:
Ez nem olyan lesz mint a 2008as. De drukkolok hogy sikerüljön.
2023. ápr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
55%

Nem értem miért nem ad senki normális választ... Igen, a programozás felejtős, meg hát bármilyen fejlesztéssel foglalkozó terület.


De pl ott van az üzemeltetés, ami szintén IT, rohadt jól fizet és nem kell programozni, max olvasni kódot és pl basht használni, de ez teljesen reális elképzelés.


Viszont szerintem érdemesebb lenne nem a nulláról elkezdeni valamit, szóval jobb lenne, ha valamennyire a hardware-eknél maradnál. Pl valami it support szerű állást kellene találnod, ahol segítesz beüzemelni vagy karban tartani már meglévő gépeket pl. Sokkal jobb fizu, van is valamelyest releváns tapasztalatod + nem a nulláról kellene megtanulnod ennyi idősen valamit. De ha jól megy az angol, akkor it support is remek munka lenne szerintem vagy valami rendszergazdának elmenni se lenne olyan nehéz az eddigi tudásodból kiindulva.



Tehát a fejlesztést felejtsd el, mert ott nagyon nagy a tempó és sok idő lenne, mire medior lehetnél, ráadásul mediorból se a legjobb lennél + folyamat fejlesztened kellene magad. Viszont ha ennyi időt fektetnél üzemeltetésbe, akkor már egy jól kereső szakember lehetnél. De szerintem kényelmesebb szakmádon belül maradni és rendszergazdának vagy it supportba elmenni.

2023. ápr. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
16. Köszönöm a részletes választ és tanácsokat, azt hiszen valóban ez lesz a jó irány.
2023. ápr. 8. 16:06
 18/19 anonim ***** válasza:
Irány a Codecool ott segítenek.
2023. ápr. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
16-os, a programozás egyáltalán nem felejtős... Rá kéne állnom, hogy 50+-osokat átképezzek, sima ügy!
2023. ápr. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!