Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 55 évesen van rá esély, hogy...

55 évesen van rá esély, hogy megéljek programozásból vagy más IT területen ?

Figyelt kérdés
Fiatalabb koromban (huszonévesen) még programoztam a szám.tech. hőskorában (C64-en ass-ben, később PC-n dBase, Clipper, Foxpro) néhány adatbáziskezelő programomat el is adtam, de utána inkább az IT hardver részére kerültem, számitógépek összerakása, javítása. Az elmúlt 7-8 évben egészen más területen dolgoztam, de most érzek késztetést, hogy visszatérjek az IT világába. Tudtok olyan tippet amiből meg lehetne élni (akár mint alkalmazott, akár vállalkozóként) ?

2023. ápr. 7. 16:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem te vagy az, aki már legalább 6-szor feltetted ugyan ezt a kérdést?
2023. ápr. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Most először írok itt.
2023. ápr. 7. 16:45
 3/19 anonim ***** válasza:
18%
Van ra esely, de eleg minimalis.
2023. ápr. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Engedd el. Tényleg. 47 vagyok, régen én is demok írásában is részt vettem, azt más irányba mentem . 2 éve programozgatok újra, elvagyok javascript és C++ nyelven, de ez már nem az a szint. Leülök a gép elé, és olyan baromságokat csinálok amit régen nem. Megoldom, rájövök, elég korrekt dolgokat csinálok,de hatásfok az a béka segge alatt van.

Egyszerűen én nem vállalnék be egy komolyabb projektet.

2023. ápr. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
4. köszi, akkor esetleg az IT más területein ? Lehet a Mediamarkt-ban még jó lennék eladónak :) .
2023. ápr. 7. 17:00
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
Annak mi köze az IT-hez? Egy sima műszakieladói munka. Nincs sokkal nagyobb presztizse mint egy árufeltöltőnek.
2023. ápr. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

6. Végülis nem ragaszkodom az IT-hez, csak szinte végig ebben dolgoztam. 20 évig volt egy vállalkozásom, PC-k és tartozékaik forgalmazása, összerakása, szervizelése stb. Végzettségem szerint vegyész vagyok, abban viszont csak 2 évet dolgoztam még az előző évezredben :).

De valamiből élni viszont kell, van 3 kisgyermek a családban.

2023. ápr. 7. 17:07
 8/19 anonim ***** válasza:
6%

Mi a kérdés? Hogy meg tudnál-e élni abból, amiből szinte egész életedben megéltél?

Nem b#zdmeg, nem tudnál...

K#rva sok értelme volt kiírnod ezt a kérdést.

2023. ápr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

1

De, csak mindig más a story. Múltkor még segedmunkas volt...

2023. ápr. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért ne tudnál? Most is vannak ilyen üzletek, ahol gépeket szervízelnek, raknak össze, árulnak alkatrészeket. Miért ne vennének fel? Én a 90-es évek végén raktam először össze gépet magamnak, legutóbb meg pár éve... Hát, ugyan úgy kellett...

Programozáshoz pedig tudom ajánlani az evosoft C# akadémiát. Elég nehéz bekerülni és főleg fiatalokat vesznek fel, de láttam már pár isősebb arcot, akik elég meggyőzőek voltak. A cégnek is megéri, a fiatalok fele pár éven belül lelép, te meg valszeg maradnál nyugdíjig.

2023. ápr. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!