Gépészmérnökként jók a karrier lehetőségek?
Jó lehetőségek vannak, ennél már csak a villamosmérnök vagy esetleg a mechatronikai mérnök lehet jobb.
Ha érdekel a szakterület, szívesen foglalkoznál gépekkel, akkor jó választás. De sok múlik a szakirányon, specializáción is, a gépészetnek is számos ága van: géptervezés, gépgyártástechnológia, minőségbiztosítás, gépészeti fejlesztő, energetikai gépek, vegyipari gépészet, épületgépészet, gépjárművek...
Felvételinél érdemes megnézni azt is, hogy milyen szakirányok vannak az adott egyetemen, főiskolán a gépészmérnök szakon, bár a nagy többség 18 évesen még úgy sem tudja, hogy milyen specializáció, szakirány érdekli, sokan még szakot is nehezen tudnak választani.
Már messze nem olyan jó a gépészmérnöki pálya mint régebben. Rengeteg gépészmérnök van már, valódi gépészmérnöki munka és megbecsülés pedig annál kevesebb... Inkább az informatikai és a digitalizációs vonalat javaslom, abban több a lehetőség.
"Ha érdekel a szakterület, szívesen foglalkoznál gépekkel"
Ez elég iskolaszagú mondat... Ma már a gépészmérnökök jelentős része nem gépekkel foglalkozik. Nagyon eltávolodott egymástól a gép és a gépészmérnök. A mai gépészmérnöki pálya köszönőviszonyban sincs a 40-50 évvel ezelőttiekkel. A klasszikus villamosmérnöki sem létezik önállóan mint annakidején.
"Nagyon eltávolodott egymástól a gép és a gépészmérnök."
Ez igaz, sokszor már csak virtuális a kapcsolat, de ettől még gépekkel foglalkozunk.
Én is gépészmérnök vagyok. Jelenleg munkanélküli.
Szerintem nem éri meg...
Szoftvermérnök MSC, villamosmérnök MSC, 2 felsőfokú nyelvvizsga, és itthon még akkor is csak tengődni fogsz, ha nem mész ki minimum ausztriába.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!