Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gépészmérnökök. Hogyan viszony...

Gépészmérnökök. Hogyan viszonyulnak a fizetések egymáshoz a különböző területeken?

Figyelt kérdés
Specializáció választás előtt állok és ez is egy szempont lesz. Gondolok itt a karbantartó, minőségbiztosítási, gépgyártástechnológiai, vegyipari, géptervező, folyamat mérnökökök fizetésére. Átlagban hogyan aránylanak egymáshoz?
2023. márc. 30. 20:05
 1/8 Revolúcióbiológus ***** válasza:
100%
Senkit nem fog érdekelne az alapképzés specializációd - azt válaszd amelyik érdekel. Sőt, pl. fogaskerék fogazásból is írhatod a szakdolgozatodat attól, hogy szervizmérnöki specializáción voltál.
2023. márc. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért gondolom előny pl egy szerszámgép tervező specializáció, ha egy ilyen céghez jelentkezek, vagy egy vegyipari, ha egy vegyipari céghez jelentkezek. De egyébként is érdekel.
2023. márc. 30. 21:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a speckók kb annyit jelentenek, hogy van 1-2 ilyen tárgyad. Levizsgázol, elfelejted. Mint az egyetem nagy része. Egyetemtől még senki nem lett szakember. Elhelyezkedsz, aztán majd azon a területen fejlődsz.
2023. márc. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A bsc kepzest ugy kepzeld el hogy az ismereteket tekintve ha magad ele kepzelsz egy skalat akkor “horizontalisan” szerzed meg a tudasod, vagyis mindenbol egy kicsit, de semmibe nem mentek bele. Ez annyira jo hogy meglatod kb mi erdekelhet, merre indulj el. Kezdokent a fizetesed szempontjabol ugyis kis mozgastered lesz, szoval mindegy. De visszaterve ha kitalaltad a kepzes vege fele melyik teruletek erdekelnek, elvegzel azon a teruleten egy szakmernokit ami inkabb arra a teruletre fokuszal es “vertikalisan” szerzel tudast vagyis mas mellekagat ritkan vagy csak kicsit erint. Az msc ilyen szempontbol a 2 kozott van, szerintem inkabb a bsc-n szerzett tudasodat bovitheted vele, de nem leszel professzionalis szakember semmibol. Szoval a specializacio szerintem is kb annyi hogy ugyan ugy altalanossagban tanulsz mindenrol csak 1-2 targyba kicsit jobban belementek, de itt par orat kepzelj el nyilvan, szoval semmi extra. Esetleg tudsz ugy agyalni hogy mindenbe ami erdekel belekostolsz kicsit a 2 feleves szakmernokikkel aztan ha bejon mar jelolhetsz is ahhoz kotodo munkat. De ha nem azt valasztod akkor is jol mutat oneletrajzban, de a tudast ugye az iparban szerzed. Ugyan az mint a vezetes. Amikor megszerezted a jogsit az azt jelenti hogy ugyan ugy nem tudsz vezetni, de van egy alap tudasod es fejlesztheted magad tovabb:D
2023. ápr. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A specializáció nem jelent semmit. Sajnos ettől függetlenül a cégek csak a maximális profitra törekednek a bérek minimalizálása mellett. Különösen igaz ez a gépészmérnöki szakterületre.

Nem is kéne igazából annyi gépészmérnök, mint amennyien végeztek/végeznek. A cégek így már túlságosan szabadon válogathatnak sőt megtehetik azt is hogy technikusi jellegű munkákra is gépészmérnököt keresnek/alkalmaznak. Általánosságban a gépészmérnökök megbecsültsége, elismertsége jelentősen csökkent az utóbbi 5-10 évben.

Sajnos ezek miatt van hogy a gépészmérnöki bérezések szinte már a szakterületet megszégyenítően alacsonyak. Sok-sok egyetemi év, éjt nappallá tévő tanulás, beadandók, jegyzőkönyvkészítés, rajzkészítés, gépelemek, mechanika minden, brutál nehéz zh-k, vizsgák, szigorlatok, a rengeteg befektetett energia és idő sajnos soha nem térül már meg.

Manapság már nagyon nem éri meg gépészmérnöknek lenni.

Az összes mérnöki pálya közül -az építészmérnöki után- a gépészmérnöki a legszarabb. Persze az egyetemen neked ennek az ellenkezőjét fogják mondani, amely érthető is hiszen az oktatás az ipar dinamikus változásait csak késéssel tudja követni, ill. az "iskolaszöveg" kell mindenhol... Te még elég fiatal vagy ahhoz hogy elmozdulj az elektronika, informatika, digitalizáció irányába, így még nem késő a változtatás (10-15 év múlva sokkal nehezebb lesz).

2023. ápr. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Informatika érdekel és hobbi szinten tanulok programozni.

Amúgy ahogy néztem elvileg még mindig a gépészmérnök az egyik legjobban megfizetett mérnök, csak a villamos és mechatronikai van előtte. De pont ezeket irtad.

Köszönöm a válaszokat.

2023. ápr. 18. 18:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem a végzettséget fizetik meg. De majd rájössz.
2023. ápr. 19. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
modnjuk ehhez hozzá kell tenni hogy nem ilyen országot kell feltétlenül alapul venni (hiába itt élünk persze tudom), a brutális inflációval amit kis mértékben követ csak a fizetések emelése, illetve a rengeteg kivándorló szakember miatt a szakmunkás fizetések elszállása. manapság sokkal-sokkal többet lehet keresni egy igazán jó szakmunkásként mint ha tanulsz, igaz ez bármire. olyan korban élünk ahol egy 3 diplomás MSc képzéssel rendelkező gépészmérnök fizuját többszörösen lehagyja egy vállalkozó 6hónapos okj-s villanyszerelőé a fővárosban. de ugye ez az extrém kivándorlásnak köszönhető, ha a nyugatot nézed ott azért az átlag felett keres bőven egy gépészmérnök, igaz ugyan úgy a jó szakmunkás is. de ez így van jól, a jó szakmunkát is fizessék meg. a gond azzal van hogy itthon sokan sok év egyetemi képzés után éhbérért tudnak elmenni dolgozni, főleg vidéken.
2023. ápr. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!