Gépészmérnökök. Hogyan viszonyulnak a fizetések egymáshoz a különböző területeken?
A specializáció nem jelent semmit. Sajnos ettől függetlenül a cégek csak a maximális profitra törekednek a bérek minimalizálása mellett. Különösen igaz ez a gépészmérnöki szakterületre.
Nem is kéne igazából annyi gépészmérnök, mint amennyien végeztek/végeznek. A cégek így már túlságosan szabadon válogathatnak sőt megtehetik azt is hogy technikusi jellegű munkákra is gépészmérnököt keresnek/alkalmaznak. Általánosságban a gépészmérnökök megbecsültsége, elismertsége jelentősen csökkent az utóbbi 5-10 évben.
Sajnos ezek miatt van hogy a gépészmérnöki bérezések szinte már a szakterületet megszégyenítően alacsonyak. Sok-sok egyetemi év, éjt nappallá tévő tanulás, beadandók, jegyzőkönyvkészítés, rajzkészítés, gépelemek, mechanika minden, brutál nehéz zh-k, vizsgák, szigorlatok, a rengeteg befektetett energia és idő sajnos soha nem térül már meg.
Manapság már nagyon nem éri meg gépészmérnöknek lenni.
Az összes mérnöki pálya közül -az építészmérnöki után- a gépészmérnöki a legszarabb. Persze az egyetemen neked ennek az ellenkezőjét fogják mondani, amely érthető is hiszen az oktatás az ipar dinamikus változásait csak késéssel tudja követni, ill. az "iskolaszöveg" kell mindenhol... Te még elég fiatal vagy ahhoz hogy elmozdulj az elektronika, informatika, digitalizáció irányába, így még nem késő a változtatás (10-15 év múlva sokkal nehezebb lesz).
Informatika érdekel és hobbi szinten tanulok programozni.
Amúgy ahogy néztem elvileg még mindig a gépészmérnök az egyik legjobban megfizetett mérnök, csak a villamos és mechatronikai van előtte. De pont ezeket irtad.
Köszönöm a válaszokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!