Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Adatmérnök (Data Engineer)...

Adatmérnök (Data Engineer) képzést csak egyetemen éri meg elvégezni?

Figyelt kérdés
Szoftverfejlesztői, DevOps képzést elég sokat találni a neten, de adatmérnökiből alig. Mi ennek az oka? Úgy tudom ehhez nagyobb matektudás kell. Ezért tanítják leginkább egyetemen csak és nem ilyen féléves képzésen?
2023. márc. 27. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kevered a data science-el, az a matekos. A data engineer ETL pipelineok építésével és adattárolással foglalkozik. Elég specializált terület. Dev és devops embereket több helyre el lehet passzolni, ezért van inkább ezekből bootcamp.
2023. márc. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogyan az előző mondja, a data engineer az inkább rendszerarchitektúra + üzemeltetés + némi scriptelgetés. Meg lehet tanulni simán autodidakta módon, de ha nincs valamilyen diplomád, nem fognak behívni interjúra. Bármilyen informatikus diploma jó ehhez + önképzés MOOC platformokról.


Docker, Kubernetes, AWS/Azure/GCP szolgáltatások, Airflow/MLFlow, SQL szerver amikkel ezek dolgoznak, illetve nálunk még API-k írásával.

2023. márc. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igazatok van, elnéztem.

Sajnos informatikai diplomám nincs, egyéb mérnöki van csak. A rossz fizetés miatt akarom átképezni magam. Azt olvastam, hogy vannak helyek, ahol nem feltétel az informatikus diploma, ha jól megtanulod. Szerinted ez nem igaz?

2023. márc. 27. 21:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Bármilyen mérnöki szak is tökéletesen alkalmas. A legegyszerűbb pár Azure, AWS vagy GCP certifikációt letenni, az tökéletes bármilyen diploma mellé. Nagyobb gond, hogy hogyan szerzel igazi gyakorlatot.
2023. márc. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!