Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnökök! Megérte elvégezni...

Mérnökök! Megérte elvégezni az MSc-t?

Figyelt kérdés
Több lett tőle a fizetésed? A magasabb fokozatú diploma vagy a képzés alatt megszerzett tudás segített az előrelépésben? A befektetett idő és energia meghozta gyümölcsét? Vagy ha nem, de a papír miatt neked mégis megérte? Jól döntöttél, hogy belevágtál?

2023. febr. 10. 21:12
A kérdező szavazást indított:
Igen, megérte
Nem érte meg
Nem tudom
23 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Nekem meg, BSc-m nincs, csak MSc 😁 (hosszú sztori)


Most azt javasolnám, hogy MSc-t csak munka mellett végezzen valaki

2023. febr. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
#1 azt hogy??
2023. febr. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Megérte, mert néhány pozíciónál előfeltétel, máshol plusz pont, valószínűleg ennek köszönhetően is kerültem magasabb bérsávba.


A képzés a látóköröm is szélesítette, több szakmai gyakorlatot szereztem és volt időm eldönteni mivel foglalkoznék szívesen. Végzést követően nagyon könnyen találtam munkát, jó fizetéssel.

2023. febr. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%
#2 van rengeteg 100% online MSc kepzes kulfoldi egyetemeken, amik munka mellett teljesen rugalmasan vegezhetoek.
2023. febr. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

“#1 azt hogy??”

Anno a bolognai rendszer előtt a meglévő tanári diplomámmal jelentkeztem másoddiplomás képzésre, felvettek, 1 év csúszással indult, mert kevesen voltunk, közben bevezették a bolognai rendszert, amikor utolsó éves voltam és MSc mérnöki diplomát kaptunk

2023. febr. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
24%
Attól függ. IT-ban senkit nem érdekel a fokozatod. BSc-vel nettó 1 milliót keresek, pedig csak épphogy súrolom a medior szintet alulról.
2023. febr. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
#6 azt erdemes hozza tenni, hogy a te szinteden, szakteruleteden nem erdekel senkit, nem az egesz IT-ban.
2023. febr. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, megérte, csak az a kérdés, hogy milyen értelemben.


Ha az érdekel, hogy milyen fizetésre teszel szert vele belátható időn belül, akkor valószínűleg nem éri meg. Mivel nem erre való.


A célja az, hogy szélesebb látókörrel bírj a szakmádon belül, több időd tölts el (jó esetben) elmélyült tanulással, ami segíti a komplex gondolkodás fejlesztését.


Összességében _hosszabb_távon_ szerintem jó döntés. Utólag visszanézve sokmindent másként csinálnék a karrieremben, de azt, h MSc-t végezzek, azt semmiképpen nem hagynám ki most sem.

2023. febr. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Épìtőmernők bscm van. Nekem személy szerint eszem ágában sincs meg mscre is időt pazarolni erre a szakra ilyen kilátásokkal meg epitoipari körülményekkel. Inkabb csinálok egy megbecsultebb bsct.
2023. febr. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%
msc végeztem mégis kamionsofőr vagyok, rájöttem utálom.
2023. febr. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!