Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnökök! Megérte elvégezni...

Mérnökök! Megérte elvégezni az MSc-t?

Figyelt kérdés
Több lett tőle a fizetésed? A magasabb fokozatú diploma vagy a képzés alatt megszerzett tudás segített az előrelépésben? A befektetett idő és energia meghozta gyümölcsét? Vagy ha nem, de a papír miatt neked mégis megérte? Jól döntöttél, hogy belevágtál?

2023. febr. 10. 21:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
68%
Msc gépészmérnök végzettségem van, de hogy minek végeztem el az msc-t magam sem tudom. Az égvilágon semmi értelme nincs. A cégek lesz@rják, a fizetés semmivel sem több csak azért mert egyetemi végzettségem van.
2023. febr. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon megérte! MsC-vel évekkel hamarabb tudtam szerezni kamarai jogosultságokat, mint a csak Bsc végzettséggel rendelkező ismerőseim. Ennek köszönhetően több millió forintot kerestem a főállásom mellett saját vállalkozással, plusz a főállásomban is nagyobb bért tudtam kiharcolni hála a jogosultságoknak, így az MsC diplomának.
2023. ápr. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
51%
12 MsC végzetséggel nem kapsz elöbb kamarai tagságot. 2 év az msc és 2 évvel kevesebb gyakorlat kell MsC-vel. Az állitásod alapján pont buktál rajta mivel 2 évvel késöbb kezdtél vállalkozni.
2023. ápr. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

13 Tervezői jogosultságoknál (néhány kivétellel) MsC-vel 3 év kell BsC-vel 8.

266/2013. (VII. 11.) Korm. rendelet

[link]

2023. ápr. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nekem duplázták a fizetésem, mert átkerültem más pozícióba, ha nem teszik fel is mondok. #gépészet
2023. aug. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!