Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyikkel lehet több pénzt...

Melyikkel lehet több pénzt keresni? Ha kitanulok egy keresett szakmát (pl. villanyszerelő, kőmúves) és indítok egy egyéni vállalkozást, vagy ha lediplomázok (pl. mérnök, közgazdász) és karriert építek?

Figyelt kérdés

2023. márc. 14. 16:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
Úgy tűnik, hogy az előbbi.
2023. márc. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ mihez van affinitásod és vagy hajlandó akár szabadidődben is foglalkozni.


Mérnöki vonal tudás alapú, diplomától nem lesz sok pénzed, egész életedben tanulni, képezni kell magad, erre kérhetsz később magasabb bért. Illetve jelenleg a villamosmérnöki és mérnök infó ami legjobban fizet.


Villanyszerelőnél 1 munkaév alatt már megtanulsz mindent ami munkához szükséges, fejlődni nem nagyon lehetséges (max gyorsabb leszel), nem lesz sokkal nagyobb munkabéred.


Fentiek miatt villanyszerelő első pár évben jobban kereshet, mint egy villamosmérnök avagy mérnök infós, de 3 évre rá már fordulhat a kocka, mindezt otthoni munkavégzéssel.

2023. márc. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Mindkettővel lehet sok pénzt keresni, mindkettő lehet karrier, és mindkettő csak akkor időt és válságot álló, ha közben folyamatosan képezed magad és tanulsz.

Jelen pillanatban "csak" a kőműves, villanyszerelő stb. szakmával talán valamivel több pénzt lehet keresni mint egy "csak" egy pl. közgazdász diplomával.

A szakmával egyből elmehetsz építkezésekre trógerolni viszonylag jó pénzért, az ország viszonylag nagy részén.

A diplomával szintén azonnal elmehetsz valamelyik nagyvárosban egy scc-be diplomás szalagmunkára viszonylag jó fizetésért.

Jelenleg a pénz és a lehetőségek (példa: nagyváros, ex-após villanyszerelő, 60+-os, azt mondja az ő generációjának fiatalabbak NINCSENEK! nem kevés, 0 villanyszerelő lesz itt 10 éven belül... 200 000 emberre...) talán az utóbbi felé billenthet, de bármikor leállhat az építőipari boom, ahogy leállhat az ssc szektor bővülése, meg igazából bármi.

Kérdésnek mindkettő jó, karriernek, valódi életcélnak mindkettő kevés. Nem látok lényegi különbségek.

2023. márc. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
És bocsi az elírásokért. Egyébként hogy a túróba ne kéne hogy képezze magát bármilyen szaki? Folyamatosan változnak az anyagok, az elvárások, az igények, a lehetőségek... az, hogy egyesek vígan megélnek abból a tudásból ami a 70-es években is sz*r volt, csak azért, mert nincs más, aki elvégezné, nem jelenti azt hogy ezek az arcok hosszabb távon is meg tudnának élni.
2023. márc. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
A vállalkozás nagyobb gyenge pont a tervben szerintem. Első vállalkozás túlélési esélyei rettentően szerények, és a villanyszerelőnek bele kell tolnia jó eszközöket, jó reklámot rendesen, aztán majd kiderül, mennyire jól ügyfelezget saját szakállára, miközben valószínűleg elég sokszor bőszen adminisztrál a családdal töltött idő rovására. Akármilyen rózsás a helyzet munkával most, nem lesz mindig így, és akire nem megbízható, kellemes emberként emlékeznek, az mehet a sóhivatalba, amint változik a helyzet. Szóval megoldható, de kemény menet, ha tényleg alapozni is akarsz rá. Pont elhavazva és válogatva a melókban nagyon nehéz a méltán elvárt megbízhatóságot hozni minden egyes esetben. Önmagában a vállalkozás üzemeltetése olyan teher, ami eléggé egyenes út a kiégéshez. Magyarul tudnod kell belül megtörten is emberien létezni, bármilyen iszonyúan taszít már az, hogy a melóból áll az életed, nem lehetsz beteg, nem jó ötlet kilépni, és tőled vár mindenki megoldásokat folyamatosan. Persze van az az embertípus, aki ragyog ebben, ez az egy, amiben sose ég ki, de ha nem ilyennek ismered magad, akkor esélyes, hogy nem lesz ennyire könnyű mondjuk a második durva szezon vége felé.
2023. márc. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért egy egyéni vállalkozó kereseti lehetőségét hasonlítod össze egy alkalmazottéval.


Alkalmazottat - alkalmazottal és vállalkozót - vállalkozóval érdemes összehasonlítani, ha pl. informatikus végzettséggel mész el egyéni vállalkozónak akkor az eget lekeresheted az égről + külföldi remote pozíciók tömkelege van, ahol 3-4 milliós fizetések repülnek nívósabb helyeken, tapasztalt fejlesztőknek.

2023. márc. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
#6 Nem mindenki potyorkesz.
2023. márc. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%

Én jelenleg egy elég kezdő burkoló vagyok és épp igyekszem építeni a kis karrieremet, hogy később egyénileg is képes legyek munkákat kivitelezni.


Az, hogy egy szakinak nem kell tanulnia folyamatosan hatalmas nagy ostobaság. Folyamatosan dobják a piacra az újabbnál újabb anyagokat a cégek. Neked ezeket az anyagokat ismerned kell, tudnod kell a tulajdonságaikat és, hogy érdemes e velük dolgozni vagy sem. A szerszámoknál ugyanez a helyzet.


Egyéni vállalkozót összehasonlítani egy alkalmazottal nem jó irány. Egy alkalmazott általában fix fizetésért dolgozik, jár neki a szabadság és a táppénz, a felelősség nem túl nagy (bár ez cégenként változik). Egy vállalkozó magának termeli ki a fizetését. Ha el akar menni szabira, vagy lebetegszik akkor tudja, hogy nem fog pénzt keresni. Hacsak nincsenek embereid akik elvégzik helyetted a melót.


A kőműves és a villanyszerelő fizikai munkák, viszont egyáltalán nem olyan megerőltetőek mint azt a többség gondolja. Legalabbis akkor nem, ha ésszel dolgozol és nem az a cél, hogy 60 éves korodra mindened tönkremenjen. Viszont ezek akkor is fizikai munkák és igényelnek némi kézügyességet ami bár tanulható (ezt magamon tapasztaltam leginkább), de az beletellik egy kis időbe. A közgazdász pedig nem olyan megerőltető fizikálisan. Max mentálisan. Nem tudom melyik a rosszabb. Érdemesebb a saját igenyeidhez igazítani a választásodat.


Minden szakmának megvannak a maga előnyei és hátrányai.

2023. márc. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
#6 szerintem a kb azonos jövedelemkategória tükrében a tanulás- és munkaigény ill. kockázatvállalás lehet egy jó keret arra, hogy miért ezeket hasonlítja össze.
2023. márc. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Az lesz szamodra a jo, amelyiket szereted csinalni. Hiaba mesz szakmunkas vallalkozas iranyba, ha a kozeg nem jon be es a furogep meg kabelblankolo fogo is rosszul all a kezedben, nem fogsz vele tobb penzt keresni, mint egy 3-4 eft-os oraberert foglalkoztatott szerelo. De lehet meg az emlitett oraberhez sem jutsz hozza. Ugyan ez igaz a masik oldalra. Hiaba leszel kozgazdasz vagy mernok, ha nem megy a matek meg nem jon be hogy heti 40 oraig ulsz fel m2-en 2-3 24colos monitor elott es hanyingered van az Exceltol.
2023. márc. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!