Párkapcsolatban, hogyan érdemes a pénzügyeket kezelni?
1. Egy bankszámlára megy a kettőnk fizetése és ahhoz mindkettőnknek van 1-1 kártyája. Ezen felül van egy betétszámla, amire minden hónap végén a megmaradt pénzt a bankszámláról rátudjuk utalni, így össze tudjuk gyűjteni a pénzt.
2. Mindkettőnknek a saját bankszámlájára érkezik a fizetése. A hó végén megmaradt pénzeket átutaljuk egy betétszámlára.
3. Mindkettőnknek a saját bankszámlájára érkezik a fizetése. Mind ketten fizetés napon leveszünk ugyanannyi összeget a bankszámláinkról és ezt az összeget betesszük a közösbe. Ebből fizetjük a rezsit, kaját...stb. Ami meg megmaradt a bankszámlákon, ezt az összeget mindenki arra költi amire az alapdolgokon kívül szeretné.
Melyik a jobb megoldás, vagy esetleg van jobb is?
Jzus Mária!
Itt sokan már nem is párkapcsolatban élnek, hanem üzletiben...
Szerintem megbeszélés alapján, hogy ki-mit fizet és mindenkinek saját bankszámlája van.
Én nem hinném, hogy az a jó, ha fillérre pontos, naprakész nyilvántartás, meg elszámoltatás van - az olyan kapcsolatból menekülni kell!
Lehet szörnyülködni, de “a jó barátság alapja a pontos elszámolás”, és ez a párkapcsolatokra is igaz. Sok párkapcsolat megy rá a folyamatos vitázásra, hogy egyik fèl felrója a másiknak, hogy herdálja a pénzt/nem veszi ki a részét a költségekből/kié a ház/stb… nem eleinte, amikor minden rózsaszín és “majd én fizetem babám” hanem hosszabb idő után, amikor már lehetetlen megállapítani, kinek van igaza (megfelelő nyilvántartás hiányában)
A pénzügyek kezelése iránti renyheség, amit tévesen belekevernek a párkapcsolatok érzelemvilágába, később sok esetben megbosszulja magát.
Az anyagiakat el kell különíteni a párkapcsolatokból, és korrekt módon kezelni, hogy ne tudják azt megmételyezni.
Olyan ez, mint a házastársi szerződés, amit sokan azért mulasztanak el, mert a rózsaszín ködben végeláthatatlannak tűnik a nagy szerelemben “mi már örökké egyetértésben leszünk” vélekedés, ami egyrészt szörnyű nyálas másrészt szánalmasan naív.
#14
Persze, ez nagyon igaz. De nyilván sokan azért nem teszik meg, mert "minek ilyen, én maximálisan megbízok benned, miért is változna ez valaha is, mindenben egyetértek veled, és vérig sértenélek egy házassági szerződéssel".
De azért az túlzás, hogy minden nap egyesével beszámol, hogy mire költött pénzt meg az egész kp-s fizuját beteszi egyből egy borítékba :D ez a bohózat kategória.
Hát, szerintem aki pontos elszámolást akar, az ne párkapcsolatot akarjon, hanem könyvelőt!
Szerintem a garasoskodás, elszámoltatás az, ami leginkább megmételyez egy kapcsolatot - kivéve, ha a üzleti...
Ha előre megbeszélték, hogy ki-mit fizet, akkor nem lesz "renyheség" és némi rugalmasság meg egy kapcsolatban sem hátrány, de a szőrszálhasogatás igencsak kiábrándító lehet ugyanúgy, mint egy házastársi szerződés.
Akkor inkább ne házasodjanak....
#17
Mondjuk az sem kevésbé kiábrándító, ha x év után megpattan és elvinné a házad felét, amit esetleg saját magad vásároltál. Csak a kiábrándultság érzése mellé jár egy hatalmas anyagi érvágás is.
Hány ilyen van..
Nem pontos elszámolás érdekében akarjuk a párkapcsolatot, hanem a párkapcsolatot erősíti, ha anyagilag fair. Egy potenciális feszültségforrás kiiktatva.
Ahol van ilyen úgynevezett “rugalmasság”, ott idővel felüti a fejét néhány ilyen gondolat:
“Most ő eltart engem?”
“Most én eltartom őt?”
“Ezt vajon viszonoznom kell?”
“Vajon megérdemelte?”
“A fizetésemet mindig eltankolja?”
“Amíg az én kenyeremet eszed az én házamban”
“Megint elverte a közös kasszát műkörmösre/autószerelőre”
“Elitta a fizetésem?”
És sorolhatnám… persze tudom, “egy tökéletes párkapcsolatban, mint a miénk ilyen soha nem fordulhat elő”… csöpp-csöpp folyik a nyál.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!