Piacképesség szempontjából az ELTE vagy a BGE pénzügy-számvitel alapszakja a jobb?
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! Nekem a BGE nyílt napja jött be jobban, mert az oktatók a kapásból a szakmáról kezdtek el beszélni, de ügyeltek arra, hogy közérthetőek legyenek. Az ELTE-n meg arról meséltek, hogy azért jó az ELTE-re járni, mert milyen büszkén mondhatod, hogy az ELTE-re jársz. :D Meg ilyen porszívó-ügynök stílusban "szakmáztak", de olyan nagy vonalakban, hogy kb. se füle, se farka nem volt.
Ezzel együtt nekem az számít, hogy piacképes tudást kapjak, ezért fontos, hogy milyen a munkaerőpiaci megítélése az iskolának.
1-es akkor te még csak hallgató vagy és nincs tapasztalatod arról, hogy a munkaerőpiacon hogyan lesz ez hatással rád, tehát nem neked szól a kérdés. De nyugodtan leírhatnád, hogy miért nem nagy eresztés, ha már pocskondiázod.
9: az, hogy hallgató vagyok, nem jelenti azt, hogy nincs munkaerőpiaci tapasztalatom. Történetesen 12 éve dolgozom, középvezető vagyok egy multinál és a harmadik diplomámat csinálom, levelezőn.
A számvitel tanárok, akikkel eddig találkoztam, egy kivétellel kifejezetten rosszindulatúak voltak, rémesen kioktató stílusban és szarul magyarázták az anyagot. Felvettek egy videós anyagot 3-4 éve, azóta azt odadobják a hallgatóknak, hogy tanulják meg maguk, az órákon meg csak a feladatokat oldják meg. Ha időközben megváltozott a számviteli törvény akkor csak megcsillagozzák. Ezt én nem nevezem oktatásnak.
A munkaerőpiacon ettől még jó híre van valamiért,könnyű vele elhelyezkedni. De én pl mesterképzésre nem maradok, az tuti.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!