Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakma a programozó...

Milyen szakma a programozó matematikus?

Figyelt kérdés

Milyen nehéz elvégezni, milyen nehéz bekerülni, milyen nehéz elhelyezkedni, milyen a fizu...

Valaki aki ilyen területen dolgozik.



2023. febr. 6. 20:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
37%
:)) nem, en contractor programozo...
2023. febr. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
58%
Aha. És milyen típusú programokat készítesz? Gondolom befektetési bank vagy nagy tech cég AI osztályàt nem láttad még belülről, ha ennyire nem ismered a data science piacot.
2023. febr. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
37%
Persze hogy lattam de tipikusan nem matekesek vannak ott hanem olyan programozok akik ezt tanultak... De mindegy, nincs miert osztani, latszik lovesed sincs a temarol
2023. febr. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
58%
Érdekes én ilyen helyen dolgozom, és az emberek 95%-a közgazdász, statisztikus és matematikus. Informatikus nálunk max. a data engineerek között rúg labdába, a data science interjút nem tudják megcsinálni. Szóval továbbra sem értem, mit hadoválsz össze (“olyan programozok akik ezt tanulták” – mégis mit?! “Ezt” tipikusan a matematikusok, közgazdászok tanulják, az informatikának ehhez vajmi kevés köze van).
2023. febr. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
A programozó matematikus egy régi egyetemi szak neve volt, ami ma már nincs. De akkoriban az inkább programozóMATEMATIKUS volt és nem PROGRAMOZÓmatematikus. Most programtervező informatikus szak van, amiben persze még mindig erős a matek. Egyébként szoftverfejlesztőként simán el tudsz helyezkedni egy ilyen diplomával.
2023. febr. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

1)Programtervező matematikus - már - nincs; a matematika informatika szakiránya egy teljesen más szak, mint anno a progmat volt


2) A data science valóban közgáz/matek alapú, viszont ennek kb lóf*sz köze nincs a programozáshoz; ilyen területeken jellemzően nagyon magas szintű libekkel összetákolnak valamit a közgazdászok pythonban, mert ennyi elég is nekik. Programozni pedig nem tudnak.. a Dunning–Kruger-hatás még az ilyen jól képzett embereknél is megjelenik


3) "A matematikusok az IT szegmens felső decilisében keresnek, értelemszerűen."

Ez nettó baromság. Én progmat-profino átálláskor végeztem, 3d modellezéssel foglalkoztam, ami elég matematika alapú. Magamat szembeköpve elég hamar váltottam, ugyanis egy frontendes js fejlesztő 1,5-2x annyit kap. A fizetésed nem attól fog függeni, hogy mennyit tudsz, hanem hogy mennyi profitot termelsz egy cégnek. Vannak most keresett területek (AI, data science), ahova nagyon kell a matek, de ezek programozói állások nagyon kis százalékát teszik ki, nagyon hosszú megtérülési idővel. Általánosságban elmondható, hogy ha a fizetést nézzük, akkor kitörölheted a fenekedet a matekkal. Én is hitegettem magam ennek az ellenkezőjéről.


Ja, és még valami: közgazdász != matematikus. A közgázos matek vicc kategória még egy programtervező informatikus matekjához képest is, nem hogy a matematikushoz. Egy közgázos legfeljebb a szakirányú dolgok miatt alkalmasabb egy data science munkára.

2023. febr. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
37%

"95%-a közgazdász, statisztikus és matematikus."


Közgazdász... jahh... gondolom milyen magas színvonalú munka folyhat, ahol közgázos matekkal valaki el tudja végezni a feladatát. Edcelben kell átlagot számítani és az oszlopokból grafikont készíteni ez a data scientist néven futó valami?

2023. febr. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
#6 Az olcsó, képzett munkaerő kb mi vagyunk! Az indiaiak jórésze még angolul se tud normálisan és csapnivaló kódot ír. Megnézheted, a magukra valamit is adó cégek még a B2B supportot sem szervezik ki Indiába, nemhogy a fejlesztést. Mi ilyen szempontból pont jó helyen vagyunk, mert az átlag magyar ITs sokkal jobban tud angolul és sokkal jobban dolgozik, mint az átlag indiai, viszont még így is kevesebb, mint a feléért dolgozunk, mint az amerikai fejlesztői bér.
2023. febr. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!