Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondtam a munkahelyemen...

Felmondtam a munkahelyemen mar aznap meg is jott a fizetes de kiszamoltam nekem nem ennyit kell kapnom,de azt mondta valaki,hogy most csak az alapbert kaptam a potlekokat meg a berlet arat azt 10.-en kell kuldeniuk ez igaz?

Figyelt kérdés

2023. febr. 4. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:

A munkáltatónak a munkaviszony megszűnésének napját követően legkésőbb 5 munkanapon belül ki kell adnia a leszámolási papírokat, és kifizetni a dolgozónak járó bérét. Ez a nap valószínűleg nem 10-ére esik, hanem korábbi időpontra az esetedben.


Az, hogy felmondtál, önmagában nem szünteti meg aznap a munkaviszonyodat. Ha próbaidő alatt mondtál fel, vagy próbaidő után azonnali hatállyal mondtál fel, akkor viszont aznap megszűnik a munkaviszonyod.


Te most hol tartasz ebben a dologban? Felmondási idődet töltőd, vagy már meg is szűnt a munkaviszonyod?

2023. febr. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Megszunt a munka viszonyom,es miutan voltam az irodaba jott is az utalas de nem annyi mint amennyinek kelett volna jonnie es ismerosom azt mondta hogy a potlekok meg ezek jovoheten jonnek majd meg,mert meg a berlet arat se kaptam meg amit a ceg all.
2023. febr. 4. 16:15
 3/4 anonim ***** válasza:

"Megszunt a munka viszonyom"


Akkor ez vonatkozik az esetedre:

A munkáltatónak a munkaviszony megszűnésének napját követően legkésőbb 5 munkanapon belül ki kell adnia a leszámolási papírokat, és kifizetni a dolgozónak járó bérét, járandóságait.


Nincs olyan, hogy külön lehet fizetni a pótlékot és egyebeket. Számfejtenie kell a neked járó összes bért, járandóságot és a munkaviszony megszűnését követő 5. munkanapig ki kell fizetnie, valamint ki kell adnia a leszámolási papírokat. Ha nem mész be érte önként és dalolva (mert nem vagy köteles), akkor legkésőbb az 5. munkanapon a nyilvántartásában szereplő lakcímedre köteles kipostázni azokat. Ha a bért készpénzben fizette, akkor azt is köteles postán továbbítani részedre a leszámolási papírokkal együtt. Ha nem készpénzes bérfizetés volt a cégnél, akkor elutalni a bankszámládra.


Szabály szerint nem fizethetné ki külön a neked járó összegeket, egyéb járandóságokat. De ha valóban megkapod 10-én, akkor én ebből nem csinálnék ügyet. Ha egyáltalán nem kapod meg, akkor jelzed a munkáltatónak, hogy szerinted van elmaradása, legyen kedves, nézzen utána és soron kívül utalja.

Ha nem teszi meg, a kormányhivatalokban találod a Foglalkoztatás-felügyeleti hatóságokat, ott kell panaszt tenni.

2023. febr. 5. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Irjal konkretan adatokat. Milyen berben vagy, hogy dolgoztal, meddig, hany eves vagy(hany nap szabi jar), vettel mar ki szabit iden?
2023. febr. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!