IT gyakornok Bp.-en; mekkora fizetést illik kérni?
Hálózati szakirányban helyezkednék el, mérnök gyakornokként, ha számít. Bp.-en albérletben élnék a gyakornoki idő alatt és szeretnék azért megélni + valamennyit félre is tenni a fizetésből... Ha beválik a cég, akkor a jövőben el is helyezkednék náluk, nyilván akkor már magasabb fizetésért.
Kérdés, hogy ilyen körülmények esetén mekkora fizetést illik kérni, ami még nem irreálisan magas?
A szakmai gyakorlat az teljesen más, mint a gyakornokság. A gyakornoki állás az kvázi egy diákmunka, csak jobban hangzik, általában csak szövetkezeteken keresztül dolgoznak a gyakornokok órabérben, így jön ide a diákszövetkezet.
Ha te a szakmai gyakorlatodat csinálod ahhoz persze hogy nem kell a diákszövi ha már meg van a hely (bár rengetegen szövetkezeten keresztül csinálják amúgy a szakmai gyakot is, segítenek céget találni a diákoknak)
Kb minden cég iskolaszövetkezeten keresztül alkamazza a diákokat.
Pl.: Felvettek a Morgan stanley-hez. Nálunk én külön kialkudtam, hogy mennyit akarok készhez kapni és iskolaszövetkezeten keresztül vettek volna fel.
Kb minden másik cég, ahova jelentkeztem (a saját oldalukon) is iskolaszövetkezeten keresztül alkalmazza a diákokat. Ilyen pl.: a Dilligent is.
Konkrétan mindegyik szaktársam szintén diákszövetkezeten keresztül van alkalmazva. (BME Mérnökinfó)
Az, hogy nem a diákszövetkezet oldalán választod ki a pozíciót nem jelenti autómatikusan, hogy a cég téged félállásban foglalkoztatna. Az sokkal drágább nekik, kb senki sem csinálja.
Tehát itt az esetek 90%-ban diákmunkáról beszélünk.
A diákszövetkezeten látott bérek jó kiindulásnak.
15# Kevered a dolgokat.
Az egyetemmel kell szerződés, de ez nem egy munkavállalói szerződés, csak hogy ott teljesítes gyakorlatot.
A diákmunka/félállás foglalkoztatás forma. Feltételezem főállásban is végezhetnél gyakorlatot. Ennek semmi köze ahhoz, hogy az egyetem szerződést köt az adott munkáltatóval.
Ettől függetlenül valamilyen formában foglalkoztatni fognak és az több, mint valószínű, hogy valamilyen diákszövetkezeten keresztül lesz, amit meg diákmunkának hívunk.
Neked ezzel kapcsolatban semmit sem kell csinálnod csak kb 1x ajáírni valamit a diákszövetkezetnél (lehet csak online, így be sem kell menned) és onnantól kezdve mehetsz is dolgozni.
Egyetem és munkahely között nem szerződés kell, hanem munkahely írásban nyilatkozik, hogy olyan a cégprofil ami a képzés témájába vág.
Passzív félév alatt elmentem teljes munkaidős állásra és amikor folytattam a sulit marasztaltak részmunkaidőben.
Amikor jött a kötelező gyakorlat mondták, hogy arra is maradjak és segítenek papírmunkát lerendezni.
Éppen vittem volna sulihoz a cég nyilatkozatát de szóltak suliból, hogy pár éve már volt annál a cégnél egy gyakornok így nem kell újra regisztrálni náluk a céget mert még bőven érvényes a régi papírmunka.
Utána kellett egy konzulens a cégtől aki segített diplomamunkámban.
Nehézség annyi volt, hogy nekem kellett kitalálni és lepapírozni a szakdolgozat témát is olyanra, hogy suli és munkahely is elfogadja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!