Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Alacsony bérigénnyel könnyebbe...

Alacsony bérigénnyel könnyebben elkezdhetném az IT karriert?

Figyelt kérdés

frontend fejlesztés vonz a leginkább, s én mondjuk arra amire a sok IT fióka benyögi a bruttó 700-800 ezres fizetési igényt kezdőként, juniorként, benyögnék egy 400 at.


Aztán ha lesz tapasztalatom lehet hőbörögni több bérért vagy váltani más céghez.


2022. nov. 30. 03:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Juniorként a bruttó 400 erősen túlzó, de nettóban teljesen elfogadható, átlagos.
2022. nov. 30. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Ha nagyon az átlag alá kérsz sztem az sem jó

.

2022. nov. 30. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Kkvnal lehet igy konnyebben felvesznek, multinal aki nagyon alularazzamagat azt altalaban nem veszik fel
2022. nov. 30. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem értesz hozzá nem fog menni
2022. nov. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
75%
Nem biztos, hogy jó, ha azt látják, hogy alulértékeled magad. Lehet, hogy ha benyögsz egy mélyen aluli igényt, akkor annyira is tartanak...
2022. nov. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%

Általában üzemeltetést szokás IT nek hívni.

Teljesen attól függ mennyit tudsz, ha keveset hiába vállalod olcsón.

2022. nov. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
14%
Ha nő vagy, és egy bizonyos szituációban benyögsz a leendő főnöködnek, akkor még akármi is lehet belőled.
2022. nov. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
Alacsonyabb bérigény valóban segít, hogy felvegyenek, de ha szakmai teszten megbuksz, teljesen mindegy mi volt a bérigényed.
2022. nov. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%

Az ilyesmivel vigyázni kell! Szándékosan áltlában nem árazza magát alul az ember. Legtöbbször az szokott előfordulni, hogy az ember nincs tisztában a saját értékével, vagy azért, mert nem járt eléggé utána, nincs még tapasztalata, vagy azért, mert éveket töltött egy rossz fizetésben és nem mer sokkal többet mondani.


Bruttó 400 az nagyon kevés még juniorként is. Multi esetén bérsávok vannak. Ha a bérsáv alá lősz, de amúgy a képességeid rendben vannak, akkor megkapod a bérsáv alját. Ilyen volt velem is anno sok-sok évvel ezelőtt, mikor bruttó 230-at kértem és bruttó 300-at kaptam. De ha nagyon durván alálősz, az már gyanús, mert arra utal, hogy bizonytalan vagy magadban. Márpedig a bruttó 400 a szokásos 650-700-hoz képest nagyon kevés.


Kis cégnél lehet, hogy könnyebben felvesznek alacsony bérigénnyel, de ott tényleg csak annyit kapsz, amennyit kérsz és akkor úgy is fognak kezelni. Valószínűleg be is ragadsz a rossz fizetésbe (mint én a legelső munkahelyemen). Miért akarnál a saját pénzed ellensége lenni, ha amúgy a kis cégek is megadnák a normális bért (muszáj nekik, különben nem találnak embert)

2022. nov. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
33%
Nekem ha nagyon alacsonyat mond valaki akkor már az interjún eleve red flag. Valószínűleg okkal teszi. Mi szakembert keresünk, nem olyat akit amúgy egy senior idejéből kell istápolni a nulláról.
2022. nov. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!