Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen sorrendben kell írni...

Milyen sorrendben kell írni az oktatás részt az önéletrajzban?

Figyelt kérdés
Időrendi sorrendben? Vagy a legmagasabb végzettségtől a legalacsonyabbig? Vagy a legalacsonyabbtól a legmagasabbig?
2022. nov. 19. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Legmagasabbtól visszafelé, és max a gimnáziumot írnám bele legkisebbnek.
2022. nov. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pozícióhoz releváns szakmai tapasztalatot érdemes beírni. Én például csak az egyetemi végzettségem írom bele és a szakmai tapasztalatom. Ovi, középiskola kevésbé releváns. Hogyha neked érettsegi az utolsó végzettséged és egy szakma, akkor mindkettőt írd bele, legfelül legyen amit utoljára végeztél.
2022. nov. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Munkáknál és végzettségnél is célszerű előbbre venni a jelenhez közelebbieket.

Pl ha van mesterdiplomád akkor mester majd bsc, ha csak bscd van akkor bsc szerintem elég mert annak alapfeltétele az érettségi.

Ha szakképesítésed van és releváns akkor azt vedd előre majd érettségi.


Munkáknál ugyan ez, senkit nem érdekel h 5 éve mekiben dolgoztál diákmunkásként, ha az előző munkahelyed mérnöki poszt volt.

2022. nov. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A legfrisebb végzettséget kell legelőbb megemlíteni. Az egyetemet és a releváns tanfolyamokat kell beleírni, középiskola általában senkit nem érdekel, az általánost meg aki beleírja, azt az önéletrajzot rögtön kukázzák is.
2022. nov. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

3 dolgot irtam bele: erettsegi, majd a bsc, es most csinalok egy kulonallo, de megsem teljesen irrelevans technikusi kepzest (2ev)

Most legmagasabbtol visszafele van, vagyis:

1.BSc , 2. Technikusi, 3.erettsegi


De nem lenne logikatlan idorendileg irni csak akkor a technikusi lenne fent, ezert nem vagyok biztos benne melyik a helyes.

2022. nov. 19. 16:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!