Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egy magániskola/egyetem jobb...

Egy magániskola/egyetem jobb mint egy állami?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, ha példának felhozunk egy angliai intézményt, ami privát kézben van, ugyanúgy ajánlanak felső és középszintű oktatást is, a tanulóik száma pedig meghaladja a 20 ezer diákot.

Egy ilyen magánkézben lévő iskola/egyetem jobb minőségileg mint egy hasonló méretű államilag támogatott?


Jobban mutat papíron így a név, illetve jobb minőségben? Vagy nincs a kettő között összefüggés?

Ha ti választhatnátok, akkor hol tanulnátok? Mi az egyikben és a másikban az előny és a hátrány?



2019. márc. 13. 23:13
 1/4 anonim válasza:
40%
Az emberanyagtól függ teljes mértékben. Az úgynevezett elit iskolák nagy része nem azért elit, mert annyira magas az oktatás színvonala,hanem azért, mert magasabb a ponthatár például, így oda nem nagyon kerülnek putrisok meg egyebek. A magán iskoláknak is kb ez az előnye, mert azért aki elég igényes arra, hogy súlyos pénzekért tanítassa csemetélyét annak a gyereke általában nem egy prosztó, de ha mégis az akkor is biztos, hogy nem fogja szétverni a fejedet az uzsonnapénzedért cserébe. De az oktatás színvonala szerintem ott sem lenne jobb, mivel a tanári emberanyagtól is egyre hitványabb. Az a baj az állami iskolával viszont, hogy minden debilt fel kell úgymond zárkóztatni a többi kárára, ráadásul a viselkedésükkel még zavarják is az órát. Arról nem is beszélve hogy bizonyos értelmi szint alatt eleve kár is lenne ezeknek tanítani bármit. El kell vinni betanítani dolgozni amit tud aztán ne rontsa a levegőt abban az iskolarendszerben ami úgy sem tud ezekkel kezdeni semmit.
2019. márc. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Angliában a legtöbb magánegyetem a rangsor végén van, a legjobb hírű egyetemek mind államiak. Semmilyen előnnyel nem jár ha olyan egyetemre mész.


Magyarországon van az a IBS, ahol szintén gyenge az oktatás és nem intelligencia alapján veszik fel a diákokat hanem pénzért. Viszont ugye ott angol diplomát adnak, ami Magyarországon sokat ér csak azért mert angol diploma, mindegy melyik egyetem vagy hogy milyen a színvonal.


Ha középiskola szintről beszélünk, akkor ott a magániskolák jobbak, külföldön és itthon is.

2019. márc. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
4%
Nagy általánosságban elmondható, hogy a magániskolák gyengébbek, mint az állami vagy egyházi intézmények.
2019. márc. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
89%
#2: Magyarországon a legjobb (értsd: nemzetközi rangsorokban legelőkelőbb helyen álló) egyetem magánegyetem. Igaz, alapképzés nincs ott, csak mester. De hát az államnak ki kellett csinálnia.
2019. márc. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!