Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha cnc -és akkor lenni akkor...

Ha cnc -és akkor lenni akkor suliban milyen szakmai tantárgyból kell érettségiznem?

Figyelt kérdés
2010. szept. 29. 15:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Kicsit szomorú vagyok, amikor ennyire leegyszerűsítik a cnc forgácsoló szakmát. Szintek és szintek, anyagismeret és anyagismeret között óriási különbségek vannak. Egy 3 milliós értékű munkadarab legyártását nem lehet csak x-y-z koordináta rendszer ismeretével meg pár G kóddal megoldani. Ha benne dolgozol éveket és te írod, szerkeszted a programot és látod, érted mit csinál a gép, tisztelni fogod. Pár programozó, papírt szerzett embert szívesen odaengedném a géphez és megnézném, ogy mennyi kártevés után végez hasznos munkát. :-) Elnézést, nem megbántani akartam senkit sem, csak nagyon lenézik sokak a gyakorlatot.
2010. nov. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy különbözik, na de valljuk be 1-2 év után kicsit monoton az egész. Kezdőként 3 évig "csak" forgácsolóként dolgoztam. Hát meg lehet unni. Viszont olyan tapasztalatokat szereztem (akár a forgácsolási sebesség, előtolás beállítás stb.) aminek sok hasznát veszem most programozóként. De aláírom, hogy van egy két programozó (még nálunk is) aki jobban tenné ha előszőr megnézne egy cnc gépet rendesen, mert néha már én sírok mikor egy 5 perces munkadarabot 12 percig esztergál egy gép, mert nincsen tisztába a gép tulajdonságaival. Na de visszatérve a mi cégünknél 80% elmennek továbbképzésre. Persze ez köszönhető az egyedi gyártásoknak, meg a főnököknek akik nem akarnak megfelelő létszámú melóst tartani így mindent meg kell csinálnunk:) De én szeretem.
2010. nov. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!